Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Faktor Justin Sun: Tweet o oznámení vypumpoval Tron a BitTorrent

Článok

tron-bittorent
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Niet divu, že Justin Sun je označovaný za marketingového mága. Stačí, aby zverejnil jeden nič nehovoriaci tweet o avizovaných novinkách Tronu, či po novom aj BitTorrentu, a hodnota týchto kryptomien letí hore.

Zakladateľ Tronu (TRX) a zároveň človek, ktorý stojí za BitTorrentom (BTT) má na Twitteri 1,18 milióna followerov a hoci sa špekuluje, že nejaké percento z nich tvoria falošné účty, ide o veľmi aktívnu komunitu, ktorá berie tweety bývalého učňa zakladateľa Albibaby Jacka Ma veľmi vážne. Až natoľko, že Sun prostredníctvom nich môže ľahko ovplyvniť cenu kryptomien Tron a BitTorrent.

Justin Sun si aj z tohto dôvodu obľúbil takzvané “oznámenia o oznámení”. Jednoducho publikuje tweet, v ktorom naznačí, že v blízkej budúcnosti zverejní veľkú informáciu. Stačí to na to, aby cena Tronu (TRX) respektíve BitTorrentu (BTT) poskočila.

Naposledy sa to stalo 26. mája, čiže pred dvoma dňami, keď na Twitteri napísal: ,,Prichádza niečo veľké a úžasné týkajúce sa Tronu a BitTorrentu. Podelím sa o to s vami po 1. júni. Myslím si, že máme 70% šancu vyhrať. Držte nám palce!”

https://twitter.com/justinsuntron/status/1132548016739475456

Tweet sa rýchlo začal šíriť sociálnymi sieťami a hoci mnohí sa zabávali na tom, že Sun v podstate nič nepovedal, cena TRX a BTT rýchlo reagovala. Tron poskočil v priebehu dvoch hodín od tohto tweetu o 11 percent, pričom objem obchodovania s TRX stúpol o 30%. Kryptomena BitTorrent dokonca posilnila v rovnaký deň o 18 percent.

V prípade BitTorrentu sa napokon ukázalo, že naozaj prichádza veľmi zaujímavá novinka, hoci nie je zrejmé, či ide práve o tú vec, ktorú mal Justin Sun na mysli v predchádzajúcom tweete.

,,Vitajte v novej generácii decentralizovaných úložných systémov. BiTTorrent File System (BTFS) bude najväčším decentralizovanou P2P úložiskovou sieťou s približne 100 miliónmi BitTorrent užívateľskými nodmi, cez 1000 Tron full nodmi, 27 nodmi superreprezentantov a globálnym TronGrid nodmi. Ostávajú ešte tri dni. Ste vzrušení?,” publikoval v pondelok na Twitteri.

BitTorrent vďaka tomu tweetu posilnil včera o ďalších 12 percent. V čase písania tohoto článku je za posledných 24 hodín v pluse 11% v páre s Bitcoinom a necelých 11 percent voči doláru.

Zdroj: cryptoslate.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.    

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.