Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (28.4.): Korelácia Bitcoinu, pokroky Cardano a kritika Andreasa

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.

Prečo vyletela cena Cardano (ADA)? Pomohli aj dve dôležité oznámenia

Hodnota kryptomeny Cardano (ADA) posilnila za posledný týždeň o krásnych takmer 40 percent, čo po boku Stellar (XLM) predstavuje najväčší rast spomedzi vysoko kapitalizovaných altcoinov a hoci pri kryptomenách nikdy nemožno so stopercentnou istotou povedať, aké dôvody spôsobili ich cenové pohyby voči fiatovým menám, v tomto prípade sa prikláňame k tomu, že svoju úlohu zohrali aj dobré správy týkajúce sa tohto projektu. Podrobnejšie sme tému rozobrali tu.

Greenspan k Bitcoinu: Nemusí sa vám vám páčiť, čo vám musím povedať

Zakladateľ spoločnosti Quantum Economics a predtým hlavný analytik sociálnej investičnej platformy eToro Mati Greenspan poukázal počas Virtual Blockchain Week na to, že súčasná korelácia medzi Bitcoinom a ostatnými aktívami je blízko svojich historických hodnôt. A to nemusí byť dobrá správa. Greenspan ukázal tabuľku, ktorá vyjadrovala bitcoinovú koreláciu s S&P 500 v rozsahu od “1” do “-1” pričom 1 znamená perfektnú koreláciu  a mínus 1 inverznú koreláciu. Víac sa dozviete tu.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Antonopoulos sa ostro pustil do kritiky spoločnosti Chainalysis

Jeden z najpopulárnejších speakerov a propagátorov Bitcoinu Andreas Antonopoulos sa  pustil do ostrej kritiky spoločnosti Chainalysis, ktorá je častokrát citovaná pri uvádzaní rôznych štatistických dát týkajúcich sa blockchainu Bitcoinu. Andreas povedal, že Chainalysis robí podlú prácu, keďže pomáha deanonymizovať bitcoinove transakcie. Viac sa dočítate v tomto článku.

Tron Dapps sa objavujú v Samsung Galaxy store

Tron (TRX) rozširuje svoje partnerstvo v rámci rôznych ekosystémov so Smasung Blockchain, čo znamená, že na mobilných zariadeniach od Samsungu budú v sekcii hier aj decentralizované aplikácie postavené na Trone. Patriť by medzi ne mali Blockchain Cuties, Super Player, Surikata Surikata či Timeloop. Zaujímavé je napríklad spomenúť, že aplikácia Blockchain Cuties je multiplatformová hra, ktorá má viac používateľov na sieti Ethereum, no viac transakcií realizuje cez Tron. Samsung Galaxy Store je alternatívny obchod s aplikáciami pre zariadenia od Samsungu. Popri všeobecných aplikáciách pre Android, ktoré sú na Google Play, obsahuje aj množstvo hier, ktoré sú prispôsobenie pre zariadenia tejto kórejskej spoločnosti. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.