Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (27.9.): Bitcoin, míľnik Lightning Network, SEC & Venezuela

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Ligthning Network dosiahol významný míľnik

Počet Lightning Network (LN) uzlov, respektíve nodov, sa podľa štatistickej stránky 1ML, ktorá sa zaoberá touto problematikou, prvýkrát dostal nad magickú hranicu desiatich tisíc. Portál 1ML uvádza, že za posledný mesiac sa počet nodov zvýšil o 3,17% a v čase publikovania informácie dosiahol rekordný počet 10 003 sieťových uzlov. Lightning Network je protokol druhej vrstvy, ktorý je navrhnutý tak, aby poskytoval možnosť realizácie vysokorýchlostných bitcoinových transakcií. Uzly (nody) predstavujú individuálne platobné kanály medzi rôznymi stranami, ktoré umožňujú odosielať a prijímať bitcoin medzi sebou. (cointelegraph.com)

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Hashrate bitcoinu opäť s novým rekordom

Anomália z 23. septembra, kedy hashrate ťažby bitocinu klesol o približne 40%, je neustále predmetom špekulácii, no hashrate medzitým opäť atakuje respektíve vytvára nové rekordné hodnoty. Viac sa dočítate tu.

Hashrate bitcoinu opäť s novým rekordom

Peirecová opäť kritizovala SEC v súvislosti s kryptomenami

Členka Americkej komisie pre cenné papiere a burzu (SEC) Hester Peirceová bola opäť kritická smerom do vlastných radov v súvislosti s témou kryptomien. Na ich adresu poznamenala, že technológia, ktorú prinášajú, sa neustále posúva vpred a mieri k naplneniu cieľa vytvoriť peniaze internetu. Pokiaľ ide o regulácie, poznamenala, že SEC si niekedy vyžaduje výraznejší tlak zo strany Kongresu. ,,Ak chceme mať vládu, ktorá sa zameriava na inováciu, znamená to, že ak sa niečo pokazí, nemôžeme za ňou bežať späť a hovoriť jej: ,,Hej, prečo ste ma pred tým neochránili!?“ Myslím si, že musíme byť v tejto veci trochu menej otcovskí,” uviedla. Peirceová, ktorá má v kryptokomunite prezývku „kryptomama“ pre jej pozitívny názor na kryptomeny, tým v podstate naznačila to, že bitcoin potrebujé voľné ruky a menej regulačných zásahov, aby mohla inovácia napredovať. (cointelegraph.com)

Bitcoin sa nepredáva, je ako akcie Amazonu, tvrdí Yusko

CEO a investičný riaditeľ spoločnosti Morgan Creen Capital Management Mark Yusko povedal v rozhovore pre CNBC, že doposiaľ nenastal ten pravý čas na predaj bitcoinu. Podrobnejšie sme sa téme venovali v tomto článku.

Bitcoin sa nepredáva, je ako akcie Amazonu, tvrdí Yusko

Bude Venezuelská centrálna banka držať Bitcoin a Ethereum?

Anonymné zdroje blízke venezuelskej centrálnej banke tvrdia, že zvažuje držanie Bitcoinov a Ethereum. Centrálna banka v súčasnosti údajne rieši najmä to, akým spôsobom by tieto kryptomeny bezpečne uchovávala. K jej iniciatíve v súvislosti s kryptomenami Bitcoin a Ethereum údajne prispela aj plynárenská spoločnosť Petroleos de Venezuela, ktorá ju požiadala, aby sa touto možnosťou zaoberala v súvislosti s miernením dôsledkov amerických sankcií voči súčasnému systému prezidenta Nicolasa Madura. (cointelegraph.com)

Telegram vyhlásil súťaž v budovaní smart kontraktov na TON blockchaine

Aplikácia na zasielanie správ Telegram vyhlásila súťaž v budovaní smart kontraktov na svojom blockchaine Telegram Open Network (TON). Súťaž obsahuje tri časti s cenovým fondom od 200 000 do 400 000 dolárov. Hlavnou úlohou je vybudovať jednu alebo viac inteligentných zmlúv (smart kontraktov) pomocou nástrojov, ktoré poskytuje  táto sieť. Voliteľnými úlohami sú návrhy na vylepšenie týkajúce sa virtuálnych strojov TON a FUNc a súťaž o odmenu za odhalenie chýb v TON blockchaine. (cointelegraph.com)

Bittrex spolupracuje s Chainalysis v odhaľovaní rizikových transakcií

Americká burza Bittrex začala spolupracovať so spoločnosťou Chainalysis za účelom odhaľovať v reálnom čase vysokorizikové transakcie (KYT – know your transaction) v snahe vyhovieť novým normám v oblasti regulácie a dodržiavania predpisov. ,,Chainalysis  KYT je dôležitým nástrojom programu boja proti praniu špinavých peňazí, pretože nám pomáha predchádzať, odhaľovať a riešiť nezákonné správanie,” informoval Bittrex. Chanalysis KYT monitoruje transakcie 25 kryptomien a v blízkej budúcnosti plánuje rozšíriť svoje portfólio o ďalšie. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.