Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Hashrate bitcoinu opäť s novým rekordom

Článok

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Anomália z 23. septembra, kedy hashrate ťažby bitocinu klesol o približne 40%, je neustále predmetom špekulácii, no hashrate medzitým opäť atakuje respektíve vytvára rekordné hodnoty.

V tomto mesiaci sa prvýkrát dostal cez úroveň 100 kvintiliónov hashov za sekundu. 24. septembra, len deň po spomínanom výraznom prepade, dosiahol podľa dát Coin Dance 114 miliónov TH/s za sekundu, čo je takmer dvojnásobok hodnoty z predchádzajúceho dňa. Nuž a pred desiatimi dňami, 14. septembra, dokonca vytvoril zatiaľ neprekonaných 121 miliónov TH/s  hashohov za sekundu.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

hashrate-coindance

Dáta Coin Dance sú rozdielné od údajov, ktoré reportuje blockchain.com. Ten uvádza, že nový rekord padol práve včera (108 miliónov TH/s). I keď sa údaje medzi týmito zdrojmi mierne odlišujú, prepad z 23. septembra evidujú oba a zároveň sú dôkazom toho, že priemerný hashrate neustále stúpa, čo znamená, že záujem o ťažbu bitcoinu je čoraz vyšší.

Pokiaľ ide o prepad z 23. septembra, čoraz viac analytikov upozorňuje, že štatistiky hashrate sú len orientačné  a mohlo ísť o štatistickú anomáliu. Odhadovaný hashrate mohli ovplyvniť napríklad pomalšie blokové časy. V hre zostáva však aj špekulácia, podľa ktorej mohol mať výpadok veľký významný miner. Ak by to bola pravda, znamenalo by to, že určitá entita disponuje nečakane veľkou výpočtovou silou. Táto špekulácie je však mnohými spochybňovaná.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.