Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Hashrate bitcoinu opäť s novým rekordom

Článok

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Anomália z 23. septembra, kedy hashrate ťažby bitocinu klesol o približne 40%, je neustále predmetom špekulácii, no hashrate medzitým opäť atakuje respektíve vytvára rekordné hodnoty.

V tomto mesiaci sa prvýkrát dostal cez úroveň 100 kvintiliónov hashov za sekundu. 24. septembra, len deň po spomínanom výraznom prepade, dosiahol podľa dát Coin Dance 114 miliónov TH/s za sekundu, čo je takmer dvojnásobok hodnoty z predchádzajúceho dňa. Nuž a pred desiatimi dňami, 14. septembra, dokonca vytvoril zatiaľ neprekonaných 121 miliónov TH/s  hashohov za sekundu.

hashrate-coindance

Dáta Coin Dance sú rozdielné od údajov, ktoré reportuje blockchain.com. Ten uvádza, že nový rekord padol práve včera (108 miliónov TH/s). I keď sa údaje medzi týmito zdrojmi mierne odlišujú, prepad z 23. septembra evidujú oba a zároveň sú dôkazom toho, že priemerný hashrate neustále stúpa, čo znamená, že záujem o ťažbu bitcoinu je čoraz vyšší.

Pokiaľ ide o prepad z 23. septembra, čoraz viac analytikov upozorňuje, že štatistiky hashrate sú len orientačné  a mohlo ísť o štatistickú anomáliu. Odhadovaný hashrate mohli ovplyvniť napríklad pomalšie blokové časy. V hre zostáva však aj špekulácia, podľa ktorej mohol mať výpadok veľký významný miner. Ak by to bola pravda, znamenalo by to, že určitá entita disponuje nečakane veľkou výpočtovou silou. Táto špekulácie je však mnohými spochybňovaná.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne