Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (27.8.): Šance Bitcoinu na ATH či hroziaci dump?

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Výsledok súdu s Craigom Wrightom môže spôsobiť pád ceny bitcoinu

Cointelegraph konštatuje, že nariadenie súdu, aby Craig Wright zaplatil vdove po svojom bývalom obchodnom partnerovi Daveovi Kleimanovi 500 000 BTC, môže v konečnom dôsledku vyvolať na trhu s bitcoinom vysokú volatilitu a zároveň dumpnuť (spôsobiť prepad) jeho ceny. Podrobnosti sa dočítate v tomto článku.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Výsledok súdu s Craigom Wrightom môže spôsobiť pád ceny bitcoinu

Bitcoin má 7% šancu dosiahnúť $20 000 do konca tohto roka

Pravdepodobnosť, že bitcoin dosiahne cenu 20 tisíc dolárov do konca roka 2019, je podľa najnovších údajov, s ktorými prišiel na Twitteri analytik známy ako Skew, len sedem percent. Toto číslo získal na základe dát investorov, ktorí stávkujú na budúcu cenu bitcoinu. Podľa údajov, ktoré prišli z derivátových platforiem LedgerX a Deribit, je teda pravdepodobnosť návratnosti investície pri cene pod 20 tisíc dolárov pred koncom roka až  93%. Téme sme sa podrobnejšie venovali tu.

Bitcoin má 7% šancu dosiahnúť $20 000 do konca tohto roka

Bitcoin vytvoril ďalší rekord: Je jeho reálna dominancia 90%?

Bitcoinová sieť dosiahla tento týždeň nový míľnik – podľa agregátora údajov Coinmetrics.io sa k 25. augustu 2019 takzvaný realizovaný trhový strop bitcoinu stal ďalším významným ukazovateľom, ktorý vykazuje silný býčí signál. Realizovaný trhový strop (realized market cap) je alternatívnym spôsobom pre výpočet trhovej kapitalizácie bitcoinov. Viac sa dočítate v tomto článku.

Bitcoin vytvoril ďalší rekord: Je jeho reálna dominancia 90%?

Facebook si najal kvôli Libre lobistickú firmu

Facebook si najal lobistickú firmu so sídlom vo Washingtone, ktorá má pomôcť vyrovnať sa s negatívnymi reakciami vyvolanými po oznámení spustenia kryptomeny Libra. Ide o spoločnosť FS Vector, ktorá sa špecializuje na dodržiavanie regulačných predpisov, verejnú politiku a obchodnú stratégiu v sektore fintech, kryptomien a blockchainu. (cointelegraph.com)

Bitcoin je zlý pre ľudstvo, tvrdí CEO VMWare

Pat Gelsinger, ktorý je generálnym riaditeľom významnej i-tech spoločnosti zameranej na cloud a virtuálne stroje VMWare, uviedol počas výročnej konferencie spoločnosti, že bitcoin je zlý pre ľudstvo. ,,Na to, aby sme urobili jeden vstup do bitcoinoveho ledgeru, potrebujeme energiu polovice domu. Je to klimaticky netolerantné, je to extrémne zle nadizajnované,” uviedol. Taktiež skonštatoval, že bitcoin sa primárne používa na nezákonne činnosti. Voči technológii blockchain zostal neutrálny a skonštatoval, že bitcoin ju nešťastne zneužíva. (cointelegraph.com)

Ethereum Foundation vyčlenila peniaze na testovanie Ethereum 2.0

Nadácia Ethereum (Ethereum Foundation) oznámila, že na financovanie rozvoja dôležitého updateu Ethereum 2.0 bude vyčlenených formou grantu viac ako 2,46 milióna dolárov. Tieto prostriedky pôjdu do deviatich spoločnosti a tímov, ktoré dostanú poverenie vytvoriť testovacie siete kompatibilné s viacerými klientmi. Prvá etapa prechodu Ethereum na Ethereum 2.0 sa očakáva 3. januára 2020. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.