Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (27.8.): Bitcoin, Pokladot, Libra, regulácie búrz či AML

Článok

Dubaj a kryptomeny
Dubaj a kryptomeny

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.

Bitcoin by mohla čakať korekcia. Naznačujú to aj on-chain dáta

Niektoré analytické nástroje naznačujú, že Bitcoin by mohla čakať po predchádzajúcom raste minimálne krátkodobá korekcia. K tomuto záveru dospela spoločnosť Santiment, ktorá pri ňom zohľadnila on-chain dáta z bitcoinového blockchainu. Podrobnejšie sme sa téme venovali v tomto článku.

Budú výbery kryptomien z búrz obmedzené na “whitelist” adresy?

Kryptomenový investor Ari Paul si myslí, že regulácia kryptosektora v rámci boja proti praniu špinavých peňazí bude v priebehu jedného až dvoch rokov viesť k tomu, že vyberať kryptomeny z búrz bude možné len na takzvané “whitelist” adresy.  Do akej miery to ovplyvní celý krypotmenový trh? Viac sa dočítate tu.

Libra Association má nového šéfa právnického oddelenia

Bývalý generálny poradca amerického ministerstva vnútornej bezpečnosti (DHS) Steven Bunnel bol vymenovaný do funkcie šéfa právnického oddelenia Libra Association, čiže asociácie, ktorá stojí za vývojom kryptomeny Facebooku s názvom Libra. Bunnel je expertom na ochranu osobných údajov, čo podčiarkuje aj jeho funkcia vo firme O’Melveny & Myers, v ktorej sa zameriaval výhradne na túto problematiku. V tejto pozícii nahrádza Roberta Wernera, ktorý sa rozhodol odstúpiť z dôvodu, že nemohol popri tejto funkcii zostať vo funckii člena správnej rady Deutsche Bank Trust Co. Táto informácia podčiarkuje, že vývoj na kryptomene Libra pokračuje a Libra Association kladie dôraz na ochranu osobných údajov a to najmä z dôvodu, aby dokázala ustáť tlak zo strany regulátorov.

Polkadot má vraj veľký priestor pre ďalší rast

Spoločnosť Spartan Black, ktorá spravuje hlavný kryptomenový fond sídliaci v Ázii, tvrdí, že Polkadot (DOT) má ešte obrovský priestor pre rast svojej kapitalizácie a vraj sa pokojne môže zaradiť až medzi tri najhodnotnejšie kryptomeny súčasnosti. Hodnota DOT pritom stúpla od minulotýždňového zalistovania na burze Binance už o viac ako 200%. Polkadot má vraj niekoľko silných fundamentov, ktoré mu v tom môžu pomôcť. Ako poznamenal Cointelegraph, táto kryptomena nie je priamou konkurenciou pre Ethereum, rýchlo škáluje a môže znížiť vysoké poplatky za transakcie na Ethereum.  Má taktiež výrazne aktívnu komunitu vývojárov, rastúce tempo nových projektov a údajne mimoriadne kvalitný vývojársky tím. (cointelegraph.com)

Mexiko: Pranie peňazí cez banky hravo prekonáva kryptomeny

Pokiaľ ide o Mexiko, pranie špinavých peňazí skrz banky dosahuje diametrálne väčšie rozmery, než rovnaká nelegálna činnosť realizovaná pomocou kryptomien. Vyplýva to z výsledkov, ktoré publikovala mexická finančná spravodajská jednotka, ktorá označila kryptomeny len za “vznikajúce riziko”, pričom pranie špinavých peňazí cez banky zo skupiny G7 na čele s BBVA, Santander, Citibanamex, Banorte, HSBC, Scotiabank a Inbursa zaradila do kategórie “vysoko rizikové”. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.