Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Budú výbery kryptomien z búrz obmedzené na “whitelist” adresy?

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomenový investor Ari Paul si myslí, že regulácia kryptosektora v rámci boja proti praniu špinavých peňazí bude v priebehu jedného až dvoch rokov viesť k tomu, že vyberať kryptomeny z búrz bude možné len na takzvané “whitelist” adresy.   

Ari Paul, ktorý je zakladateľom BlockTower Capital a spoluzakladateľ firmy CIO sa domnieva, že už v tomto časovom horizonte bude možné trh s kryptomenami rodeliť do dvoch podkategórii – na “trh s čistými mincami”, ktoré bude možné sledovať inštitúciami a regulátormi a na trh “všetkých ostatných”.

Ak sme správne pochopili, čo tým Ari Paul naznačuje, je možné, že ak budete v budúcnosti držať napríklad na burze Binance 1 BTC a budete si ho chcieť vybrať na vašu privátnu peňaženku, adresa vašej peňaženky bude musieť byť nejakým spôsobom overená – zjednodušene povedané, aby bolo zrejmé, komu patrí.

Nové predpisy Financial Action Task Force (FATF) budú podlá všetkého v najbližších rokoch veľmi dramaticky meniť to, akým spôsobom bude fungovať kryptomenový trh a obchodovanie s digitálnymi aktívami. Dá sa rátať s tým, že na účty na burzách budú čoraz podobnejšie tým, ktoré máme v bankách a to minimálne z pohľadu informácií, ktoré budú od vás tieto burzy požadovať.

Až čas ukáže, akým smerom tieto zmeny, ktoré sa pravdepodobne postupne stanú realitou, ovplyvnia celý kryptomenový ekosystém a do akej miery stúpne verejný záujem o využívanie decentralizovaných búrz (DEX). Určite nemožno vylúčiť, že popri prísne regulovanom trhu vznikne obrovský šedý trh, ktorý bude mať absolútne odlišné pravidlá postavené najmä na základoch anonymity.

Zdroj: cointelegraph.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne