Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoin by mohla čakať korekcia. Naznačujú to aj on-chain dáta

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Niektoré analytické nástroje naznačujú, že Bitcoin by mohla čakať po predchádzajúcom raste minimálne krátkodobá korekcia. K tomuto záveru dospela spoločnosť Santiment, ktorá pri ňom zohľadnila on-chain dáta z bitcoinového blockchainu.

Skôr než sa dostaneme k spomínaným údajom, treba skonštatovať, že Bitcoin aj na grafe ukazuje náznaky slabosti, pretože sa tesne pohybuje nad dôležitým supportom na úrovni 11 300 USD a je otázne, ako dlho dokážu býky tento tlak zo strany medveďov ešte znášať.

Teraz poďme k údajom firmy Santiment, ktorá uviedla, že počet aktívnych adries na bitcoinovom blockchaine dosiahol v priebehu posledných dní pozoruhodný pokles, čo naznačuje, že nálada sa minimálne v krátkodobom horizonte obracia skôr smerom k “medvedej“.

Ako môžete vidieť na grafe nižšie, aktivita na sieti sa dosť výrazne prepadla. ,,Bitcoin pokračuje vo vykazovaní varovných signálov, keďže dosahuje nízke úrovne aktivity na svojej sieti. Pokles ceny o 3,7% znížil aktivitu na sieti až o 19,3% v porovnaní so svojim vrcholom z 6. augusta, kedy bolo aktívnych 1,13 milióna adries,“ upozorňuje spoločnosť.

Tento ukazovateľ sa pochopiteľne javí byť minimálne pre najbližšie obdobie ako medvedí, no ide len o časť skladačky, z ktorej možno robiť závery o tom, aká nálada aktuálne prevláda u investorov.

Pre ilustráciu Fear & Greed Index je na hodnote 75 zo 100, čo naznačuje, že na trhu začína výrazne prevládať “chamtivosť“. História ukázala, že čím je číslo bližšie 100, tým je pravdepodobnosť cenového poklesu nižšia. Naopak keď na trhu prevláda strach (číslo je blízko nule), je to v drvivej väčšine prípadov ideálny čas na nákup.

Ďalšími dôležitými ukazovateľmi, ktoré  vyjadrujú sentiment na trhu, sú pohyby bitcoinov z búrz a na burzy či rast alebo pokles hashrate. Tieto ukazovatele zatiaľ naznačujú, že nálada na trhu je dobrá.

Zdroj: cryptoslate.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne