Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (27.7.): Začal sa nový kryptomenový bullrun?

Článok

Bitcoin bullrun
Bitcoin bullrun

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.

ROZHOVOR: O Bitcoine, Ethereum a stablecoinoch s Adamom Kracíkom

Problémy bitcoinu so škálovateľnosťou, fundamenty, ktoré najlepšie určujú sentiment na trhu, očakávané spustenie Ethereum 2.0 a iné možné riešenia preťaženia jeho siete, stablecoiny a ich potenciál v budúcnosti. No a v neposlednom rade nelogickosť umiestnenia Bitcoin Cash a Bitcoin SV medzi najhodnotnejšími kryptomenami súčasnosti. Rozprávali sme sa s odborníkom na kryptomeny Adamom Kracíkom. Celý rozhovor si môžete prečítať tu.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Rozhovor s Adamom Kracíkom: O Bitcoine, Ethereum 2.0 a budúcnosti stablecoinov

Bitcoin opäť prekonal $10 000. Bude to tentokrát iné?

Cena Bitcoinu po čase opäť prekonala úroveň 10 tisíc dolárov. Keď sa tak stalo v predchádzajúcich prípadoch, dlho nad touto cenovou úrovňou nevydržala. Tentokrát by to však mohlo byť inak.  Analytická spoločnosť Glassnode, ktorá včera aktualizovala svoje dáta o čerstvé čísla, dospela k názoru, že súčasný rast ceny Bitcoinu môže byť oproti tým predošlým, pri ktorých taktiež prekonal psychologickú bariéru 10 tisíc dolárov, no dlho sa nad ňou neudržal, výrazne odlišný. Viac sa dočítate v tomto článku.

Stablecoinu Tether Gold sa darí vďaka rastu ceny zlata

Cena zlata práve dosiahla nové rekordné hodnoty a prekonala tak aj svoje doterajšie maximá z roku 2011, kedy sa obchodovalo za 1921 dolárov. Pozitívny vplyv to má pochopiteľne aj na stablecoin, ktorý je na zlato viazaný. Stablecoin XAUT, ktorý založila spoločnosť Tether stojaca aj za najznámejším stablecoinom viazaným na americký dolár (USDT), už posilnil od svojho vzniku o viac než 23%. Viac o tomto zaujímavom stablecoine a či je bezpečnou formou investície do zlata, sa dočítate tu.

Binance začala rozposielať svoje debetné karty

Najväčšia kryptoburza súčasnosti Binance začala po mesiacoch čakania, plánovania a testovania distribuovať svoje platobné karty prvým zákazníkom. Informoval o tom 25. júna na Twitteri šéf burzy Changpeng Zhao, ktorý oznámil, že distribúciu odštartovali v obmedzenom množstve v rámci Európy. Plán vydať vlastnú debetnú kartu oznámila Binance prvýkrát v apríli 2020. Jej názov je Binance Card a kompatibilná by mala byť so štyrmi digitálnymi aktívami vrátane Bitcoinu a Binance Coinu, čiže natívneho tokenu tejto burzy. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.