Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Stablecoinu Tether Gold sa darí vďaka rastu ceny zlata. Je bezpečnou investíciou?

Článok

tether
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Cena zlata práve dosiahla nové rekordné hodnoty a prekonala tak aj svoje doterajšie maximá z roku 2011, kedy sa obchodovalo za 1921 dolárov. Pozitívny vplyv to má pochopiteľne aj na stablecoin, ktorý je na zlato viazaný.

Stablecoin XAUT, ktorý založila spoločnosť Tether stojaca aj za najznámejším stablecoinom viazaným na americký dolár (USDT), už posilnil od svojho vzniku o viac než 23%. CoinMarketCap uvádza jeho cenu od 8. februára 2020, kedy mal jeden XAUT hodnotu 1571 dolárov. V čase písania tohto článku je to  1 907 USD.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,V časoch neistoty majú ľudia radi prístup k zlatu. Tether Gold (XAUT) je jednoznačne produktom, ktorý v tejto dobe rezonuje,” opisuje stúpajúci záujem o tento stablecoin technický riaditeľ Tetheru Paolo Ardoino.

Podľa Tetheru sa kúpou jedného stablecoinu stávate vlastníkmi jednej trojitej unce zlata vo švajčiarskom trezore, ktorý je pod kontrolou spoločnosti Tether. A práve toto je azda najväčší otáznik týkajúci sa dôvery v tento produkt. Stablecoin XAUT by totiž mal byť krytý zlatom v pomere 1:1, no vzhľadom na to, že spoločnosť Tether dodnes nijakým spôsobom nedokázala, že má kryté svoje USDT voči doláru, je na mieste otázka, či v prípade zlata to naozaj platí. Podobnú otázku si môžeme klásť a v prípade obdobného stablecoinu Pax Gold (PAXG), ktorý plní rovnaký účel, no stojí za ním spoločnosť Paxos.

Ako sme spomínali už vyššie, zlatu sa podarilo vytvoriť nove rekordné hodnoty a otázkou je, či ho bude v tomto trende nasledovať Bitcoin, ktorý sa v nedeľu opäť dostal nad cenu 10 tisíc dolárov.

Známy propagátor investícii do zlata a zároveň kritik  Bitcoinu Peter Schiff to neočakáva:

,,Dvakrát z posledných troch prípadov, kedy Bitcoin prekonal cenu 10 000 USD, v októbri 2019 a februári 2020 veľmi skoro na to padol o 38% respektíve 63%. Naposledy, keď išiel nad 10 tisíc dolárov v máji, tak padol len o 15-percent. Teraz je opäť nad 10 000 USD. Čo myslíte, aký veľký prepad príde teraz?,” spýtal sa svojich fanúšikov na Twitteri.

Je nutné poznamenať, že kým Schiff je rešpektovaným investorom do zlata, o Bitcoine toho vie naozaj málo. Dokázal to viacerými svojimi vyjadreniami, z ktorých bolo zrejmé, že tejto technológii vôbec nerozumie.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.