Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoin opäť prekonal $10 000. Bude to tentokrát iné?

Článok

bitcoin-hulk
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Cena Bitcoinu po čase opäť prekonala úroveň 10 tisíc dolárov. Keď sa tak stalo v predchádzajúcich prípadoch, dlho nad touto cenovou úrovňou nevydržala. Tentokrát by to však mohlo byť inak.

Analytická spoločnosť Glassnode, ktorá včera aktualizovala svoje dáta o čerstvé čísla, dospela k názoru, že súčasný rast ceny Bitcoinu môže byť oproti tým predošlým, pri ktorých taktiež prekonal psychologickú bariéru 10 tisíc dolárov, no dlho sa nad ňou neudržal, výrazne odlišný.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Glassnode dospela k tomuto záveru na základe indikátoru s názvom „Bitcoin days destrodyed”, ktorý vyjadruje mieru hodnoty každej transakcie Bitcoinu a zohľadňuje, aký čas uplynie, kým sa tieto bitcoiny opäť premiestnia.

Zaujímavé je, že pri predošlých situáciách, keď Bitcoin prekonal hodnotu 10 tisíc dolárov, začal tento indikátor stúpať, čo zjednodušene povedané znamenalo, že držitelia týchto bitcoinov ich začali obchodovať alebo priamo predávať. Čiže snažili sa na raste ceny zarobiť a to viedlo k jej následnému poklesu.

Vidieť to môžete aj na priloženom grafe od Glassnode:

Tentokrát však hodnota tohto indikátoru ZATIAĽ nestúpa – čiže vyzerá to tak, že investori svoje bitcoiny ďalej držia a predpokladajú ďalšie zhodnotenie. To by mohlo naznačovať, že trend rastu ešte nemusí byť u konca a je reálne, že Bitcoin sa pokúsi prekonať mimoriadne silnú rezistenciu 10 500 dolárov. Tá je už dlhšiu dobu označovaná za potenciálnu hranicu nového bullrunu, nakoľko nad ňou neexistuje veľa výrazných rezistencií a Bitcoin sa ju už niekoľkokrát v rade snažil neúspešne prekonať.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.