Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoin opäť prekonal $10 000. Bude to tentokrát iné?

Článok

bitcoin-hulk
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Cena Bitcoinu po čase opäť prekonala úroveň 10 tisíc dolárov. Keď sa tak stalo v predchádzajúcich prípadoch, dlho nad touto cenovou úrovňou nevydržala. Tentokrát by to však mohlo byť inak.

Analytická spoločnosť Glassnode, ktorá včera aktualizovala svoje dáta o čerstvé čísla, dospela k názoru, že súčasný rast ceny Bitcoinu môže byť oproti tým predošlým, pri ktorých taktiež prekonal psychologickú bariéru 10 tisíc dolárov, no dlho sa nad ňou neudržal, výrazne odlišný.

Glassnode dospela k tomuto záveru na základe indikátoru s názvom „Bitcoin days destrodyed”, ktorý vyjadruje mieru hodnoty každej transakcie Bitcoinu a zohľadňuje, aký čas uplynie, kým sa tieto bitcoiny opäť premiestnia.

Zaujímavé je, že pri predošlých situáciách, keď Bitcoin prekonal hodnotu 10 tisíc dolárov, začal tento indikátor stúpať, čo zjednodušene povedané znamenalo, že držitelia týchto bitcoinov ich začali obchodovať alebo priamo predávať. Čiže snažili sa na raste ceny zarobiť a to viedlo k jej následnému poklesu.

Vidieť to môžete aj na priloženom grafe od Glassnode:

Tentokrát však hodnota tohto indikátoru ZATIAĽ nestúpa – čiže vyzerá to tak, že investori svoje bitcoiny ďalej držia a predpokladajú ďalšie zhodnotenie. To by mohlo naznačovať, že trend rastu ešte nemusí byť u konca a je reálne, že Bitcoin sa pokúsi prekonať mimoriadne silnú rezistenciu 10 500 dolárov. Tá je už dlhšiu dobu označovaná za potenciálnu hranicu nového bullrunu, nakoľko nad ňou neexistuje veľa výrazných rezistencií a Bitcoin sa ju už niekoľkokrát v rade snažil neúspešne prekonať.

Zdroj: cointelegraph.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne