Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (27.5.): Zrejmý pokrok Bitcoinu, lepší trh a novinka Telegram

Článok

Bitcoin
Bitcoin

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní.

Spotový trh s Bitcoinom je omnoho menší, no na lepšej úrovni, než sa zdá

Spotový trh s Bitocinom je výrazne menší, no omnoho efektívnejší, než sa zdá. Tvrdí to vo svojej správe pre SEC firma Bitwise Asset Management. Táto Spoločnosť vypracovala white paper o obchodovaní s Bitcoinom na spotovom trhu, ktorý predostrela Americkej komsií pre cenné papiere a burzu (SEC). Verí, že tento dokument prispeje k tomu, aby SEC schválila ich žiadosť o Bitcoin ETF, ktorý doposiaľ nebol schválený žiadnemu predchádzajúcemu žiadateľovi. Viac sme sa tejto téme venovali v osobitnom článku.

Spotový trh s Bitcoinom je omnoho menší, no na lepšej úrovni, než sa zdá

Pokroky Bitcoinu v porovnaní s novembrom 2017, kedy sa prvýkrát dostal nad $8000

Písal sa koniec novembra 2017, kedy sa Bitcoin dokázal prvýkrát dokázal dostať nad 8000 dolárov a následne v priebehu pokračujúceho bullmarketu dokráčal až k historickému maximu 20 000 USD. Teraz, 18 mesiacov od tohto momentu, je Bitcoin opäť nad touto hranicou, no podmienky trhu sa výrazne zmenili. Bitcoin urobil viaceré veľké pokroky. Viac sa dočítate v tomto článku.

Pokrok Bitcoinu v porovnaní s novembrom 2017, kedy sa prvýkrát dostal nad $8000

ICO sa zotavuje z kryptozimy

Počiatočné ponuky mincí, teda ICOs, vykazujú podľa záverov štúdie portálu ICObench známky oživovania po silnom bearmarkete, ktorý začal v roku 2018 po páde cien kryptomien. Správa, ktorá poskytuje dáta k 21. máju tohto roka, konštatuje, že miera úspešnosti ICO sa zvýšila a údajne odráža rast kvality projektov. Až 85% všetkých doteraz získaných prostriedkov v máji údajne patrí k projektom s vysokým rankingom medzi 3–3.5 bodu, kým v apríli to bolo len 68%. Portál ICObnech zároveň informuje, že celkový počet zverejnených projektov sa v máji zvýšil o 157 na 5512 projektov. Z toho u 287 práve prebieha ICO a 140 sa na ICO chystá. (cointelegraph.com)

Telegram predstavil nový programovací jazyk pre blockchain TON

Medzi kryptokomunitou mimoriadne populárna služba Telegram vytvorila vlastný programovací jazyk pre svoj blockchain Telegram Open Network (TON). Túto novinku potvrdzuje dokument, ktorý bol publikovaný na neoficálnom Telegram kanáli 23. mája. Jeho autorom je spoluzakladateľ platformy Nikolaj Durov a programovací jazyk sa vola Fift. Viac sme o tejto téme napísali tu.

Telegram predstavil nový programovací jazyk pre blockchain TON

Rýchle správy

BITCOIN CASH: Ako sme už informovali minulý týždeň, na Bitcoin Cash bol vykonaný takzvaný 51% útok. Viac k tomu prezradila burza BitMEX. Na základe jej výpočtov sa asi 3 392 BCH úspešne zdvojnásobilo (double spending) pri stornovaní transakcií. Jedinou obeťou sa však stal pôvodný užívateľ, ktorý sa snažil využiť chybu v blockchaine, ktorá vznikla pri forku Bitcoinu a vzniku Bitcoin Cash v máji 2017.

FRANCK MULLER & BITCOIN: Švajčiarsky výrobca luxusných hodiniek Franck Muller uzavrel spoluprácu so spoločnosťou Regal Assets, ktorá bude viesť k tomu, že zabuduje nehacknuteľnú stupenú peňaženku pre Bitcoin do svojho nového modelu. Hodinky budú mať okrem toho vyrytú verejnú adresu na svojom číselníku. Modely Franck Muller sa predávajú v cenách medzi 9 tisícmi až 50 tisícmi dolárov.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.