Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (27.4.): Šialená predikcia, Libra & problémy s minermi Bitmainu

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.

Binance Smart Chain čelí kritike. Ide o ďalšiu kópiu mačky?

Po tom, ako burza Binance zverejnila whitepaper svojho “Smart Chainu”, teda druhého reťazcu s inteligentnými zmluvami (smart kontrkatmi) postavenom na Binance Chain, mnoho odborníkov zo sektora kryptomien ho začalo kritizovať. Binance Smart Chain má ponúkať kompatibilitu s Ethereum a delegovaný proof-of-stake konsenzus (DPoS) s 21 node operátormi, ktorí budú volení držiteľmi mincí Binance Coin (BNB). Viac sa dočítate v tomto článku.

Väznený Zakladateľ SilkRoad: Pre Bitcoin je limitom len nebo!

Zakladateľ najväčšieho nelegálneho trhoviska na darkwebe Silk Road, Ross Ulbrich, vidí pre Bitcoin obrovský priestor pre ďalší cenový rast s potenciálnym stropom okolo 7 kvadriliónov dolárov. Inak povedané, pre Bitcoin je podľa neho limitom len “nebo”. Viac o jeho šialenej predikcii a veľkom optimizme sme písali tu.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Vyriešil tím Calibra u Libry riziko byzantskej chyby (BFT)?

Vývojársky tím projektu Calibra, ktorý pracuje na peňaženke pre kryptomenu Facebooku s názvom Libra, načrtol, že je blízko novej efektívnej metódy testovania odolnosti systému proti takzvanej byzantskej chybe tolerancie (BFT = Byzantine fault tolerance). Viac sa dočítate v tomto článku.

Nové minery od Bitmainu majú oveľa vyššiu mieru zlyhania, upozornil Mow

Nové minery od spoločnosti Bitmain Antimnery S17 a T17 majú vraj oveľa vyššiu mieru zlyhania v rozmedzí 20-30 percent, kým za normálnych okolností by malo byť toto percento nižšie než 5%. Uviedol to Samson Mow, ktorý je hlavným strategickým riaditeľom spoločnosti Blockstream. Problémom je to, že chladiace súpravy na Anmineroch S17 a T17 padajú.

,,Chladiče odpadávajú a skratujú stroje, zatiaľ čo ventilátory napájania zlyhávajú. Jihan prosí zákazníkov, aby dali S19 šancu a všetku vinu hádže na Micreeho,” uviedol Mow na Twitteri. Z tweetu teda vyplýva, že súčasný šéf Bitmainu Jihan Wu obviňuje z týchto nedostatkov svojho bývalého kolegu Micreho Zhana, ktorého v októbri 2019 vyhnal zo spoločnosti, aby ju vraj zachránil pred potopením. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.