Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (27.2.): List bohatých, Bitcoin ako poistka & Libra

Článok

Bitcoin
Bitcoin

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

6 najbohatších ľudí zo sveta kryptomien. Poradie má nového lídra

Pokiaľ ide o najbohatších ľudí sveta, Čína má aktuálne viac miliardárov ako Spojené štáty americké či India. Nuž a vo svete kryptomien je trend podobný. Najbohatším mužom kryptopriemyslu sa podľa Huran Global Rich List, ktorý každý rok zverejňuje čínske médium Hurun Report, umiestnil šéf burzy Binance Changpeng Zhao. Viac sa dočítate v tomto článku.

Coinbase Wallet výrazne zjednodušuje odosielanie kryptomien

Odosielať kryptomeny je pre mnohých začiatočníkov pomerne nepríjemná záležitosť. Adresy peňaženiek sú totiž písané pre počítače, no na ľudí pôsobia neprehľadne a komplikovane. Tento problém sa snaží riešiť viacero spoločností a firma Coinbase urobila významný pokrok, ktorý zadanie transakcie výrazne uľahčuje. Téme sme sa venovali tu.

Každý by mal mať v Bitcoine aspoň 1%, tvrdí “vesmírny“ miliardár

Miliardár Chamath Palihapitiya zo spoločnosti Virgin Galactic, ktorá sa venuje predaju a realizácii krátkych suborbitálnych letov v rámci vesmírnej turistiky, odporúča ľuďom, aby v rámci svojho krízového poistenia držali v Bitcoine aspoň časť svojich aktív. Konkrétne naznačil jedno percento. Viac sme sa tejto téme venovali tu.

Tagomi ďalšou firmou, ktorá sa pridala k Libra Association

Vyzerá to tak, že trend odchodu spoločností z Libra Association, medzi ktoré patrili Mastercard, Stripe, PayPal či eBay sa zastavil a naopak pribúdajú nové firmy, ktoré majú záujem spolupodieľať sa na existencii kryptomeny Libra, za ktorou stojí Facebook. Po nedávnom oznámení príchodu spoločnosti Shopify sa k podobnému kroku zaviazala firma Tagomi, ktorá sa tak stane 22. členom asociácie. Tagomi je jednou zo spoločnosti, ktoré minuli rok získali licenciu BitLicense od ministerstva finančných služieb v New Yorku, ktorá umožňuje ponúkať služby súvisiace s kryptomenami obyvateľom tohto štátu. (cointelegraph.com)

UFC podpísalo partnerstvo s Dapper Labs, ktorá stojí za CryptoKitties

Spoločnosť Dappers Labs, ktorá stojí aj za vývojom populárnych CryptoKitties, oznámila partnerstvo UFC, teda najznámejšou organizáciou čoraz populárnejších súbojov zmiešaných bojových umení (MMA). Toto partnerstvo má viesť k vytvoreniu virtuálnych zberateľských predmetov UFC na platforme Flow, nadchádzajúcom projekte Dapper Labs, ktorý má byť vhodným pre vývojárom na vytváranie aplikácii, hier a digitálnych aktív na blockchain technológii. Flow by mal byť uvedený na trh v roku 2021, no vývoj štartuje už v prvom kvartáli 2020. ,,Utrácať peniaze v aplikáciách Flow bude niečo ako zbierať tenisky alebo podpísané rukavice, ktoré môžete kedykoľvek predať na eBay, alebo ich použiť v rámci videohier,” uviedla Dapper Labs.

Vývoj na čínskej kryptomene spomalil koronavírus

Hoci špekulácie o tom, akým spôsobom ovplyvňuje koronavírus cenu Bitcoinu občas zachádzajú až do absurdít, je pravdou, že táto nákaza ovplyvňuje aj blockchain sektor. Nejde pritom len o riziko rušení rôznych konferencií, ale napríklad aj vývoj čínskej kryptomeny kontrolovanej centrálnou bankou (PBoC). Čerstvé informácie z Číny uvádzajú, že celý projekt bol dočasne prerušený a práce budú obnovené až potom, ako sa krajina vysporiada s nákazou, ktorá medzitým už udrela aj v Európe. Medzitým nové správy z najľudnatejšej krajiny naznačujú, že Čína sa snaží využiť blockchain aj v rámci správy lekárskych údajov a na sledovanie dodávok materiálov na prevenciu vírusov a konzultáciu s verejnosťou uprostred epidémie. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne