Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (26.9.): Bitcoin, manipulácia, hashrate, Libra a dolár

Článok

Bitcoin banky
Bitcoin banky

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Cointelegraph: Čo mohlo spôsobiť pád ceny bitocoinu?

Tohtotýžňový prepad ceny Bitcoinu o vyše 15%, respektíve 1 500 dolárov, prekvapil mnohých investorov. Cointelegraph vo svojom článku poukázal na hlavné dôvody, ktoré mohli byť katalyzátorom tohto prepadu. Ak sa chcete dozvedieť viac, otvorte si tento náš článok.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Cointelegraph: Čo mohlo spôsobiť pád ceny bitocoinu?

Štúdia poukazuje na možnú maniluláciu ceny bitcoinu

Spoločnosť Arcane Research vypracovala štúdiu, podľa ktorej môžu mať dátumy zúčtovania bitcoinových termínových obchodov na burze CME negatívny dopad na ceny bitcoinu. Analýza zistila, že od januára 2018 do augusta 2019 až v 75% prípadoch sa cena Bitcoinu prepadla práve pred vyplácaním CME kontraktov z Bitcoin Futures. Arcane zverejnila túto štúdiu krátko predtým, ako sa cena bitcoinu tento týždeň prudko prepadla o vyše 1 500 dolárov k aktuálnej cene približne 8 500 USD. Nórsky portál Kryptografen, ktorý ako prvý publikoval závery štúdie, dokonca naznačil, že môže ísť o úmyselnú manipuláciu s cenou. (cointelegraph.com)

Spôsobila prepad hashrate aktualizácia firmware ASIC minerov?

Včera sme vás informovali o tom, že hashrate, teda celkový výkon, ktorý je v danom čase využívaný na ťažbu bitcoinu, zo záhadných dôvodov zaznamenal 23. septembra výrazný prepad z 98 000 000 TH/s na 57 700 000 Th/s. Hoci hashrate medzitým opäť stúpol, jeho nepredpokladaný prepad je dodnes predmetom špekulácii, nakoľko celkový hashrate súvisí s bezpečnosťou siete. Možným vysvetlením tohto prepadu môže byť podľa Jeffa Brandta, ktorého citoval Cointelegraph, plánovaná  aktualizácia firmware S9 ASIC minerov od Bitmainu ešte predtým, ako sa mala zvyšovať mining difficulty (obtiažnosť ťažby, ktorá sa aktualizuje raz za 2 týždne). Aktualizovaný firmware, ktorý bol zverejnený minulý týždeň, sa týka približne 3 miliónov stojov. Pochopiteľne ide len o jednu z teórii. Časť komunity znepokojuje najmä spôsob prepadu hashrate a skutočnosť, že prudký prepad môže naznačovať, že jedna entita (ktorá prerušila dočasne ťažbu) môže disponovať dostatočne silným výkonom na to, aby sa mohla pokúsiť o 51% útok. (cointelegraph.com)

Zuckerberg volí v súvislosti s Librou opatrnejší prístup

Šéf Facebooku Mark Zuckerberg je netradične opatrný, pokiaľ ide o prístup ku kryptomene Libra a jej potenciálne zavedenie na trh. Základateľ najväčšej sociálnej siete v rozhovore pre ázijské médium Nikkei poznamenal, že pre Facebook je mimoriadne dôležité vyriešiť obavy regulátorov a že v tejto veci sa riadi pravidlom – najprv sa rozprávajme, potom aplikujme. Viac o tejto téme sa dozviete v tomto článku.

Zuckerberg volí v súvislosti s Librou opatrnejší prístup

Ukončiť dominanciu dolára kryptomenou je nezmysel, tvrdí Simon

Bývalý popredný zamestnanec FEDu Simon Potter povedal, že úvahy o tom, aby digitálna mena, hoci pod správou centrálnych bánk, nahradila dominantné postavenie amerického dolára je nezmysel. Reagoval tým na vyhlásenie guvernéra Bank of England Marka Carneyho, ktorý minulý mesiac navrhol, aby sa vytvorila digitálna mena podobná tej, ktorú plánuje Facebook, ktorá by mohla zastúpiť v tejto úlohe dolár. Podľa Carneyho by to bolo lepším riešením, ako hľadať na trhu inú národnú menu, napríklad čínsky juan, ktorý by sa chopil tejto príležitosti. ,,Nevidím žiadny argument, ktorý by dával zmysel pokúsiť sa o niečo také komplikované, keď máte k dispozícii niečo také veľké a likvidné, ako sú kapitálové trhy v USA,“ reagoval Potter. (cointelegraph.com)

Člen ECB: Libra ukázala nedostatky finančného systému

Popredný predstaviteľ Európskej centrálnej banky (ECB) Benoit Coeure poukázal na to, že kryptomena Libra poukázala na nedostatky v súčasných globálnych platobných systémoch. Člen predstavenstva ECB tvrdí, že v súčasnosti je infraštruktúra nedostatočná pre miliardy ľudí, ktorým chýba prístup k využívaniu finančných služieb. Poukázal na to, že až 1,7 miliardy dospelých ľudí na svete nemá žiadny prístup k ani základným platobným službám, hoci 1,1 miliardy z nich má k dispozícii mobilný telefón a každý štvrtý má aj prístup na internet. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.