Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Zuckerberg volí v súvislosti s Librou opatrnejší prístup

Článok

Mark Zuckerberg - Libra
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Zakladateľ a šéf Facebooku Mark Zuckerberg je netradične opatrný, pokiaľ ide o prístup ku kryptomene Libra a jej potenciálne zavedenie na trh.

Zurkerberg v rozhovore pre ázijské médium Nikkei poznamenal, že pre Facebook je mimoriadne dôležité vyriešiť obavy regulátorov a že v tejto veci sa riadi pravidlom – najprv sa rozprávajme, potom aplikujme.

,,Súčasťou tohto prístupu a toho, ako sme sa medzi časom zmenili, je že veci, ktoré sú pre spoločnosť veľmi citlivé, sa snažíme najprv konzultovať s ľuďmi a získať od nich spätnú väzbu. Chceme tieto problémy vyriešiť skôr, ako ich spustíme. Je to veľmi odlišný prístup od toho, aký by sme aplikovali pred piatimi rokmi. Myslím si však, že je to správny spôsob, ako urobiť tieto veci v takom rozsahu, ako plánujeme,“ uviedol.

Facebook aj po niekoľkých mesiacoch od oficiálneho predstavenia Libry naďalej čelí nedôvere zo strany regulátorov. Väčšina zákonodarcov sa domnieva, že kryptomena Libra môže ohroziť súčasný finančný systém.

Libru sa medzitým snaží obhajovať aj šéf zmenárne Coinbase Brian Armostrong, ktorý si myslí, že obavy regulátorov sú prehnané. ,,Libra je jednou z niekoľkých dôležitých kryptomenových projektov s potenciálom zlepšiť náš svet. Či to napokon bude fungovať alebo nie, to sa dozvieme až neskôr, ale myslím si, že súčasné obavy sú trochu zvláštne a zavádzajúce,” komentoval.

Libra by mala byť spustená v druhej polovici roka 2020. Aspoň tak to viackrát povedal šéf projektu David Marcus. Mark Zuckerberg v rozhovore pre Nikkei sa radšej uvádzaniu konkrétneho dátumu vyhol.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne