Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Zuckerberg volí v súvislosti s Librou opatrnejší prístup

Článok

Mark Zuckerberg - Libra
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Zakladateľ a šéf Facebooku Mark Zuckerberg je netradične opatrný, pokiaľ ide o prístup ku kryptomene Libra a jej potenciálne zavedenie na trh.

Zurkerberg v rozhovore pre ázijské médium Nikkei poznamenal, že pre Facebook je mimoriadne dôležité vyriešiť obavy regulátorov a že v tejto veci sa riadi pravidlom – najprv sa rozprávajme, potom aplikujme.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,Súčasťou tohto prístupu a toho, ako sme sa medzi časom zmenili, je že veci, ktoré sú pre spoločnosť veľmi citlivé, sa snažíme najprv konzultovať s ľuďmi a získať od nich spätnú väzbu. Chceme tieto problémy vyriešiť skôr, ako ich spustíme. Je to veľmi odlišný prístup od toho, aký by sme aplikovali pred piatimi rokmi. Myslím si však, že je to správny spôsob, ako urobiť tieto veci v takom rozsahu, ako plánujeme,“ uviedol.

Facebook aj po niekoľkých mesiacoch od oficiálneho predstavenia Libry naďalej čelí nedôvere zo strany regulátorov. Väčšina zákonodarcov sa domnieva, že kryptomena Libra môže ohroziť súčasný finančný systém.

Libru sa medzitým snaží obhajovať aj šéf zmenárne Coinbase Brian Armostrong, ktorý si myslí, že obavy regulátorov sú prehnané. ,,Libra je jednou z niekoľkých dôležitých kryptomenových projektov s potenciálom zlepšiť náš svet. Či to napokon bude fungovať alebo nie, to sa dozvieme až neskôr, ale myslím si, že súčasné obavy sú trochu zvláštne a zavádzajúce,” komentoval.

Libra by mala byť spustená v druhej polovici roka 2020. Aspoň tak to viackrát povedal šéf projektu David Marcus. Mark Zuckerberg v rozhovore pre Nikkei sa radšej uvádzaniu konkrétneho dátumu vyhol.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.