Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Cointelegraph: Čo mohlo spôsobiť pád ceny bitocoinu?

Článok

Pád Bitcoinu
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Tohtotýžňový prepad ceny Bitcoinu o vyše 15%, respektíve 1 500 dolárov, prekvapil mnohých investorov. Cointelegraph vo svojom článku poukázal na hlavné dôvody, ktoré mohli byť katalyzátorom tohto prepadu.

Bakkt

Prvým faktorom, ktorý mohol prispieť k oslabeniu bitcoinu, môže byť vlažná reakcia inštitucionálnych investorov na spustenie dlhoočakávanej platformy Bakkt, na ktorej je možné obchodovať od pondelka Bitcoin Futures kontrakty viazané na reálny bitcoin. Hoci ide o prvý produkt tohto druhu povolený americkým regulátorom (CFTC), v prvý deň jeho spustenia sa zobchodovalo takýmto spôsobom len 71 bitcoinov. Pre porovnanie keď v decembri 2017 spustila tradičné Bitcoin futures kontrakty burza CME, volume predstavovalo 5 298 BTC. Analytici však upozorňujú, že v tej dobe išlo o vyvrcholenie bullmarketu a hodnotiť vplyv Bakktu na trh s kryptomenami je po prvých dňoch od jeho spustenia mimoriadne predčasné.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Trump

Ďalší dôvod môže byť makroekonomický a geopolitický, pričom v centre diania je americký prezident Donald Trump. Tomu hrozí impechemnt (odvolávanie z funkcie), pretože mal vytvárať tlak na Ukrajinu, aby vyšetrovala syna jeho najväčšieho rivala v blížiacich sa prezidentských voľbách Huntera Bidena. Kontroverzný americký prezident medzitým tlačí na FED, aby urobil výraznejšie kroky v súvislosti s kvantitatívnym uvoľňovaním. To všetko môže mať nepriamy vplyv nielen na tradičné finančné trhy, ale aj na bitcoin, ku ktorému sa stavia jeho administratíva čoraz nepriateľskejšie.

Technická analýza

Cointelegraph nevylučuje ani možnosť, že prepad ceny mal základy v samotnej technickej analýze. Už pred pádom ceny k 8 500 dolárom upozorňovala redakcia Cointelegraphu vo svojej rozsiahlej analýze, že cena sa môže prepadnúť až k supportu okolo úrovne 7 700 dolárov. V rámci medvedieho scenáru taktiež upozornili na nutnosť udržať sa nad cenou 7 150 dolárov na mesačnom grafe, čo bude kľúčové pre ďalšie obdobie. Ak by sa to nepodarilo, nevylučujú ani prepad k cene až 2 500 USD.

Manipulácia?

Hoci tuto možnosť Cointelegraph vo svojom článku nespomína, dnes sa objavila v médiách aj správa o štúdii Arcane Research, ktorá poukazuje na možnú manipuláciu ceny bitcoinu pred zúčtovaním Bitcoin futures kontraktov. Analýza zistila, že od januára 2018 do augusta 2019 platilo v 75% prípadov, že cena bitcoinu sa prepadla bezprostredne pred ich deadline.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.