Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (26.8.): Bitcoin ako bezpečný prístav, Libra, Brave & PlusToken

Článok

Kryptomeny novinky

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Vedúci OTC na Krakene: Je predčasné nazývať Bitcoin bezpečným rajom

Vedúci mimoburzového predaja (OTC) na kryptoburze Kraken skonštatoval, že dnešný trh s kryptomenami je stále ešte len v začiatkoch. Prirovnal ho k “starému dobrému” Wall Street a tiež uviedol, že je ešte veľmi predčasné nazývať bitcoin “bezpečným rajom pre investorov”. Viac sme o tejto téme napísali v tomto článku.

Vedúci OTC na Krakene: Je predčasné nazývať Bitcoin bezpečným prístavom

Americkí zákonodarcovia kvôli Libre navštívili Švajčiarsko

Viacerí zákonodarcovia Spojených štátov amerických navštívili v priebehu minulého týždňa Švajčiarsko, aby zistili podrobnosti o tom, ako bude v tejto krajine regulovaná pripravovaná kryptomena Facebooku Libra. Podrobnosti o ich návšteve sa dozviete v tomto článku.

Americkí zákonodarcovia kvôli Libre navštívili Švajčiarsko. Stále majú pochybnosti

Odmeny Brave už aj na Vimeo a Reddite

Čoraz populárnejší blockchainový internetový prehliadač Brave pokračuje v rozširovaní svojej funkcie pre odmeňovanie užívateľov za kvalitný obsah. Najnovšia verzia browsveru umožňuje využiť túto funkciu už aj na video platforme Vimeo a na stránkach sociálnej siete Reddit. Podobne ako  u Twitteru či YouTube môžu užívatelia odmeňovať kvalitný obsah malými darmi v podobe tokenov Bassic Attention Token (BAT). (cointelegraph.com)

Waves DEX začne podporovať ERC-20 tokeny

Blockchainová platforma Waves pridala do svojej decentralizovanej zmenárne (DEX) podporu pre ERC20 tokeny fungujúce na blokchaine Ethereum. Tím Waves k tomu poznamenal, že podpora nových tokenov bude viesť k prilákaniu nových obchodníkov na platformu. ,,Čoskoro uvidíte trading páry s ERC-20 tokenmi. Ďalšie aktívum, ktoré bude pridané bude Ethereum. Potom pridáme podporu pre Bitcoin. Je to naplánované na september,” informoval tím. (cointelegraph.com)

Weber z Ripple upozorňuje na potrebu vzdelávacích programov

Ken Weber, ktorý v Ripple zastáva funkciu spoločenského dosahu firmy, skonštatoval, že univerzity na celom svete by mali čím skôr rozšíriť svoje vzdelávacie programy tak, aby ponúkali školenia zamerané na blockchain a digitálne aktíva. Dopyt po pracovných silách v tomto sektore totiž výrazne presahuje ponuku. Zatiaľ len 40% z TOP50 svetových univerzít ponúka aspoň jednu triedu zameranú na túto problematiku, no to podľa Webera zďaleka nestačí. (cointelegraph.com)

Ponzi schéma PlusToken využila na výbery najmä burzu Houbi

Čínska kryptozmenáreň Houbi realizovala najvýraznejší počet výberov zo zdrojov, ktoré patrili údajnej čínskej Ponzi schéme PlusToken – išlo vraj až o 50% všetkých výberov v tomto mesiaci. Výbery PlusToken na Huobi mali predstavovať vyše 4,3 milióna ETH z celkového počtu 9.2 miliónov ETH. K ďalším zmenárňam, ktoré sa podieľali na týchto výberoch patrila čínska burza ZB.com, ktorá realizovala približne 8% výberov a taktiež juhokórejský Upbit, maltský OKEx či čínska Gate.io. PlusToken môže byť najväčší podvod v histórii kryptomien, ktorý pravdepodobne prekoná aj najznámejší scam BitConnect. Hodnota strát investorov sa odhaduje až na 2,9 miliardy dolárov. Šiesti čínski zakladatelia platformy už boli zadržaní.  (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne