Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (26.6.): Koľko strácajú altcoiny? Veľký krok pre Bitcoin

Článok

Bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa. 

Dominancia Bitcoinu je najvyššia za 2 roky. Čo ďalej?

Ak tvoria väčšiu časť vášho portfólia altcoiny, tak v prepočte na Bitcoin v posledných týždňoch výrazne strácate. Môže za to rastúca dominancia Bitcoinu na trhu s kryptomenami. Dnes dokonca dosiahla dvojročný rekord. V čase písania tohto článku je dominancia Bitcoinu takmer na 62%. Čo bude nasledovať ďalej a ako to bolo v minulosti? Prečítajte si náš článok.

Dominancia Bitcoinu je najvyššia za 2 roky. Čo ďalej?

Veľký krok pre Bitcoin zo strany CFTC!

Americká komisia pro obchodovanie s komoditnými futures (Commodity Futures Trading CommissionCFTC) schválila žiadosť spoločnosti LedgerX o obchodovanie s futures derivátmi Bitcoinu. Tieto kontrakty sa tak po dlhých jednaniach konečne môžu stať skutočnosťou. Čo z toho vyplýva? Schválenie umožňuje vznik vôbec prvého produktu na báze futures, ktorý v USA vznikne prostredníctvom Bitcoinu a teda nie je viazaný na fiatovú menu. Môže to výrazne podporiť príchod nových inštitucionálnych investorov. Viac sa dočítate v tomto našom článku.

TOP SPRÁVA: V LedgerX získali povolenie pre BTC futures

Koľko % strácajú altcoiny na svoje ATH v páre s Bitcoinom?

Keď porovnávame ceny altcoinov s ich historickými maximami, zväčša to robíme v dolárovom vyjadrení. Veľmi zaujímavý je však pohľad aj na to, koľko ostatné kryptomeny strácajú v páre s Bitcoinom. Napriek súčasnému veľkému rastu ceny Bitcoinu sa altcoinom zatiaľ velmi nedarí. Nemôžeme síce konštatovať, že by boli v dolárovom vyjadrení v mínuse, no keď ich hodnotu prepočítame na to, koľko sme mohli zarobiť, keby sme namiesto nich držali v posledných mesiacoch len Bitcoin, nie je to príliš pekný pohľad. Pozrime sa teda na to, ako ďaleko sú známe altcoiny od toho, aby vyrovnali svoje historické maximum v bitcoinovej hodnote. Otvorte si náš článok.

Koľko % strácajú altcoiny na svoje all-time-high v páre s Bitcoinom?

Šéf Circle: Nebude existovať jedna kryptomena, ktorá všetko ovládne

Jeremy Allaire, spoluzakladateľ a generálny riaditeľ Circle si myslí, že neštátne decentralizované kryptomeny ako sú Bitcoin, budú napriek príchodu nových foriem digitálnych aktív, ako napríklad Libra od Facebooku, naďalej rásť. Povedal to počas rozhovoru pre CNBC 24. júna, kde argumentoval tým, že trh s kryptomenami sa nebude vyvíjať smerom “víťaz berie všetko”. Viac sa dozviete v tomto našom článku.

Šéf Circle: Nebude existovať jedna kryptomena, ktorá všetko ovládne

Bitcoinovi pochybovači prežívajú ťažké časy

Spoluzakladateľ a výkonný partner spoločnosti NEXO, ktorá sa orientuje na poskytovanie kryptomenových úverov, Antoni Trechev, vyhlásil, že kritici kryptomien práve zažívajú ťažké časy. Poukázal pri tom na to, že Bitcoin bol už viac ako 300 krát vyhasený za mŕtvy, pričom 90x sa to stalo len v priebehu roka 2018. ,,Myslím si, že pochybovači o Bitcoine to budú mať teraz naozaj ťažké, ak chcú pokračovať v tomto trende,” skonštatoval. Za dôvody rastu ceny Bitcoinu označil najmä zvyšovanie účasti inštitúcii a geopolitické nepokoje, pričom poukázal najmä na obchodnú vojnu medzi USA a Čínou. (cointelegraph.com)

Rýchle správy

LIBRA & FRANCÚZSKO: Guvernér Bank of France Francois Villeroy de Galgau vyhlásil, že kryptomena Facebooku Libra musí dodržiavať predpisy týkajúce sa boja proti praniu špinavých peňazí. Taktiež uviedol, že Facebook by mal podniknúť kroky k tomu, aby získal bankové licencie, ak chce ponúkať bankové služby v krajinách, kde plánuje pôsobiť jeho kryptomena Libra.

IRÁN: Podľa Iran Daily nariadila iránska vláda pozastavenie alebo obmedzenie ťažby kryptomien z dôvodu výrazného nárastu spotreby energie v poslednom mesiaci – údajne až o 7%.

BANKOMATY: Celkový počet bitcoinových automatov prekročil prvýkrát v histórii magickú hranicu 5000 kusov. Podľa najnovších štatistík ich je 5067 v približne 90 krajinách. Len v priebehu júna malo byť nainštalovaných celkovo 150 bankomatov, teda približne 6 denne. Najviac, vyše polovica, je v USA (viac ako 3200).

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.