Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

TOP SPRÁVA: V LedgerX získali povolenie pre BTC futures

Článok

ledgerx-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Americká komisa pro obchodovanie s komoditnými futures (Commodity Futures Trading CommissionCFTC) len pred pár hodinami schválila žiadosť spoločnosti LedgerX o obchodovanie s futures derivátmi Bitcoinu. Tieto kontrakty sa tak po dlhých jednaniach konečne môžu stať skutočnosťou.

Čo z toho vyplýva? Schválenie umožňuje vznik vôbec prvého produktu na báze futures, ktorý v USA vznikne prostredníctvom Bitcoinu. Na tomto mieste možno síce namietať, že tunajšie burzy CBOE a CME na báze futures Bitcoin obchodujú už niekedy od roku 2017, tieto transakcie sú ale kompletne založené na zákonnej mene.

Menší aj väčší investori tak konečne budú môcť investovať do bitcoinových futures priamo od spoločnosti LedgerX . Tá síce ešte oficiálne nepotvrdila žiadny dátum, jej tímy vraj ale usilovne pracujú na tom, aby sa výrobok na trh uvedený v čo najbližšej dobe.

Do tohto odvetvia sa síce v súčasnosti chystajú už ďalšie spoločnosti, aktuálne prvenstvo LedgerX ale znamená pre svet kryptomien naozaj veľa. Podľa odborníkov by samotná existencia futures mala sprístupniť BTC pre mnoho nových držiteľov a celkovo sa tak jedná o naozaj veľkú udalosť. Uvidíme len, či to nejako pomôže aj nárastu hodnoty meny. Čo myslíte vy?

Zdroj: bloomberg

Populárne