Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (26.4.): Vážna kauza Bitfinex, zákaz kryptomien, Riple či Wirex a Stellar

Článok

Bitcoin problém
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní.

Bitfinex čelí obvineniu generálnej prokurátúry

Kancelária generálneho prokurátora New Yorku vyhlásila, že kryptoburza Bitfinex prišla o 850 miliónov dolárov a následne použila finančné prostriedky stablecoinu Tether (USDT), aby túto skutočnosť zatajila. Viac o tejto vážnej téme píšeme v tomto článku.

FUD: Bitfinex potajomky kryl stratu 850 miliónov dolárov za pomoci Tetheru

Stanovisko Bitfinexu ku kauze krytia strát

Burza Bitfinex reagovala prostredníctvom tlačovej správy zverejnenej na svojej oficiálnej stránke na medializované správy, podľa ktorých použila potajomky vyše 700 miliónov dolárov určených na krytie stablecoinu Tether, aby tak potajomky kryla svoje straty. Celé stanovisko Bitfinexu si prečítajte v tomto našom článku.

Oficiálne stanovisko Bitfinex k údajnému podvodu a strate 850 miliónov dolárov

India možno kompletne zakáže kryptomeny

Návrh zákona, podľa ktorého by India kompletne zakázala kryptomeny, koluje medzi rôznymi útvarmi indickej vlády. Informoval o tom miestny plátok The Economic Times, ktorý sa odvoláva na svoj dobre informovaný zdroj. Tieto informácie sú však v rozpore s tým, čo z Indie prichádzalo v predchádzajúcich mesiacoch. Téme sa podrobnejšie venujeme tu.

India možno kompletne zakáže kryptomeny

Maltský finančný úrad varuje pred kryptomenami

Maltsky finančný regulátor MFSA vydal správu o rizikách investovania do kryptomien, v rámci ktorej chce upozorniť obyvateľstvo pred najčastejšími typmi podvodov s digitálnymi menami. Správa sa týka falošných ICO či podnikov typu crowdfunding, ktoré sľubujú dopredu vysoké zisky. Dokument taktiež uvádza 11 najčastejších varovných signálov pred investíciou vrátane nereálne vysokých očakávaných výnosov. (cointelegraph.com)

Šéf SBI Holdings prichádza do vedenia Ripple Labs

CEO a reprezentatívny riaditeľ japonského finančného giganta SBI Holding Yoshitaka Kitao bol menovaný do funkcie výkonného riaditeľa spoločnosti Ripple Labs Inc. Jeho cieľom bude prehĺbiť podporu XRP na ázijskych trhoch a taktiež docieliť intenzívnejšiu spoluprácu medzi Ripple a Corda R3. Podrobnosti nájdete tu.

Do vedenia Ripple Labs prichádza šéf SBI Holdings

Wirex uzavrel spoluprácu so Stellar. Plánuje 26 stablecoinov

Platobný procesor Wirex oznámil v tlačovej správe publikovanej 24. apríla uzavretie spolupráce so Stellar Lumens (XLM), v rámci ktorej chce na trh uviesť až 26 stablecoinov. Podrobnosti o tejto novinke sa dozviete v tomto článku.

Wirex uzavrel spoluprácu so Stellar (XLM). Plánuje vydať 26 stablecoinov

Rýchle správy

SYMANTEC: Americká firma zameraná na bezpečnosť Symantec zistila, že internetom sa šíri nový malware ťažiaci kryptomeny, ktorý sa zameriava hlavne na veľké spoločnosti, ktorých výpočtový výkon využíva na mining. Malware údajne používa technológiu, ktorú vyvinula americká agentúra NSA.

LIL PUMP: 18-ročný populárny raper Lil Pump, ktorý má na Instagrame 17,8 milióna fanúšikov, začal vo svojom obchode Unhappy podporovať platby Bitcoinom. Využiť na platbu je pritom možné aj Lightning Network.

NIKE: Pravdepodobne najznámejší výrobca športového oblečenia na svete, spoločnosť Nike, podala prihlášku na registrovanie obchodnej známky pre výraz “Cryptokicks”. Zatiaľ nie je úplne známe, akým spôsobom chce Nike vstúpiť do sektora kryptomien, no v prihláške sa spomína aj to, že pôjde o poskytovanie digitálnej meny alebo digitálneho tokenu pre použitie členom online komunity.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.