Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (26.2.): Bitcoin môže ďalej rásť, EOS, Ripple & Buffett

Článok

bitcoin-raketa
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Technický ukazovateľ: Bitcoin má napriek pádu veľký priestor pre rast

Cena Bitcoinu sa za posledný deň prepadla takmer o 5% a v porovnaní s minulým týždňom je nižšie o takmer desať. Prepad k úrovniam tesne nad 9000 dolárov však predpokladali viacerí analytici a nič to nemení na skutočnosti, že v strednodobom hľadisku sú mnohí stále optimisti. Potenciál pre veľký rast naznačuje aj technický ukazovateľ MVRZ-skóre. Viac sa dočítate v tomto článku.

Komunita EOS schválila výrazne zníženie inflácie. Je to dôkaz decentralizácie?

Brendan Blumer, spoluzakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Block.one, ktorá stojí za vývojom blockchainu kryptomeny EOS, oznámil, že EOS komunita si v hlasovaní schválila zníženie inflácie z 5 percent na jedno percento. Schválenie tohto návrhu Blumera prekvapilo, no uvítal ho, pretože podľa neho slúži ako dôkaz o vysokej decentralizácii EOS blockchainu. Viac sa dozviete tu.

Čo prezradilo stretnutie Warrena Buffetta s Justinom Sunom?

Čínsky podnikateľ Justin Sun zaplatil za možnosť obedovať s jedným z najbohatších ľudí sveta Warrenom Buffetom 4,58 milióna dolárov (peniaze išli na charitu), no svoju investíciu neľutuje. Na propagáciu jeho kryptomeny Tron (TRX) to boli pravdepodobne dobre investované peniaze. Redaktorka portálu CryptoSlate Christine Cobenova vo svojom blogu zhrnula 5 poznatkov, ktoré toto nezvyčajné stretnutie prinieslo. Podrobnosti sa dozviete tu.

Pompliano by názor Warrena Buffeta nepreceňoval

K vyjadreniam Warrena Buffetana na adresu kryptomien, ktorý aj po stretnutí s Justinom Sunom z Tronu nezmenil svoj negatívny názor na Bitcoin, sa vyjadril aj Anthony Pompliano zo spoločnosti Morgan Greek Capital. V rozhovore pre CNN s Juliou Chatterleyovou uviedol, že Warren Buffett napriek tomu, že je rešpektovaným investorom, nie je vhodnou osobou na to, aby sa mohol vyjadrovať k tejto téme. ,,Naozaj by ľudia nemali brať technologické rady od niekoho, kto používa vyklápací telefón alebo vôbec nepoužíva email,” skonštatoval. Pompliano tým  naznačil, že starého psa nove triky už nenaučíte. Buffett sa preukázal ako skvelý investor, no v 89. rokoch už len ťažko dokáže pochopiť problematiku novovznikajúcej technológie. (cointelegraph.com)

MoneyGram priznal príjem 11 miliónov od Ripple

Spoločnosť MoneyGram v rámci svojho podania pre Americkú komisiu pre cenné papiere a burzy (SEC) priznala, že v treťom a štvrtom kvartáli 2019 dostala od spoločnosti Ripple dokopy 11,3 milióna dolárov. Tieto peniaze sú súčasťou dohody MoneyGramu s Ripple o tom, že MoneyGram začne používať jej technológiu pri realizácii medzinárodných transakcii. ,,MoneyGram je týmito financiami kompenzovaný zo strany Ripple za vývoj a prinášanie likvidity na devízových trhoch a napomáhaniu blockchainu Ripple s poskytovaním spoľahlivej úrovni činnosti v oblasti obchodovaní s devízami,” uviedla spoločnosť. MoneyGram je druhá najväčšia spoločnosť na svete zaoberajúca sa prevodom peňazí a od augusta 2019 využíva technológiu xRapid. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne