Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (26.11.): Záujem o Bitcoin na Google, PlanB hovorí o $10 000

Článok

Novinky Bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

4 dôvody, prečo sa prepadla cena Bitcoinu 

Vrcholový predstaviteľ spoločnosti VanEck Gabor Gurbacs uverejnil “tweet”, v ktorom zhrnul štyri hlavné dôvody, ktoré sa podľa neho mohli podieľať na prepade ceny Bitcoinu až k cene 6 500 dolárov. Dozviete sa ich v tomto článku.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

4 dôvody, prečo sa prepadla cena Bitcoinu podľa Gabora Gurbacsa

A. Back: Nad Bitcoinom nie je nič. Ani stablecoiny

Adam Back zo spoločnosti Blockstream v rozhovore pre portál Cointelegraph uviedol dôvody, prečo sa domnieva, že nič nemá vyššiu hodnotu než Bitcoin, vrátane rôznych stablecoinov či mien, ktoré vydávajú centrálne banky. Ak vás táto téma zaujala, otvorte si tento článok.

Adam Back: Nad Bitcoinom nie je nič. Ani stablecoiny, ani národné kryptomeny

PlanB nevylučuje: Bitcoin môže do konca roka stáť vyše $10 000

Jeden z najsledovanejších traderov PlanB, ktorý sa zviditeľnil najmä vďaka svojmu „Stock-to-flow” grafu Bitcoinu tweetoval, že by ho neprekvapilo, keby najpopulárnejšia kryptomena do konca roka opäť  prekročila hodnotu 10 tisíc dolárov. ,,Volajte ma blázon, ale neprekvapilo by ma, keby Bitcoinu zavrel rok 2019 pri cene nad $10k+. Príležitosti ako je táto (Bitcoin je pod S2F modelom hodnoty, 6 mesiacov pred halvingom), sú zriedkavé,” napísal. Na jeho „tweet” reagoval rovnako populárny trader Willy Woo, ktorý si myslí, že ak Bitcoin neuzavrie november nad hodnotou 8300 dolárov, v decembri bude pravdepodobne čeliť testovaniu nových minimálnych hodnôt. (cointelegraph.com)

Ripple splnil svoj záväzok voči MoneyGram

Spoločnosť MoneyGram špecializujúca sa na prevody peňazí potvrdila, že firma Ripple splnila pôvodný záväzok investovať do MoneyGramu 50 miliónov dolárov, ktoré budú využité na aplikáciu jej produktov. V júni tieto dve spoločnosti uzavreli dvojročné strategické partnerstvo, v rámci ktorého by sa mala technológia xRapid využívať v službách MoneyGramu pri cezhraničných platbách a devízových vyrovnaniach. xRapid umožní, aby sa prevody zúčtovali omnoho rýchlejšie ako s fiatovými menami a za omnoho nižšie poplatky. (cointelegraph.com)

89% čínskych blockchain firiem chcelo kryptomenu

Prezident čínskej Asociácie technologických aplikácii blockchainov (BAA) Zedong Zhu informoval, že až 89% čínskych firem, ktoré sa zaoberajú technológiou blockchain, sa pokúsilo vytvoriť vlastnú kryptomenu. Kniha Blueboook of Blockchain, ktorú vydala asociácia v spolupráci s miestnymi technologickými orgánmi taktiež uvádza, že v Číne je až 28 tisíc firiem sústrediacich sa na blockchain. Štyri tisícky z nich sa zameriavajú predovšetkým na blockchain, zatiaľ čo 25-tisíc sa orientuje na vlastnú kryptomenu alebo tokeny. (cointelegraph.com)

Záujem o Bitcoin na Googli: 6-mesačné LOW a následný rast

Aby mohla cena Bitcoinu rásť, je potrebné, aby sa oň zaujímalo viacero ľudí. Dáta z Google Trends ukazujúce trend vyhľadávania slova “Bitcoin” však dlhodobo naznačujú, že ľudia o tuto tému strácajú záujem. Len nedávno dokonca dosiahlo vyhľadávanie Bitcoinu najnižšie hodnoty za posledných 6 mesiacov, no prepad jeho hodnoty v posledných dňoch tento trend minimálne krátkodobo zmenil. V súčasnosti je Bitcoin najvyššie vo vyhľadávaní od konca októbra, kedy sa obchodoval okolo úrovne 10 tisíc dolárov. Geograficky je najčastejšie vyhľadávaný v Afrike, skrz Nigériu, Juhoafrickú republiku a Ghanu. Prvú päťku uzatvára Švajčiarsko a Rakúsko. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.