Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (26.10.): Názor na Bitcoin sa mení, inštitúcie ale ešte nie sú v hre

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.   

J.P. Morgan už verí v Bitcoin. Uviedla 3 faktory, ktoré budú poháňať jeho rast

Najväčšia americká banka JP Morgan Chase, ktorá sa radila v minulosti medzi inštitúcie, ktoré označovali Bitcoin za podvod či Ponzi schému, aktuálne výrazne mení svoj názor na najznámejšiu digitálnu menu. Naposledy dokonca vymenovala faktory, ktoré budú pozitívne vplývať na jej ďalší rast ceny. Téme sme sa viac venovali tu.

Keiser očakáva prílev inštitúcii: Ak vyhrá Biden, rast Bitcoinu bude prudší

Max Keiser, ktorý je autorom ostro sledovanej ale aj kontroverznej Keizer Show a je známym bitcoinovým býkom, poskytol rportálu Cointelegraph rozhovor, v ktorom sa vyjadril okrem iného aj k americkým voľbám v súvislosti s Bitcoinom, či k rastúcemu inštitucionálnemu záujmu o túto kryptomenu. Ak chcete vedieť viac, otvorte si tento článok.

Hoskinsona nahneval email od CEO firmy Expensify

Šéf spoločnosti IOHK, ktorá zohráva významnú úlohu pri vývoji kryptomeny Cardano, Charles Hoskinson, informoval na Twitteri, že všetci zamestnanci jeho firmy dostali politický email of CEO partnerskej firmy Expensify Davida Barretta, ktorého obsahom bolo propagovanie voľby Joea Bidena v blížiacich sa novembrových prezidentských voľbách. Hoskinson to tvrdo odsúdil a naznačil, že s firmou Expensify z tohto dôvodu pravdepodobne ukončia spoluprácu. Hoci Hoskinson nie je fanúšikom Donalda Trumpa, tvrdí, že zneužívanie firemných emailov na tieto účely je neprijateľné. On sám sa rád vyjadruje k politike, ale vždy skrz svoje vlastne kanály a nie pod firemnou značkou. (cointelegraph.com)

Winklevossovci: Inštitúcie v Bitcoine ešte nie sú, cena $500k je konzervatívna

Bratia Tyler a Cameron Winklevossovci stojaci za americkou kryptoburzou Gemini počas podcastu s Petrom McCormackom skonštatovali, že “otázkou nie je to či, ale len kedy“ dosiahne Bitcoin hodnotu 500 000 dolárov. ,,Dokonca by som povedal, že cena 500 000 dolárov za Bitcoin je celkom konzervatívna a skutočná hra ešte v podstate ani nezačala,” uviedol Cameron počas spomínaného rozhovoru. Viac sa dočítate tu.

Novogratz si myslí, že PayPal prispeje k popularizácii Bitcoinu medzi inštitúciami

Generálny riaditeľ spoločnosti Galaxy Digital Michael Novogratz počas rozhovoru v relácii CNBC Squawk Box povedal, že vstup spoločnosti PayPal do kryptosektora motivuje ďalších veľkých hráčov zaujímať sa viac o tento trhový segment. ,,Myslím si, že oznámenie PayPalu bolo výstrelom, ktorý bol počuť po celom svete a aj na Wall Street. PayPal má 346 miliónov účtov (zákazníkov). Sú 30. najväčšou bankou v USA s depozitmi a každá inštitúcia sa teraz pýta sama seba: ,,Počkať, čo to robíme?“. Viac sa na túto tému dozviete v tomto článku.

Michael Saylor: Naše bitcoiny budeme držať aj 100 rokov

Generálny riaditeľ firmy Microstrategy Mkichael Saylor, ktorý sa zviditeľnil v kryptomenovom sektore tým, že na jeho popud spomínaná firma naakumulovala tento rok 32 500 BTC, tvrdí, že tieto BTC neboli nakúpené na špekuláciu, ale dlhodobé držanie. ,,Nie je to špekulácia, je to typ zaistenia. Prijímame Standard bitcoinu ako formu našej korporátnej stratégie,” zopakoval v rozhovore s generálnym riaditeľom Real Vision Raoulom Palom. Saylor si dokonca myslí, že Bitcoin je lepší než zlato a verí, že jeho firma bude držať BTC ešte dlho po jeho smrti. ,,Ľudia nerozumejú tomu, čo je myslené pod pod pojmom dlhodobo. Kúpil som to pre niekoho, kto bude pracovať pre týpka, ktorého najal človek, ktorý o 100 rokov prevezme moju prácu,” doplnil. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.