Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.
5 dôvodov, prečo vstupuje Bitcoin do bullrunu podľa Dana Helda z Krakenu
Šéf vývoja poprednej americkej kryptoburzy Kraken Dan Held vymenoval niekoľko dôvodov, ktoré sú podľa jeho názoru nespornými dôkazmi, že Bitcoin vstupuje do svojho nového býčieho trhu, tzv. bullrunu. Held sa týmto tvrdením zaradil na zoznam iných firiem a osobností, ktoré avizovali túto skutočnosť v predchádzajúcich dňoch od analytickej platformy Glassnode až po populárneho tradera PlanB. Viac o dôvodoch, ktoré podľa neho potvrdzujú bullrun, sa dočítate tu.
Binance.US rozširuje svoje pole pôsobnosti v USA
Americká verzia najznámejšej burzy Binance známa pod pojmom Binance.US rozšírila svoje služby aj na Floridu, ktorá sa tak stala 38. americkým štátom, ktorý podporuje túto platformu. Povolenie ponúkať služby kúpu, predaj či obchodovanie kryptomien skrz Binance.US ešte stále neexistuje v štátoch Alabama, Aljaška, Connecticut, Georgia, Havaj, Idaho, Louisiana, New York, Severná Karolína, Texas, Vermont a Washington. Burza Binance.US vznikla minulý rok po tom ako sa musela hlavná platforma Binance stiahnuť zo Spojených štátov pre prísne regulačné podmienky. Binance.US sa odlišuje najmä inou ponukou kryptomien na obchodovanie. (cointelegraph.com)
CEO Ryanair: Do Bitcoinu by som neinvestovali ani cent
Stále platí, že kryptomeny na čele s Bitcoinom majú mnoho odporcov. V poslednom období azda vôbec najnegatívnejším spôsobom sa na ich adresu vyjadril generálny riaditeľ leteckej spoločnosti Ryanair. Michael O’Leary totiž v nedávnom rozhovore s The Times totiž prirovnal Bitcoin k Ponzi schéme a odporučil investorom, aby sa mu zďaleka vyhli. Viac sa dozviete v tomto článku.
Spoluzakladateľ Ripple: USA prehráva technologický boj s Čínou
Spoluzakladateľ Ripple Chris Larsen tvrdí, že Spojené štáty pre svoje prísne regulačné pravidlá prehrávajú “technologickú studenú vojnu” s Čínou. Poukázal popri tom aj na iniciatívu Číny vytvoriť svoju vlastnú digitálnu menu, čo označil za veľkú príležitosť pre Čínu pokúsiť sa nahradiť americký dolár ako svetovú rezervnú menu práve digitálnym jaunom. Američanov popri tom kritizuje, že kým Čína v tomto smere robí obrovské pokroky, USA urobilo v oblasti vývoja digitálneho dolára nesmierne málo a vlastne neexistuje ani oficiálna iniciatíva, ktorá by viedla k dokončeniu takéhoto projektu.
Ebook: TOP 5 AI kryptomien
Dostupné na stiahnutie
Záujem o CBDC rastie. Potvrdzujú to aj údaje z Google
Záujem verejnosti o digitálne verzie fiatových mien, ktoré majú v pláne emitovať centrálne banky (tzv. CBDC = Central Bank Digital Currency) výrazne rastie. Podľa údajov z Google Trends v tomto roku vyhľadávanie CBDC výrazne prekonáva najväčšiu kryptomenu Bitcoin (na grafe nižšie červenou) či kryptomenu Libra od Facebooku (modrá).
Tieto údaje naznačujú, že adopcia takejto verzie fiatových mien by mohla prebiehať rýchlejšie, ako sa očakávalo. Veľkou udalosťou by malo byť najmä uvedenie digitálneho juanu počas olympiády v Pekingu v roku 2022, kde by mal byť akousi hlavnou menou celého športového sviatku.
Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku.