Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (25.6.): Začalo sa FOMO? Aká bude férová cena Bitcoinu?

Článok

bitcoin-spravy
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa. 

Naeem Aslam: Bitcoin môže zastaviť medzi $60 000 až $100 000

Naeem Aslam z analytickej spoločnosti ThinkMarkets si myslí, že cena Bitcoinu bude na konci nového bullrunu atakovať cenu niekde medzi 60 000 až 100  000 dolármi. Povedal to vo včerajšom rozhovore pre Fox Business. Aslama sme spomínali aj pred necelými dvoma týždňami. 17. júna totiž predpovedal, že Bitcoin v priebehu pár týždňov prekoná cenu 10 tisíc amerických dolárov. Napokon sa to stalo oveľa skôr – už o 5 dní neskôr. Viac o jeho predikcií sa dozviete v tomto článku.

Naeem Aslam: Bitcoin môže zastaviť medzi $60 000 až $100 000

Férová cena Bitcoinu na konci roka? Podľa Mayer Multiple $21 000

Dosiahnutie ceny Bitcoinu 40 tisíc dolárov do konca tohto roka, ako to naznačil Tom Lee z Fundstrat Advisors, je podľa známeho analytika a krypto-komentátora Tracea Mayera veľmi nereálne. Povedal to v podscaste Bitcoin Knowledge. Trace Mayer je tvorcom vlastné technického ukazovateľa, ktorý pomenoval Mayer Miltiple. Funguje na základe pomerne jednoduchého výpočtu. Viac sa dozviete v tomto článku.  

Férová cena Bitcoinu na konci roka? Podľa Mayer Multiple $21 000

Údaje z Google Trends naznačujú, že FOMO ešte nezačalo

Užitočným nástrojom ak chcete zistiť, či stúpa záujem o určité kľúčové slovo, je Google Trends. Táto analytická pomôcka vám totiž presne zodpovie trendy vo vyhľadávaní na Google. Ako je na tom Bitcoin a začalo sa už FOMO? Tejto téme sme sa venovali v tomto článku.

Údaje z Google Trends naznačujú, že Bitcoin FOMO ešte nezačalo

Malta podporuje zavedenie blockchainu

Malta chce zaviesť nové pravidlá týkajúce sa prenájmu nehnuteľností. Podľa nových nariadení by mali byť všetky údaje uložené z bezpečnostných dôvodov na blockchaine. ,,Teraz ukážeme ľudom pridanú hodnotu tejto technológie prostredníctvom niečoho, čo používajú každý deň. S takouto zmluvou sa nebude dať manipulovať a prístup k nej budú mať len tí, ktorí na to majú oprávnenie. To ukazuje, ako digitálna transformácia ovplyvní životy ľudí,” uviedol k tejto novinke premiér Malty Joseph Muscat.

Lubin kritizuje Libru, bývalý poradca Trumpa ju víta

Bývalý ekonomický poradca prezidenta USA Donalda Trumpa, Stephen Moore, povedal v rozhovore pre Yahoo Finance, že  kryptomena Facebooku Libra je v podstate dobrá vec. ,,Je to zaujímavé, pretože táto kryptomena (Libra) predstavuje pre  centrálnych bankárov novú výzvu. Odteraz majú konkurenciu aj zo strany súkromného sektoru.” S týmto názorom nesúhlasí spoluzakladateľ Ethereum Joseph Lubin, ktorý skonštatoval, že Libra je ako centralizovaný vlk v decentralizovanom ovčom oblečení. ,,A čo je najdôležitejšie, vyžaduje od nás dôveru, že nakoniec prejde na decentralizovanejší systém,“ upozornil. (cointelegraph.com)

Jediná aplikácia má na svedomí 98% transakcií Bitcoin SV

Viac ako 98% transakcií na blockchaine Bitcoin SV v priebehu posledných 30 dní bolo použitých v rámci meteorologickej aplikácie WeatherSV. Na druhom mieste skončila sociálna sieť Memo a tretií bol  platobný systém Money Button. Kým WeatherSV predstavoval viac ako 1,2 milióna transakcií, Memo na druhom mieste asi len 9000. WeatherSV je platená predplatná služba, ktorá hodinovo kopíruje dáta z existujúcej webovej stránky OpenWeatherMap.org, ktorá generuje väčšinu transakcií na BSV sieti. Čo z toho všetkého vyplýva? Záujem o používanie kryptomeny Bitcoin SV, o ktorej je propagátori na čele s Craigom Wrightom tvrdia, že je pravý Bitcoin, je mizerná. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne