Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Údaje z Google Trends naznačujú, že Bitcoin FOMO ešte nezačalo

Článok

Google Trends Bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Užitočným nástrojom ak chcete zistiť, či stúpa záujem o určité kľúčové slovo, je Google Trends. Táto analytická pomôcka vám totiž presne zodpovie trendy vo vyhľadávaní na Google.

Mnohí možno mylne predpokladali, že po prekonaní 10-tisícovej ceny Bitcoinu nastane enormný nárast záujmu o kryptomeny. Pravda je však taká, že nárast nastal, no zďaleka sa nemožno porovnať s tým, čo sa na internete dialo počas bullrunu v roku 2017, kedy Bitcoin prvýkrát prekonal túto métu.

Čísla hovoria jasne – medzimesačne narástol záujem o Bitcoin o 35% a Bitcoin tento týždeň zároveň vyrovnal svoj mesačný rekord. Znamená to, že určitý rast záujmu o najznámejšiu kryptomenu tu je, no v porovnaní s rokom 2017 je to veľmi slabé. Súčasný počet vyhľadávaní Bitcoinu je totiž len na približne 10-11% z toho, čo sme sledovali na vrchole býčieho trhu pred dvoma rokmi, kedy sa Bitcoin dotkol až ceny 20 000 USD.

google-trends

Čo z toho vyplýva? Môžeme predpokladať, že súčasný rast ceny Bitcoinu nie je poháňaný retailovými peniazmi, teda investíciami bežných ľudí, ktorí sa snažia dobehnúť unikajúci vlak (FOMO). Rast je aktuálne v hlavne v réžii veľrýb, inštitúcii, ktoré akumulovali Bitcoin posledný rok a pol a ľudí, ktorí vstúpili do kryptomien dávnejšie a teraz do nich investujú opäť, pretože sú presvedčení o budúcej návratnosti ich investície.

Ťažko odhadnúť, za akých okolností príde nové FOMO u malých investorov, ktorí sa opäť podobne ako v roku 2017 veľmi neskoro pokúsia zarobiť na zaujímavej investičnej príležitosti. Podporené to ale nepochybne bude zvýšeným záujmom mainstreamových médií. A tie pravdepodobne nezačnú robiť okolo Bitcoinu ošiaľ skôr, než sa mu podarí vytvárať nové cenové maximá.

Mimochodom Bitcoin je aktuálne najvyhľadávanejší v Nigérii, Juhoafrickej republike, Rakúsku, Švajčiarsku Ghane.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.