Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Naeem Aslam: Bitcoin môže zastaviť medzi $60 000 až $100 000

Článok

bitcoin-aslam
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Naeem Aslam z analytickej spoločnosti ThinkMarkets si myslí, že cena Bitcoinu bude na konci nového bullrunu atakovať cenu niekde medzi 60 000 až 100  000 dolármi. Povedal to vo včerajšom rozhovore pre Fox Business.

Aslama sme spomínali aj pred necelými dvoma týždňami. 17. júna totiž predpovedal, že Bitcoin v priebehu pár týždňov prekoná cenu 10 tisíc amerických dolárov. Napokon sa to stalo oveľa skôr – už o 5 dní neskôr.

Podľa Aslama sú aktuálnymi dôležitými cenovými bodmi pre Bitcoin hodnoty 20 000 a 50 000 dolárov. Domnieva sa, že ak Bitcoin prekoná 20 tisíc USD, začne aj medzi konzervatívnými investormi prebiehať diskusia o tom, kde by sa mohol v budúcnosti zastaviť. Ak by  podľa Aslama Bitcoin prekonal aj hranicu magických $50 000, nevylučuje, že bullrun by mohol pokračovať až k cene 100 000 USD za jeden BTC.

Analytik ThinkMarkets počas rozhovoru pre Fox Business spomenul aj fakt, že Bitcoin je čoraz častejšie označovaný za digitálne zlato. Neprekvapuje ho, že práve Bitcoin a zlato sú dva druhý aktív, ktoré zaznamenávajú aktuálne výrazný rast hodnoty. Môže za to podľa neho neistota na akciovom trhu, ktorú podporuje aj obchodná vojna medzi USA a Čínou.

Aslam spomenul aj stupňujúce sa napätie na Blízkom východe, kde eskaluje konflikt medzi Iránom a USA. Podľa Aslama to môže kuriózne pomôcť Bitcoinu, ktorý si podľa neho získava reputáciu akéhosi bezpečného prístavu pre investorov, ktorí sa cítia byť ohrození geopolitickou situáciou.

To čo tvrdí Aslam je v silnom kontraste s tým, aký názor v rozhovore pre Bloomberg vyjadril Wtihney Tilson, zakladateľ spoločnosti Empire Financial Research: ,,Nenechajte sa oklamať odrazom mŕtvej mačky. Vážte moje slová. Rok od tohto momentu bude (Bitcoin) omnoho nižšie. Je to pump-and-dump schéma a skončí v ruinách.”

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.