Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (25.11.): Kam mieri Bitcoin, prekvapivý prieskum, mineri nekapitulujú

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Peter Brandt: Bitcoin môže padnúť k $5500. Willy Woo tiež nevylučuje ďalšie oslabenie

Cena Bitcoinu sa prepadla za posledný týždeň o vyše 20 percent a v čase písania tohto článku sa nachádza na úrovni približne 6700 dolárov. Podľa rešpektovaného tradera Petera Brandta by sa však fanúšikovia bitcoinu mali pripraviť na to, že môže ísť ešte nižšie. Nevylučuje to ani Willy Woo. Viac sa dozviete v tomto článku.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Peter Brandt: Bitcoin môže padnúť k $5500. Willy Woo tiež nevylučuje ďalšie oslabenie

Šokujúci prieskum: 92% inštitúcii drží svoje kryptomeny na burzách

Anketa, ktorej sa zúčastnilo 76 inštitucionálnych investorov, priniesla prekvapujúce výsledky – až 92% respondentov uviedlo, že svoje kryptomeny, medzi ktoré patria predovšetkým bitcoiny a stablecoiny, držia u tretích strán, ktorým dôverujú. Viac sa dočítate tu.

Šokujúci prieskum: 92% inštitúcii drží svoje kryptomeny na burzách

“CZ” z Binance sa vyhráža žalobou. Spolu so Sunom zakladajú fond proti FUD-u

Šéf a základateľ burzy Binance Changpeng Zhao sa vyhráža portálu The Block žalobou za publikovanie článku, podľa ktorého bola kancelária Binance v Šanghaji centrom policajnej razie. Spoločne s Justinom Sunom z Tronu (TRX) dokonca zakladajú fond proti šíreniu FUD-u, teda poplašných správ. Podrobnosti sme zhrnuli tu.

CEO Binance sa vyhráža žalobou. Spolu so Sunom zakladajú fond proti FUD-u

Mineri po prepade ceny Bitcoinu zatiaľ nekapitulujú

Portál Cointelegraph včera informoval, že ani prepad ceny Bitcoinu k úrovni okolo 7000 dolárov nemal za dôsledok zníženie hashrate, teda výpočtovej sily vynaloženej ťažiarmi na vyťaženie nových bitcoinových blokov. Hashrate BTC siete v sobotu dokonca takmer vyrovnal historický najvyšší hashrate, ktorý bol nameraný 10. októbra a predstavoval vyše 134 kvintiliónov hashov za sekundu (podľa štatistického portálu CoinDance). Alstair Milne na margo toho uviedol názor, že mineri sa pozerajú na vývoj ceny bitcoinu dlhodobo a súčasne výkyvy a prepady ich neznepokojujú.

VIDEO: “Dušky” popiera mýty o Bitcoine: Je bublina & používajú ho len teroristi

Dušan “Dušky” Matúška, s ktorým sme sa na jeseň rozprávali o Paralelnej Polis, rozbehol nový projekt mytyobitcoine.sk, v rámci ktorého chce pokryť základne mýty, ktoré kolujú v kryptomenovom ekosystéme a trocha dehonestujú významnú technológiu, ktorú so sebou Bitcoin a kryptomeny prinášajú. Jeho prvé dve videá si môžete pozrieť v tomto článku.

VIDEO: “Dušky” popiera mýty o Bitcoine: Je bublina & používajú ho len teroristi!

Rýchle správy

ČÍNA: Čínske úrady zatvorili miestnu burzu BISS a zatkli 10 jej zamestnancov, ktorí sú podozriví z nelegálnej činnosti. Razia pravdepodobne súvisí s iniciatívou Číny zamedziť poskytovaniu služieb obchodovania kryptomien v jej krajine.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.