Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (24.7.): Záujem o bitcoin rastie, Sun odmieta obvinenia

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Justin Sun poprel obvinenia. Ukázal video, ktoré natočil v San Franciscu

Včera sme vás na základe informácií, ktoré publikoval Twitter účet portálu CoinDesk informovali, že šéf kryptomenového projektu Tron (TRX), Justin Sun, má údajne zákaz vycestovať z Číny, pretože je vyšetrovaný v súvislosti s podozreniami týkajúcimi sa prania špinavých peňazí. Práve tieto podozrenia mali byť podľa čínskych zdrojov, na ktoré sa odvolával CoinDesk, hlavným dôvodom, prečo Justin Sun musel odložiť plánovaný dlhý obed s tretím najbohatším človekom na svete Warrenom Buffettom. Sun však tieto obvinenia popiera a na Twitteri zverejnil video zo San Francisca. Viac sa dozviete tu.

Justin Sun poprel obvinenia. Ukázal video, ktoré natočil v San Franciscu

Šéf TD Ameritrade: Záujem investorov o bitcoin rastie

Generálny riaditeľ spoločnosti TD Ameritrade Tim Hockey povedal v rozhovore pre TheStreets, že kryptomeny opäť vzbudzujú záujem investorov. Na rozdiel od amerických zákonodarcov, ktorí sú podľa neho vystrašení z toho, ako môžu kryptomeny oslabiť súčasný finančný systém, investori hľadajú neustále nové triedy aktív, z ktorých by mohli profitovať a kryptomeny sú pre nich čoraz zaujímavejšie. Viac sa dočítate v tomto článku.  

Šéf TD Ameritrade: Záujem investorov o bitcoin rastie

Štúdia: Bitcoin má na svedomí 0,03 až 0,06 ročných emisií CO2

Medzinárodná energetická agentúra zverejnila výsledky štúdie, podľa ktorej je ťažba bitcoinu zodpovedná ročne za emisiu 10 až 20 mega tón (Mt) oxidu uhličitého (CO2), čo predstavuje 0,03 až 0,06 percent svetových energetických emisií CO2. Správa ďalej uvádza, že rast ceny bitcoinu v tomto roku spôsobil výrazný nárast hashrate v bitcoinovej sieti, čím sa zvýšilo množstvo spotrebovanej energie a teda tiež emisie CO2. Podrobnejšie informácie sme zhrnuli v tomto texte.

Štúdia: Bitcoin má na svedomí 0,03 až 0,06% ročných emisií CO2

Coinbase obslúžila už 30 miliónov zákazníkov

Najväčšia zmenáreň kryptomien na svete americká Coinbase od svojho vzniku v roku 2012 obslúžila už viac ako 30 miliónov zákazníkov a len za posledných 12 mesiacov, napriek medvediemu trhu v roku 2018, použilo jej služby osem miliónov nových užívateľov. Túto informáciu prezradil na Twitteri známy investor Allstair Milne. Šéf Coinbase Brian Armstrong len pred pár dňami vyhlásil, že by bol rád, keby v horizonte 5 rokov slúžila Coinbase kryptomenovému priemyslu najmä ako nástroj prospievajúci ku globálnemu prijatiu kryptomien ako platidla. V súčasnosti však ide najmä o platformu slúžiacu na obchodovanie, nákup a predaj kryptomien. (cointelegraph.com)

Podvodné reklamy na Libru zaplavujú Facebook

Facebook sa nedávno rozhodol opäť povoliť propagáciu kryptomenových projektov prostredníctvom platených reklám. Tento krok sa dal očakávať, nakoľko sám pripravuje vstup do trhu s kryptomenami prostredníctvom svojej Libry. Už teraz sa však kvôli tomu potyká s vážnymi problémami. Najväčšiu sociálnu sieť totiž zaplavujú podvodné reklamy týkajúce sa kryptomeny Libra. Podľa informácii The Washington Post vzniklo už najmenej tucet falošných stránok, ktoré ponúkajú Libru v predpredaji za zľavnenú cenu, hoci reálne ešte ani neexistuje a Facebook s touto aktivitou nemá nič spoločné. O to horšie je, že reklamy na tieto podvodné stránky sa zobrazujú na samotnom Facebooku a tiež Instagrame. Profesor ekonómie Eswar Prasad skonštatoval, že je absurdné a ironické, že Facebook, ktorý sa musí snažiť o to, aby bola Libra dôveryhodná, niečo také vôbec dopustí. (cointelegraph.com)

Švajčiarsky regulátor chce podrobnosti o Libre

Švajčiarsky Federálny komisár pre ochranu údajov a informácií (FDPIC) zaslal list zástupcom pripravovanej kryptomeny Facebooku Libra, v ktorom ich požiadal, aby ich informovali, v akom stave je celý pripravovaný projekt. V liste bolo zároveň poznamenané, že švajčiarski regulátori pozorne sledovali vypočutia zástupcov Libry pred výborom Senátu USA a taktiež bolo skonštatované, že Švajčiarsko nedostalo žiadne konkrétne údaje, s ktorými by mohlo pracovať. (cointelegraph.com)

Rýchle správy

JAPONSKO: Marubeni Corp., japonská obchodná spoločnosť, začala odporovať platformu pre obchodovanie s elektrikou, ktorá je založená na technológii blockchain. Táto služba má umožňovať malým a stredným podnikateľom ľahšie nakupovať energiu z veterných a solárnych zdrojov pomocou štandardizovaných dohôd založených na blockchaine.

NEW YORK: V americkom štáte New York bolo vymenovaných 6 nových členov pracovnej skupiny, ktorá sa má zaoberať digitálnymi menami. Ich cieľom bude zaoberať sa reguláciami kryptomien a prípravou vhodných regulačných opatrení týkajúcich sa digitálnych aktív a technológie blockchain. Celkovo má skupina 13 členov, pričom 6 z nich menuje zhromaždenie a sedem vyberie guvernér. Medzi šiestimi vymenovanými členmi je aj Joseph Lubin z Ethereum či Sandra Ro z Global Blockchain Business.

JUŽNÁ KÓREA: Juhokórejský predseda komisie pre finančné služby (FSC) Choi Jong-ku, ktorý bol tvrdým odporcom ICO, teda počiatočných ponúk mincí, sa rozhodol rezignovať na svoju funkciu. FSC už v januári informovala, že bude tvdo presadzovať zákaz ICO v krajine.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.