Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (23.3.): Bitcoin, zlato, Tesla, magazín Time či on-chain dáta

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú prosperujúce obdobie a ich vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.  

On-chain dáta: Veľkí hráči sa Bitcoinov nezbavujú, pokračuje akumulácia

V našich on-chain reportoch sme viackrát zmienili, že od druhého februárového týždňa začal klesať počet bitcoinových veľrýb, čo sú adresy, na ktorých sa nachádza viac než 1 000 BTC. Analytická platforma Santiment však naznačila, že sledovanie veľrýb nemusí byť v súčasnosti najlepším indikátorom toho, ako sa na trhu správajú veľkí hráči. V prvom rade treba zohľadniť skutočnosť, že je rozdiel medzi veľrybami minulosti a tými súčasnými. Téme sme sa podrobne venovali vo videu a tiež v našom článku.

Šéf FEDu Jerome Powell prirovnal Bitcoinu ku zlatu

Predseda americkej centrálnej banky FED Jerome Powell urobil Bitcoinu zaujímavú neplatenú reklamu. Na sumite Bank of International Settlements Innovation totiž skonštatoval, že Bitcoin možno považovať skôr za náhradu zlata, než za peniaze. Jerome Powell sa týmto spôsobom zrejme chcel vyhnúť konštatovaniu, že Bitcoin môže byť konkurenciou pre dolár. Ak chcete vedieť viac, otvorte si tento náš článok.

Nákup Bitcoinov firmou Tesla je len štipkou ľadovca, tvrdí Michael Saylor

Šéfspoločnosti Microstrategy Michael Saylor v rozhovore pre prestížny magazín Time skonštatoval, že za posledných 12 mesiacov došlo k lavíne inštitucionálneho zapojenia sa do Bitcoinu a nákup firmy Tesla v hodnote 1,5 miliardy USD bol v konečnom dôsledku len štipkou tohto ľadovca. Ak vás táto téma zaujala, viac sa dočítate v tomto článku.

Time sa stáva crypto-friendly. Predáva NFT a hľadá šéfa, ktorý rozumie Bitcoinu

Prestížny americký magazín Time (založený už v roku 1923 pred 98 rokmi) známy svojimi kultovými titulnými stranami, spravil v priebehu krátkeho času hneď tri rozhodnutia, na základe ktorých možno usúdiť, že začal vnímať kryptomeny veľmi seriózne. Okrem rozhovoru s Michaelom Saylorom z Microstrategy o inštitucionálnej adopcii Bitcoinu sa magazín Time totiž rozhodol ponúknuť na predaj tri NFT tokeny viazané na jej známe titulné strany a taktiež nájsť nového šéfa finančného oddelenia (CFO), ktorý má byť oboznámený s kryptomenami. Viac sa dozviete z nášho videa a tiež v našom článku.

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku a tiež na našom YouTube.       

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.