Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Time sa stáva crypto-friendly. Predáva NFT a hľadá šéfa, ktorý rozumie Bitcoinu

Článok

Time Bitcoin
Pixabay.com, koláž Kryptonovinky

Prestížny americký magazín Time (založený už v roku 1923 pred 98 rokmi) známy svojimi kultovými titulnými stranami, spravil v priebehu krátkeho času hneď tri rozhodnutia, na základe ktorých možno usúdiť, že začal vnímať kryptomeny veľmi seriózne.

Okrem rozhovoru s Michaelom Saylorom z Microstrategy o inštitucionálnej adopcii Bitcoinu (písali sme o ňom tu) sa magazín Time totiž rozhodol ponúknuť na predaj tri NFT tokeny viazané na jej známe titulné strany a taktiež nájsť nového šéfa finančného oddelenia (CFO), ktorý má byť oboznámený s kryptomenami.

Nákup Bitcoinov firmou Tesla je len štipkou ľadovca, tvrdí Michael Saylor

NFT viazané k dôležitým momentom magazínu

Predaj nezameniteľných tokenov (NFT) sa stáva čoraz populárnejší a v magazíne Time sa ho rozhodli spojiť v kombinácii s aukciou digitálnych verzii ich troch známych titulných strán.

Prvá titulná strana s textom “Is God Dead?” pochádza z 8. apríla 1966 a bola vôbec prvou titulnou stranou v histórii tohto magazínu, ktorá obsahovala len text (font použitého textu bol mimochodom dizajnový už v roku 1929). Titulná strana súvisela s témou náboženstva a ateizmu a v onom čase vyvolala obrovské pobúrenie.

Druhá titulka s textom “Is Truth Dead?” bola publikovaná 3. apríla 2017. Editor Time Nancy Gibbs skrz ňu naznačil pálčivú tému spojenú s kontroverzným americkým prezidentom Donaldom Trumpom.

Najnovšia titulka “Is Fiat Dead?”, posledná zo série troch NFT, naráža na súčasné bezprecedentné tlačenie peňazí, ktoré okrem iného urýchľuje adopciu Bitcoinu, ktorý je čoraz väčšmi vnímaný ako držiteľ hodnoty voči inflácii.

Hľadajú finančného riaditeľa, ktorý pozná kryptomeny

Tretím krokom, ktorý naznačuje, že Time vníma Bitcoin a kryptomeny ako neoddeliteľnú súčasť našej budúcnosti, je hľadanie nového finančného riaditeľa (CFO), ktorý má mať podľa popisu práce na serveri LinkedIn minimálne 7-ročnú skúsenosť na výkonných vedúcich pozíciách a má byť oboznámený s Bitcoinom a kryptomenami. V popise pozície sa uvádza: ,,Mediálny priemysel prechádza rýchlym vývojom. Spoločnosť Time hľadá finančného riaditeľa, ktorý by mohol pomôcť pri uskutočnení tejto transformácie.”

Zdroje: cointelegraph.com, superrare.co, decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.