Sme aj na sociálnych sieťach

Analýzy

On-chain dáta: Veľkí hráči sa Bitcoinov nezbavujú, pokračuje akumulácia

Článok

onchain Bitcoin
Koláž Kryptonovinky, Santiment, Canva.com

V našich on-chain reportoch sme viackrát zmienili, že od druhého februárového týždňa začal klesať počet bitcoinových veľrýb, čo sú adresy, na ktorých sa nachádza viac než 1 000 BTC. Analytická platforma Santiment však naznačila, že sledovanie veľrýb nemusí byť v súčasnosti najlepším indikátorom toho, ako sa na trhu správajú veľkí hráči.

Upozorňujeme, že obsah tohto článku nemožno vnímať ako investičnú radu a že má len informatívny charakter.

V prvom rade treba zohľadniť skutočnosť, že je rozdiel medzi veľrybami minulosti a tými súčasnými. Adresy, na ktorých sa nachádzalo viac ako 1 000 BTC pred 2 rokmi mali výrazne nižšiu hodnotu v dolárovom vyjadrení, než tie súčasné. Je teda pochopiteľné, že z takýchto adries dochádza k úbytku BTC a ich preskupeniu na iné adresy – či už z dôvodu predaja časti portfólia, alebo napríklad na základe faktu, že takýto postup si vyžadujú aj samotné custody riešenia.

Platforma Santiment zároveň upozornila, že kým počet veľrýb – teda adries, na ktorých je viac ako 1 000 BTC klesá, tak počet adries, na ktorých sa nachádza 100 až 1000 BTC, je v poslednej dobe výrazne akumulačný.

,,Nie všetky veľryby sa chovajú unisono. V posledných niekoľkých mesiacoch sme videli zaujímavé trendy. Napríklad adresy so 100 BTC až 1 000 BTC od začiatku februára naakumulovali 353 000 BTC, kým adresy s 1 000 a viac BTC sa zbavili 300 000 BTC,” upozornil Santiment.

GRAF: Na grafe môžete vidieť, že od 1. februára pribudlo na adresách so 100 až 1 000 BTC až 353 000 BTC. Na adresách s 1 000 BTC až 10 000 BTC ubudlo od 1. februára 300 000 BTC.

Santiment taktiež upozornil, že veľryby s 1 000 BTC a viac sú do nie malej miery aj pod kontrolou zmenárni a je ťažké identifikovať ich počet. Z búrz za posledných 30 dní odišlo podľa on-chain dát viac ako 35 000 BTC a tie mohli byť spojené práve s týmito adresami (čo teda môže naznačovať jeden z dôvodov, prečo klesol počet adries s viac ako 1 000 BTC).

,,V pásme adries s 1 000 BTC až 10 000 BTC je mnoho zmenárni, takže to môže byť súčasťou tohto trendu, pretože sa znižuje dostupnosť BTC na burzách. Keďže tieto adresy môžu patriť zmenárňam, lepšie by bolo sledovať hladiny nad 10 000 BTC a adresy s 100 až 1000 BTC.”  Na podobné dáta upozornil aj Glassnode

Vo svojom tradičnom týždennom reporte upozornila na podobný fenomén aj konkurenčná analytická platforma Glassnode. Použila však dlhší časový rámec od záveru decembra 2020 kedy Bitcoin prekonal svoje predošlé ATH 20 000 USD. Podľa Glassnode od oného obdobia došlo k presunom významného množstva BTC:

  • Počet BTC na adresách chobotníc a rýb (10 – 100 BTC) klesol o 56 000 BTC
  • Počet BTC na adresách delfínov a žralokov (100 – 1000 BTC) stúpol o 331 000 BTC
  • Počet BTC na adresách veľrýb a hrbáčov (1000 – 10 000 BTC) klesol o 307 000 BTC
  • sat stackers” (menej než 1 BTC) v rovnakom období naakumulovali 29 800 BTC. Pre zaujímavosť od marca 2018 sa im podarilo zvýšiť ich podiel na držbe celkového počtu BTC z 3,97% na 5.20%

Ak rátame do kategórie veľrýb aj adresy, na ktorých je viac ako 100 BTC (minimálne 5 miliónov dolárov) tak je nutné skonštatovať, že počet veľrýb (všetky adresy s viac ako 100 BTC) sa dlhodobo výraznejšie nemení a predovšetkým výraznejšie neklesá. Od marca 2018 po súčasnosť majú pod kontrolou neustále vyše 60 percent všetkých BTC a v súčasnosti možno sledovať menší akumulačný rast, čo vyplýva aj z čísel uvedených vyššie. Z týchto on-chain čísel teda vyplýva, že zatiaľ nebadať žiadny náznak toho, že by sa veľkí hráči začali vo veľkom zbavovať svojich Bitcoinov.

Zdroje: cointelegraph.com, insights.glassnode.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.