Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (22.7.): Zaujímavý míľnik pre bitcoin, Bakkt už čoskoro?

Článok

Bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Bulharsko prepísalo históriu. Má viac bitcoinov než zlata?

Prvýkrát v histórii sa stalo, aby nejaký štát držal v bitcoinoch väčšiu hodnotu, než mal v zlatých rezervách. Platí to o Bulharsku, ktoré drží viac než 200 000 bitcoinov, čo je hodnota približne 2 miliárd dolárov, pričom oficiálne popri tom vlastní zlaté rezervy 40 tón s hodnotou 1,8 miliardy dolárov.

Túto informáciu bulharská vláda oficiálne nepotvrdila. Je založená len na predpoklade pravdivosti správy ešte z mája 2017, kedy Stredisko pre presadzovanie práve v juhovýchodnej Európe (SELC) oznámilo, že Bulharsko skonfiškovalo v rámci vyšetrovania 200 tisíc BTC, ktoré získala od organizovanej zločineckej skupiny operujúcej v štátoch bývalej Juhoslávie. (trustnodes.com)

Bakkt príde v tomto štvrťroku. Bude to veľké, naznačil zástupca Fundstratu

Popredný predstaviteľ analytickej spoločnosti Fundstrat Advisors uviedol, že platforma Bakkt so svojimi Bitcoin futures viazanými na reálne BTC, bude spustená v tomto štvrťroku a tiež naznačil, že pôjde o veľkú vec. Viac sa dozviete tu.

Bakkt príde v tomto štvrťroku. Bude to veľké, naznačil zástupca Fundstratu

Tim Draper: Libra a ďalšie kryptomeny sú mostom pre bitcoin

Tim Draper, jeden z najznámejších bitcoinových investorov, si myslí, že kryptomena Libra pomôže osvojeniu najznámejšej a najväčšej digitálnej meny.Známy veterán, ktorý zarobil miliardy dolárov investíciami do rizikového kapitálu, sa koncom minulého týždňa zúčastnil interview pre CNBC, kde skonštatoval, že Libra, teda kryptomena Facebooku, bude slúžiť ako akýsi most pre masové osvojenie bitcoinu. Viac sa dočítate v tomto článku.

Tim Draper: Libra a ďalšie kryptomeny sú mostom pre bitcoin

Fidelity žiada v New Yorku o licenciu NYDFS

Dcérska spoločnosť Fidelity – Fidelity Digital Assets Services (FDAS) – požiadala o udelenie obchodnej licencie v jurisdikcií amerického štátu new York. FDAS chce získať licenciu s označením New York Trust License na to, aby m ohla ponúkať v tomto štáte svoje kryptomenové služby, do ktorých sú vkladané veľké očakávania. Podrobnosti sme zhrnuli tu.

Fidelity žiada v New Yorku o licenciu NYDFS

Ďalší potvrdený účastník obeda s Buffettom

Koncom minulého týždňa sme vás informovali, že Jeremy Allaire zo spoločnosti Circle sa pripojí k Justinovi Sunovi (TRON) a Charie Leeovi (Litecoin) počas spoločného obeda s Warrenom Buffetom, 88-ročným tretím najbohatším človekom tejto planéty. Ďalšími potvrdenými účastníkmi stretnutia sa stali Yoni Assia, generálny riaditeľ obchodnej platformy  eToro a zástupca Binance Charity, charitatívnej dcérskej spoločnosti burzy Binance, Helen Haiová. Počet účastníkov obedu v Silicon Valley sa teda rozrástol už na päť. Justin Sun, ktorý výhrou v akcií na Ebay-i v hodnote 4,6 milióna dolárov získal túto príležitosť, môže pozvať ešte ďalších dvoch ľudí. Cieľom stretnutia bude presvedčiť Buffetta, že kryptomeny a technológia blcokchain majú zmysel.  (cointelegraph.com)

Irán obmedzuje dovoz mining zariadení

V Iráne je v snahe obísť americké sankcie čoraz väčší dopyt po ťažbe kryptomien a minister financií Iránu dokonca skonštatoval, že krajina sa stala pre ťažiarov bitcoinu akýmsi “nebom na zemi”. Vláda sa preto rozhodla tento trend obmedziť tým, že obmedzí dovoz miningových zariadení do krajiny.  Javad Azari Jahromi uviedol, že ťažba síce nie je zakázaná, ale vláda a centrálna banka nariadili colným úradom, aby zakázali dovoz hardvéru na ťažbu kryptomien do momentu, kým nebudú stanovené nové predpisy.  (cointelegraph.com)

Najprv regulácie, potom Libra, tvrdí zástupca ECB

Člen predstavenstva Európskej centrálnej banky Benoit Coeure uviedol, že kryptomena Libra nebude môcť byť spustená skôr, než budú upokojené obavy globálnych regulátorov. Uviedol to na samite G7 vo francúzskom Chantilly. ,,Od prvého dňa si musíme byť istí, že sme v bezpečí. Nemôže to byť proces učenia – buď to bude fungovať, alebo nie,” skonštatoval. ,,Úrady nedovolia, aby sa takéto projekty uskutočnili skôr, ako budeme mať odpovede na naše otázky a skôr ako vytvoríme správny regulačný rámec,“ dodal v ďalšej časti svojho príhovoru. (cointelegraph.com)

Rýchle správy

COINBASE: Šéf Coinbase Brian Armstrong dúfa, že jeho firma bude o 5 rokov viac o adopcií kryptomien, než o ich obchodovaní. Jeho cieľom  je, aby sa z Coinbase stala významná spoločnosť, ktorá prispeje k adopcii kryptomien v mainstreamovej spoločnosti.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.