Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (21.8.): Pozitíva Bitcoinu, bezpečnosť Ethereum či tether spomaľujúci rast?

Článok

Kryptomeny
Kryptomeny

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.

Bitcoin napodobňuje rok 2016. Tvrdí to Grayscale aj ChartsBTC

Spoločnosť Grayscale uviedla, že dlhodobí hodleri začínajú u Bitcoinu výrazne dominovať nad krátkodobými špekulantmi, čo vedie k čoraz nižšej ponuke obchodovateľných bitcoinov. Nový report Grayscale Investments aj na základe tejto skutočnosti uvádza, že Bitcoin aktuálne výrazne pripomína obdobie z úvodu roka 2016, ktoré predchádzalo jeho historickému bullrunu. Ten sa skončil v decembri 2017 vytvorením rekordnej ceny približne 20 000 USD za 1 BTC. Viac sa dozviete v tomto článku.

Chainalysis si myslí, že nové Tethery spomaľujú rast ceny Bitcoinu

Šéf ekonomického oddelenia firmy Chainalysis Philipp Gradwell si myslí, že nové stablecoiny Tetheru (USDT) môžu spomaľovať rast ceny bitcoinu.  Naznačil to počas tradičného týždňového newsletteru pre klientov tejto firmy. Gradwell sa totiž domnieva, že rast ceny bitcoinu ovplyvňuje najmä prílev nového fiatu do trhu. ,,Sledované dáta naznačujú, že nárast ceny je poháňaný najmä novým fiatom. Z toho usudzujem, že ak by Tether nevytváral nové mince (stablecoin USDT), viac fiatu by vstúpilo na trh. Myslím si, že by to mohla byť pravda, avšak je tiež možné, že kupujúci, ktorí kupovali bitcoin za Tether by mohli aktuálne využívať na to iné stablecoiny, alebo ostali úplne mimo trh,” skonštatoval. Podľa dát Chainalyisis za posledný rok predstavovala hodnota poslaných USDT na burzy približne 48% celkovej hodnoty všetkých bitcoinov, ktoré na ne prišli. Čiže na burzy prišlo takmer toľko USDT, ktoré by stačili na kúpu polovice všetkých bitcoinov, ktoré boli na predaj. Gradwell si preto myslí, že druhú polovicu by bolo nutné kúpiť za fiat, keďže rola ostatných obchodných párov je nevýznamná. (cointelegraph.com)

Bezpečnosť Ethereum v ohrození? Ťažiari kritizujú návrh znižujúci infláciu

Vývojári Ethereum a jeho ťažiari majú aktuálne diametrálne odlišné predstavy ako riešiť problém preťaženosti siete, vysokých transakčných poplatkov a taktiež inflačného modelu celého projektu. Nový návrh na zlepšenie protokolu (EIP), ktorý ráta s o 75% znížením odmien pre ťažiarov sa preto pochopiteľne stretol s ich obrovskou kritikou a upozorňujú, že môže ohroziť aj bezpečnost celej siete. Viac sa dočítate v tomto  článku.

50 tisíc dolárov za Bitcoin je rozumný cieľ, tvrdí Tone Vays

Tone Vays, ktorý patrí medzi najznámejších obchodníkov Bitcoinu, si myslí, že Bitcoin vydrží zvyšok tohto roku nad cenou 10 tisíc USD. Vays bol začiatkom roka skepticky pokiaľ išlo o to, či sa Bitcoinu podarí do roku 2021 prekonať svoje ATH $20 000, no teraz si myslí, že má budúci rok veľkú šancu vytvoriť nové historické hodnoty. Domnieva sa, že na základe cenových cyklov by Bitcoin v strednodobom horizonte mohol atakovať cenu 45 až 50 tisíc USD. ,,Práve sledujeme, čo prevádza zlato. To konečne prekonalo svoje maximá, ktoré vytvorilo pred desiatimi rokmi, a odvtedy je už o  100 dolárov vyššie. Takže išlo o 5% nad ATH veľmi rýchlo. Sledujme teda ako rýchlo pôjde hore zlato a od Bitcoinu budeme môcť očakávať niečo podobné,” naznačil svoju stratégiu. Vays nevylučuje, že Bitcoin pôjde aj k vyšším hodnotám, no tvrdí, že bude rád, keď sa stane realitou jeho predpoveď o $45 000. Tento častokrát citovaný trader je známy svojimi umiernenejšími predpoveďami až dokonca občasným skepticizmom pokiaľ ide o cenový vývoj Bitcoinu, hoci je jeho veľkým fanúšikom. (cointelegraph.com)

Ako stúpa hodnota Bitcoinu voči fiatovým menám? U niektorých je už na ATH!

Hodnota Bitcoinu narástla voči svetovým fiatovým menám od úvodu tohto roka v rozmedzí od 50% až po 128%.  Uviedol to Cointelegraph odvolávajúci sa na dáta Twitter účtu DriftWoodPalace, ktoré uvádzajú, že v prípade niektorých národných mien je už Bitcoin na svojich historických maximálnych hodnotách, ak bol kedykoľvek v čase nakúpený práve za ne. Viac sa dočítate v tomto článku.

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.