Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (21.7.): Nebezpečná korelácia Bitcoinu či stretnutie so Satoshim

Článok

Bitcoin pozor
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.

Nakamoto ťažil bitcoiny, aby Bitcoin ochránil pred útokom, zhodli sa analytici

Analytici z Whale Alert dospeli k záveru, že Satoshi Nakamoto vyťažil viac než milión bitcoinov  s primárnym cieľom ochrániť ho pred potenciálnym 51% útokom. Whale Alert dospel k tomuto záveru na základe vlastnej analýzy predchádzajúceho výskumu, ktorý realizoval nezávislý kryptograf Sergio Lerner. Obe strany sa zhodli na tom, že prvé bitcoiny, ktoré majú dnes hodnotu okolo 10,9 miliardy dolárov (celkovo 1 125 150 BTC), vyťažil ťažiar s označením “Patoshi”, ktorým bol podľa nich samotný záhadný zakladateľ Bitcoinu Satoshi Nakamoto. Podrobnejšie sme sa tejto téme venovali tu.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Tether nemá obavy z budúcnosti. USDT bude existovať popri CBDC

Technický riaditeľ Bitfinex a Tether Paolo Ardoino sa domnieva, že stablecoin Tether (USDT) je už dostatočne silný a konkurencie schopný, aby jeho  existenciu na trhu s kryptomenami neohrozili ani plánované digitálne meny centrálnych bánk (CBDC), čiže regulované kryptomeny konkrétnych krajín. Viac sa dočítate v tomto článku.

Adam Back poprel, že sa stretol so Satoshim Nakamotom

Marshall Hayner, ktorý patrí medzi skorých osvojiteľov Bitcoinu, uviedol v rozhovore pre Cointelehraph, že súčasný CEO spoločnosti BlockStream Adam Back sa v minulosti stretol so Satoshim Nakamotom. Adam Back však tieto jeho vyhlásenia poprel a to, čo tvrdí Hayner, nepotvrdili ani ďalší ľudia, ktorí mali byť prítomní na večierku v Los Gatos pred niekoľkými rokmi, na ktorom mal Back údajne prezradiť túto skutočnosť.

Back si vraj na spomínanom večierku prizval stranou niekoľko svojich známych, medzi ktorými boli aj Gregory Mawxell či Austin Hill a uviedol, že Satoshiho stretol raz v živote, že s ním bol na pive, bol to Brit a pravdepodobne patril k tajnej britskej službe MI6. Back v reakcii na túto historku uviedol, že to určite nie je pravda. (cointelegraph.com)

Ethereum 2.0 bude pri testovaní čeliť cieleným útokom

Ethereum Foundation stojaca za vývojom Ethereum 2.0 spustila dve verejné „útočné siete”, ktoré sú k dispozícii hackerom. Žiada ich, aby testovali bezpečnosť ich riešenia a snažili sa ho nabúrať. Ich cieľom by malo byť predísť ukončeniu 16 po sebe idúcich epoch v jednej sieti akýmikoľvek prostriedkami, ktoré majú dispozícii. To znamená, že by sa im malo podariť nabúrať systém tak, aby urobili sieť Ethereum 2.0 nezabezpečenou respektíve nepoužiteľnou na najmenej 102 minút respektíve 1 hodinu a 42 minút. Tieto testovacie siete majú určité obmedzenia. Fungujú len na štyroch uzloch so 128 validátormi, pričom pri spustení Ethereum 2.0 sa očakáva, že v skutočnosti ich budú tisícky. Hackeri budú mať nárok na odmenu vo výške 5000 dolárov za úspešné prerušenie siete. (cointelegraph.com)

Zhaovi sa nepozdáva korelácia Bitcoinu s akciami

Šéf burzy Binance Changpeng Zhao v rozhovore pre Bloomberg Daybreak priznal, že Bitcoin je v súčasnosti neobvykle stabilný, no je presvedčený, že skôr či neskôr urobí výraznejší cenový pohyb. Zhao, ktorý je známy aj ako “CZ”, popri tom naznačil, že ho nie príliš teší súčasný trend korelácie Bitcoinu s akciovým trhom. ,,Akciový trh je tisíckrát väčší ako trh s kryptomenami. Keď klesne a veľa ľudí začne prichádzať o svoje peniaze, mnohí z nich, ktorí investovali aj do kryptomien, začnú prevádzať túto investíciu na hotovosť.“CZ” tým naznačil moznost, že všeobecne očakávaný prudký prepad cien akcii by mohol negatívne ovplyvniť aj ceny kryptomien, podobne ako sa tomu stalo v marci. Z dlhodobého hľadiska je však presvedčený, že unikátne vlastnosti bitcoinu, teda jeho decentralizácia a obmedzené množstvo, sa časom naplno prejavia. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.