Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (20.5.): (De)centralizácia ťažby Bitcoinu a iné…

Článok

Bitcoin Lightning Network
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.

Traja hráči kontrolujú vyše 50% hashrate Bitcoinu. Nakamoto koeficient klesol na 2

O halvingu Bitcoinu, ktorý znížil odmenu pre ťažiarov tejto kryptomeny o polovicu, sa písalo zväčša v pozitívnom zmysle. Akoby aj nie, keď predchádzajúce dva halvingy v rokoch 2012 a 2016 odštartovali prudký nárast ceny tejto kryptomeny. Kritici sa však obávajú, že tento efekt negatívne ovplyvňuje decentralizáciu Bitcoinu a pár dní po poslednom halvingu majú z časti aj pravdu. Jednou z úrovní, ktoré definujú decentralizáciu Bitcoinu je aj to, koľko mining poolov sa podieľa na ťažbe Bitcoinu. Laicky povedané, čím ich je viac a majú medzi sebou menej väzieb, tým je mining BTC decentralizovanejší. Ak chcete vedieť viac, otvorte si tento článok.

3 veľké pozitíva pre Ethereum za jediný týždeň

Hoci cena Ethereum posilnila oproti marcovému prepadu o 100-percent, stále je zhruba 85-percent od svojich historických maxím. Ryan Sean Adams však naznačil tri významné momenty pre Ethereum, ktoré sa udiali v priebehu jedného jediného týždňa a môžu byť pre jeho ďalší cenový vývoj veľmi podstatné. Zakladateľ spoločnosti Mythos Capital ich zhrnul na Twitteri. Viac sa dočítate tu.

Buterin: Protimonopolne zákony a blockchain majú rovnaký cieľ

Hlavný predstaviteľ kryptomeny Ethereum Vitalik Buterin povedal, že protimonopolne zákony a  blockchain majú rovnaké poslanie – zabrániť vzniku monopolov zavedením decentralizácie. ,,Zákon a technológia by sa mali považovať za spojencov a nie nepriateľov – pretože majú komplementárne silné stránky a nedostatky,” uviedol v dokumente “Blockchain Code as Antitrust”. Buterin v ňom taktiež povedal, že blockchain pomocou smart kontraktom môže vytvoriť strán v situáciach, u ktorých nie je možné implementovať zákon, napríklad keď majú jednotlivé jurisdikcie na nejaký obchodný problém odlišný názor. (cointelegraph.com)

9% šanca, že Bitcoin dosiahne tento rok $20 000?

Trh s bitcoinovými opciami dáva zhruba 9-percetnú šancu tomu, že Bitcoin dosiahne tento rok cenu 20 tisíc dolárov. Trh s BTC derivátmi, ktorému dominujú predovšetkým Deribit a CME, zároveň naznačuje, že po halvingu sú obchodníci na týchto trhoch mierne optimistickí, pokiaľ ide o cenový trend Bitcoinu v najbližšom období. Obchodníci s opciami, ktorí sú zväčša profesionáli, podľa Cointelegraphu zároveň predpokladajú, že Bitcoin v najbližšej dobe prekoná cenu 10 000 dolárov, čo podčiarkuje pozitívny súčasný sentiment na trhu. (cointelegraph.com)

Hodnota transakcií BTC na darkweboch výrazne stúpla

Spoločnosť Crystal Blockchain Analytics upozornila, že celková hodnota bitcoinov prevedených v prvom kvartáli 2020 na darkweboch sa zvýšila až o 65%, hoci celkový počet transakcií bol v tomto období nižší, než v prvom kvartáli 2019. Podľa tejto spoločnosti zároveň celkový počet transakcii BTC prevedených na darkweboch zaznamenal za tri roky nárast o 340%. Jedným z možných záverov, prečo tomu tak je, môže byť širšie prijatie Bitcoinu ako platidla – inak povedané viac účastníkov na trhu znamená, že existuje aj viac účastníkov, ktorí pochopili, že BTC sa dá využiť aj na nelegálnu činnosť. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne