Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (20.4.): Prieskum, regulácie, CBDC & čínsky juan

Článok

Bitcoin správy
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.

Ichimoku indikátor: Rysuje sa dobrá príležitosť na investíciu do Bitcoinu?

Trader Josh Olszewicz zo spoločnosti Brave New Coin upozornil, že u bitocinu sa rysuje príležitosť na dobrú investíciu, ktorá sa objavuje len raz za čas.Olszewicz tvrdí, že Bitcoin vytvára nákupný signál, ktory je možné vidieť zhruba len raz za štvrťrok. Upozornil na to vo video analýze, ktorú zdieľal ku grafu, v ktorom použil indikátor Ichimoku Kijnk Hyo. Viac sa dočítate v tomto článku.

Cena Bitcoinu vraj reaguje na správy o reguláciách

Výskumníci z Banky pre medzinárodné zúčtovanie sa domnievajú, že ceny kryptomien pomerne dobre reagujú na jasnú reguláciu a klesajú, keď voči nim vlády vydávajú rôzne základy. Nový výskum poukazuje na skoky v cene bitcoinu po tom, ako sa objavia správy týkajúce sa jasných regulácii. Téme sme sa venovali tu.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Prieskum: Digitálne meny bánk majú väčšiu dôveru, než kryptomeny

Spoločnosti Crypto.com a The Economist publikovali výsledky svojej štúdie, do ktorej zapojilo viac ako 3000 spotrebiteľov. Jej cieľom bolo definovať problémy týkajúce sa adopcie kryptomien. Prieskum napríklad zistil, že spotrebitelia majú zatiaľ oveľa väčšiu dôveru v digitálne meny, ktoré by vydali centrálne banky (CBDC), než voči klasickým decentralizovaným kryptomenám typu Bitcoinu. Podrobnosti sa dočítate tu.

Changpeng Zhao je presvedčený o úspechu IPO

Zakladateľ a líder burzy Binance Changpeng Zhao počas nedávnej konferencie BlockDown 2020 uviedol, že trh s IPO, teda predaj nových tokenov na veľkých burzách, s ktorým začala ako prvá práve burza Binance, bude dosahovať v nasledujúcich rokoch exponenciálny rast. IPO označil za prelomový trh, ktorý umožňuje verejnosti zapojiť sa do veľkých investícii decentralizovaným spôsobom. (cointelegraph.com)

Čínsky juan nespôsobí infláciu, tvrdí PbOC

Centrálna banka Číny PbOC tvrdí, že testovanie digitálneho juanu nebude mať za dôsledok zvýšenie inflácie, pretože je 100% krytý fiatovou zábezpekou. Zástupcovia banky popri tom potvrdili, že realizujú pilotný test novej digitálnej meny, ktorý sa uskutočňuje v mestách Shenzhen, Suzhou, Xiongan a Chengdu a teší sa veľkému záujmu verejnosti. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.