Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (2.9.): Bitcoin, halving, cenový trend či Telegram

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Analytik: Na rozdiel od Litecoinu má halving na cenu Bitcoinu zásadný vplyv

Známy kryptomenový analytik PlanB (@100trillionUSD), ktorý má na Twitteri vyše 30 tisíc followerov, poukázal na to, že halving nemá na cenu Litecoinu rovnaký vplyv ako na Bitcoin a teda predpoklad, že halving môže ovplyvniť cenu BTC rovnako nevýrazne ako u Litecoinu, je nesprávny. Podrobnejšie sme sa tejto téme venovali v tomto článku.

Analytik: Na rozdiel od Litecoinu má halving na cenu Bitcoinu zásadný vplyv

Bitcoin pokračuje v trende nastavovania vyšších mesačných lows

Portál CryptoSlate upozornil na zaujímavý údaj, ktorý sa dá vyčítať z grafu bitcoinu.  Hoci sa zdá, že prepad ceny bitcoinu pod 10 tisíc dolárov je znakom blížiaceho sa medvedieho trhu, treba brať na vedomie, že bitcoin od februára vytvára každý mesiac svoje vyššie minima. Bitcoin teda podľa tohto ukazovateľa zaznamenáva stabilné zvyšovanie cien.Autor článku vo svojej analýze konštatuje, že väčšina obchodníkov sa pri svojich cenových analýzach bitcoinu zameriava na mikrofaktory a častokrát prehliadajú “väčší obraz” (pohľad na graf z vyššej perspektívy). Viac sa o tejto téme dočítate tu.

Bitcoin pokračuje v trende nastavovania vyšších mesačných lows

Bude TON od Telegramu kompatibilný s Ethereum Dapps?

Developeri dloočakávaného blockchainu Telegram Open Network (TON), na ktorého vývoj bolo v minulý rok vyzbieraných vyše 1,8 miliardy dolárov, pracujú na kompilátore Solidity. Ten by umožnil vývojárom prenášať svoje inteligentné zmluvy z Ethereum blockchainu na TON, avšak zatiaľ nie je špecifikované, či by vyžadovali určite zmeny v ich kóde. ,,Toto bola pravdepodobne najťažšia vec, ktorú sme vyvíjali. Umožní vyspelej komunite Ethereum zobrať všetko, čo napísali, a previesť to z Ethereum na TON,” uviedol k Solidity výkonný riaditeľ spoločnosti TON Labs Alexander Filatov. Ako sme informovali už v sobotu, očakávané spustenie testnetu TON sa predpokladá už začiatkom septembra. (cointelegraph.com)

Obchodovanie s BTC dosahuje vo Venezuele nové rekordy

Obchodovanie s bitcoinom dosiahlo vo Venezuele ďalší rekord popri tom, ako v krajine naďalej zúri obrovská hyperinflácia. Podľa údajov zverejnených Coin Dance, ktoré sledujú objemy obchodov na P2P kryptomenových platformách, Venezuelčania obchodovali s bitcoinom v priebehu minulého týždňa viac, než kedykoľvek predtým. Údajne sa za posledných 7 augustových dní zobchodovalo voči bitcoinu 114 miliárd venezuelských bolivarov, čo je výrazný nárast oproti predchádzajúcim 77 miliardám. Z pohľadu bitcoinu ide o skok zo 465 BTC na 533 zobchodovaných BTC. (cointelegraph.com)

Filipínska hviezda boxu má vlastnú kryptomenu

Filipínska boxerská legenda Manny Pacquiato predstavil vlastnú kryptomenu, ktorú mu pomáhajú propagovať aj také osobnosti ako sú anglická futbalová hviezda Michael Owen či šejk Khaled bin Zayed al-Nahyan, ktorý je členom vládnucej rodiny v Abú Zabí. Token s názvom “The Pac” bude kótovaný na singapurskej globálnej burze cenných papierov (GCOX), ktorej zakladateľ popri tejto novinke uviedol, že GCOX nemá za cieľ iba získavať peniaze, ale budovať celý ekosystém pre tokeny. (cointelegraph.com)

Zachráni blockchain výstavbu ciest v Sao Paulo?

Brazílske mesto Sao Paulo použije na projekty súvisiace s verejnými prácami blockchainový register na základe spolupráce so spoločnosťou Construtivo. Tá implementuje svoje riešenie najprv pre mestskú radnicu. Blockchain má pomôcť mestu k väčšej transparentnosti v čase, kedy sú v Sao Paulo veľmi nešťastne nastavené podmienky súvisiace s výstavbou nových ciest a mostov, v dôsledku čoho trpí celá mestská infraštruktúra. (cointelegraph.com)

Rýchle správy

SEVERNÁ KÓREA: Predstavitelia Severnej Kórei popreli informácie o tom, že ich hackeri získali 2 miliardy dolárov pomocou hackingu bánk a kryptomenových zmenárni. Popri tom vyhlásili, že tieto klebety o nich šíri americká propaganda.

ZCASH: Spoločnosť Electic Noc Company (ECC), ktorá stojí za vývojom na anonymitu zameranú kryptomenu Zcash (ZEC), vykázala v prvom kvartáli 2019 finančné straty s priemerným mesačným deficitom 186 tisíc dolárov.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne