Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (2.4.): Bitcoin vs. zlato, reštart Cardano, Brave a Afrika

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.

Vitalik Buterin: Bitcoin nebol vždy digitálnym zlatom

Zakladateľ kryptomeny Ethereum Vitalik Buterin mal včera na Twitteri menšiu výmenu názorov s bitcoinovým developerom zo spoločnosti Blockstream Zackom Voellom. Buterin ho upozornil, že Bitcoin nebol vždy digitálnym zlatom, ako to Voell prezentuje. Viac sa dočítate tu.

Blockchain Cardano prešiel významnou aktualizáciou

Blockchain kryptomeny Cardano prešiel 30. marca významnou aktualizáciou v podobe reštartu Byron. Oznámila to technologická firma stojaca za vývojom tohto projektu IOHK. Reštart Byron viedol k aktualizácii hlavných komponentov blockchainu – Cardano node, exploreru, backendu peňaženky Deadalus či uvedenia novej verzie Deadalus Flight. Líder Cardano Chalres Hoskinson vysvetlil, že nový dizajn je modulárny, čo umožňuje oddeliť hlavný ledger od sieťových komponentov. Inak povedané, ak bude potrebné zmeniť, vyladiť alebo aktualizovať nejaký modul, bude to možné urobiť bez toho, aby boli ovplyvnené ostatné. IOHK tvrdí, že reštart Byron vedie k zvýšeniu výkonu a priepustnosti transakcii v blockchaine Cardano, ktorý vraj dokáže zvládnuť transakcie za jednu sekundu.  (cointelegraph.com)

Včerajší deň patril fórikom. PornHub „má“ vlastný token a odhalili Satoshiho…

Hoci tento rok neprebieha úplne podľa predstáv, a to nehovoríme len o vývoji cien kryptomien, na prvého apríla bol internet tradične plný rôznych fórikov. Výnimkou neboli ani vymyslené úsmevné správy na weboch zaoberajúcich sa kryptomenami. Tie najzaujímavejšie sme zhrnuli v tomto článku.

Brave získal za mesiac ďalší milión používateľov

Open source decentralizovaný prehliadač Brave získal podľa tweetu, ktorý publikoval Des Martin, za posledn7 mesiac viac než milión nových používateľov. Myslí si, že k tomu prispela aj skutočnosť, že mnohí ľudia začali pre karanténu tráviť viac času v domácnosti a hľadať tak nové možnosti využitia svojho času. Brave sa teší čoraz väčšiemu záujmu užívateľov. Ide o prehliadač, ktorý je zameraný na ochranu súkromia a údajov. Používateľov, ktorí si na ňom nechávajú zobrazovať reklamy, odmeňuje tokenmi kryptomeny Basic Attention Toen (BAT). V čele projektu je bývalý šéf prehliadača Mozilla Brendan Eich. (cointelegraph.com)

Nigéria ôsmou africkou krajinou s BTC automatmi

Spoločnosť Blockstale BTM má v pláne inštalovať v Nigérii 30 bitcoinových automatov, pričom prvý z nich už predstavila v Lounge Bare v Lagose. Nigéria ako najväčšia krajina čierneho kontinentu so 190 miliónmi obyvateľov sa tak stáva celkovo ôsmu africkou krajinou, v ktorej sa nachádza toto zariadenie. Okrem nej ho nájdete aj v Ghane, Botswane, Džibutsku, Keni, Ugande a Zimbabwe. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.