Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (19.8.): Pribúdajú fundamenty potvrdzujúce bullrun?

Článok

Bitcoin bullrun
Bitcoin bullrun

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.

Aktivita na Binance už prekonala rok 2017. Potvrdzuje to bullrun?

Jedným z indikátorov, ktoré môžu naznačovať začiatok nového kryptomenového bullrunu je nepochybne stúpajúca aktivita na kryptomenových burzách. Zaujímavú informáciu v súvislosti s touto témou priniesol šéf najväčšej kryptoburzy Binance Changpeng Zhao, ktorý informoval, že systémová prevádzka tejto platformy už prevyšuje toky, ktoré boli zaznamenané v roku 2017, teda v období najväčšieho kryptomenového ošiaľu. ,,Sme už vyššie než v decembri 2017. Bude veľmi zaujímavé sledovať, čo sa bude diať ďalej,” uviedol nadšený Zhao. (cryptoslate.com)

PlanB potvrdil, že Bitcoin vstúpil do nového bullrunu

PlanB, ktorý je tvorcom mimoriadne populárneho stock-to-flow modelu (S2F model), ktorý zatiaľ stále veľmi úspešne predikuje budúcu cenu Bitcoinu, tvrdí, že najväčšia kryptomena definitívne vstúpila do býčieho trhu. Populárny kryptomenový analytik si počkal na potvrdenie tejto tézy sledovaním “relatívneho indexu sily“ známeho najmä pod skratkou “RSI“ a na základe aktuálnych dát uviedol, že bullrun je potvrdený. Viac sa dozviete v tomto článku.

Goldman Sachs hľadá viceprezidenta pre divíziu digitálnych aktív v Londýne

Investičný gigant Goldman Sachs pokračuje v realizácii svojho plánu rozbehnúť tím zameraný na digitálne aktíva a potenciálne iniciatívy v kryptomenovom sektore. Dôkazom toho je hľadanie viceprezidenta divízie Digital Assets v londýnskej pobočke. Súčasný šéf tejto divízie Mathew McDermott, ktorý túto úlohu prevzal len 6. augusta, uviedol, že banka v čase ekonomickej nestability zaujala aktívnejší prístup ku kryptomenovým aktívam. ,,V nasledujúcich piatich až 10 rokoch by sme mohli vidieť finančný systém, v ktorom sú všetky aktíva a pasíva na blockchaine a všetky transakcie sa natívne uskutočňujú na jeho reťazci,” naznačil svoju víziu o budúcnosti v “blockchainovom svete”.

Goldstein: Väčšina bitcoinov má už teraz hodnotu aspoň $100 000

Nezľaknite sa. Trhová hodnota Bitcoinu ešte zďaleka nie je stotisíc dolárov (žiaľ). Michael Goldstein známy tiež ako “Bitstein” však na Twitteri skonštatoval, že väčšina bitcoinov má už v súčasnosti takúto reálnu hodnotu.  Godlstein to tvrdí na základe svojho subjektívneho názoru, že väčšina držiteľov existujúcich bitcoinov jednoducho nie je ochotná svoje BTC predávať pri súčasnej cene niekde okolo 12 tisíc dolárov a ani v prípade, že by dosiahla nové ATH. Viac sa dočítate v tomto texte.

Buterin prezradil, za koľko predával svoje Ethereum

Vitalik Buterin na Twitteri prezradil, pri akej cene predával svoje Ethereum počas predchádzajúceho bullrunu. ,,Predal som ETH niekde okolo ceny 700 dolárov, cca niekde v polke jeho stropu. Ethereum Foundation predávala na cene okolo 1200 dolárov. Tieto peniaze následne išli smerom ku developerom a do rôznych grantov.“  Buterin teda načrtlo aspoň časť z toho, o čom sa špekuluje už dlhšie a to je to, či spolu s Ethereum Foundation nemal podiel na následnom prepad ceny tejto kryptomeny. Koľko ETH Buterin aktuálne vlastní nie je známe, no predpokladá sa, že v roku 2017 nepredal zďaleka všetky. (cointelegraph.com)

Bulharský startup vám dá v prípade meškania letu aj bitcoiny

Bulharský startup Calibra začal od júna 2019 kompenzovať cestujúcim meškanie letu finančným odškodnením. Podľa najnovších informácii však pridal k možnosti výberu finančných prostriedkov, prostredníctvom ktorých budú cestujúci odškodnení v prípade meškania letu nad jednu hodinu aj Bitcoin. Keďže bitcoin sú volatilné aktívum, užívatelia si môžu vybrať pri objednávke letenky či by chceli byť vyplatený bitcoinom v jeho hodnote v čase objednávky alebo až v čase odletu.

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku. 

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne