Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (19.7.): Uznanie pre nezničiteľný Bitcoin a ďalšie TOP správy

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Bitcoin prvýkrát dostal “áčkový“ rating!

Americká ratingová agentúra Weiss Crypto Ratings, sesterská spoločnosť etablovanej ratingovej agentúry Wesis Ratings, ktorá ako prvá začala udeľovať ratingy digitálnym menám, prvýkrát v histórii udelila áčkové hodnotenie – dočkal sa jej Bitcoin. Viac sa dozviete v tomto článku.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Bitcoin prvýkrát dostal “áčkové“ hodnotenie od Weiss Ratings

Poznáte najdôležitejší čas pre trading bitcoinu?

Analytická spoločnosť zaoberajúca sa kryptomenami LongHash zistila, že Bitcoin zažíva najväčšiu mieru volatility v čase [1:00] AM UTC, čiže o tretej hodine ráno nášho stredoeurópskeho času (CET). V tomto čase Bitcoin v období medzi rokmi 2017 až 2019 zaznamenal najviac denných “highs“ (najvyšších cien) a „lows“ (najnižších cien), čiže vykazoval známky najväčšej volatility v priebehu daného dňa. Podrobnosti sme zhrnuli tu.

Poznáte najdôležitejší čas pre trading bitcoinu? Štúdia ho odhalila

Republikán McHenry: Americká vláda nedokáže zabiť Bitcoin

Americký republikánsky politik Patrick McHenry zastupujúci v kongrese Severnú Karolínu, včera povedal, že vláda Spojených štátov nie je schopná zničiť Bitcoin. Uviedol to počas rozhovoru pre reláciu „Squawk Box” v televízii CNBC. Viac o tomto zaujímavom vyhlásení sme zhrnuli v tomto článku.

Republikán McHenry: Americká vláda nedokáže zabiť Bitcoin

Stephenson poprel, že je Satoshi Nakamoto

Neal Stephenson, populárny autor sci-fi kníh, je polichotený tým, že sa špekuluje o tom, že práve on by mohol byť záhadným tvorcom Bitcoinu Satoshim Nakamotom. V rozhovore pre podcast Tylera Camerona však uviedol, že dúfa, že túto špekuláciu nikto neberie vážne. ,,Je to lichotivé, že si niekto predstaví, že mám matematické know-how potrebné na to, aby som urobil niečo ako blockchain. Vyžaduje si to veľmi vysoký stupeň vedomostí v oblasti kryptografie a programovania, ktoré určite presahujú moje schopnosti. A rozhodne nemám životný štýl osoby, ktorá by mala toľko peňazí,” uviedol. Stephenson začal byť spájaný so Satoshim Nakamotom najmä vďaka knihe Cryptonomicon z roku 1999.

Roubini: Na BitMEXe sa perú peniaze

Profesor NYU Stern School of Business Nouriel Roubini, ktorý je najznámejším kritikom kryptomien, vyhlásil, že anonymné zdroje mu poskytli viacero svedectiev o tom, ako sú na burze BitMEX prepierané špinavé peniaze pomocou kryptomien. ,,Ľudia zo zákulisia BitMEXU mi prerazili, že táto burza sa denne používa na pranie špinavých peňazí v obrovskom meradle teroristami a zločincami z Ruska, Iránu a iných krajín. Burza nerobí nič proti tomu, aby to zastavila, pretože profituje z týchto transakcií,” vyhlásil veľmi vážne obvinenie, ktorému sa venoval aj vo svojej eseji “The Great Crypto Heist“. Taktiež poukázal na to, že BitMEX veľmi ľahko obchádza nariadenia týkajúce sa AML a KYC, keďže oficiálne nie je dostupný americkému trhu, no Američania sa na burzu ľahko dostanú pomocou VPN. (cointelegraph.com)

Binance nevedomky zarobila odmeny Stellaru

Burza Binance oznámila, že neúmyselne zarobila odmeny za stakeovanie kryptomeny Stellar (XLM) v hodnote približne 775 tisíc dolárov a to počas zmeny parametrov na studených a horúcich peňaženkách vytvorených pred rokom. Binance sa rozhodla tento nečakaný zárobok rozdeliť medzi komunitu. ,,Od 20. júla bude Binance podporovať staking Stellaru (XLM). V priebehu 40 dní bude zbierať údaje o XLM bilancií zákazníkov na účtoch Binance a potom, 1. septembra, bude priemer týchto držaných mincí použitý na výpočet pre distribúciu XLM staking odmien,” informovala. (cointelegraph.com)

Malý, no dôležitý krok pre bitcoin v Číne?

Bitcoin získal právne uznanie u druhého čínskeho súdu. Informoval o tom čínsky investor Dovey Wan, ktorý uviedol pre miestne média, že súd zaoberajúci sa internetovou problematikou v provincií Hangzhou oficiálne uznal bitcoin ako virtuálny majetok. Druhý čínsky súd, ktorý prisúdil Bitcoinu štatút vlastníctva, tak rozhodol vo veci sporu medzi zaniknutou zmenárňou a jedným z jej zákazníkov. Podľa Wana ide o významný míľnik pre Bitcoin v Číne, kde je všeobecný zákaz obchodovania s kryptomenami platný už od septembra 2017. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.