Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (18.9.): Krok, ktorý popularizuje Bitcoin, Tether, Uniswap efekt či India

Článok

Bitcoin rádio
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.

Kapitalizácia Tetheru prekonala 15 miliárd USD. Väčšina USDT je na Ethereum

Rast popularity DeFi sektoru výrazným spôsobom prispel aj k rastu kapitalizácie najväčšieho stablecoinu Tether (USDT). Ten v roku 2020 už stihol prekonať magickú hranicu 15 miliárd dolárov a len za posledný mesiac posilnil o ďalšie tri miliardy. Kapitalizácia Tetheru bola pritom v úvode tohto roka len niečo vyše 4 miliardy dolárov. Firma Tether pri príležitosti dosiahnutia tohto míľnika upozornila na Twitteri na vyššie uvedené fakty a taktiež doplnila, že v súčasnosti je USDT najstabilnejšou a najlikvidnejšou kryptomenou na trhu. Viac sme sa tejto téme venovali tu.

Skvelá reklama na Bitcoin: Bank of England zvažuje záporné úrokové sadzby!

Bank of England zvažuje zavedenie zápornej úrokovej sadzby a podľa Tonyho Vaysa si bitcoinoví investori nemôžu želať nič viac, než práve správy tohto typu. Zavedenie poplatkov ľuďom za to, že si šetria peniaze v bankách, je pre Bitcoin najlepšou možnou reklamou. O možnosti, že by Bank of England naozaj zaviedla záporné úrokové sadzby, informovala vo štvrtok agentúra Bloomberg, ktorá uviedla, že centrálna banka Veľkej Británie je vôbec najväčšou bankou na svete, ktorá v súčasnosti pripúšťa zavedenie tejto možnosti. Viac o tejto zaujímavej téme sa dočítate tu.

Tejto téme sa venovalo aj video YouTube kanálu Zaujalo ma:

BUSD a USDC prichádzajú ku Dapper Labs

Spoločnosť Dapper Labs, ktorá stojí za priekopníckymi hrami postavenými na Flow blockchaine, ako sú CryptoKitties či NBA TopShot, implementuje do svojho ekosystému podporu pre dva populárne stablecoiny Binance USD (BUSD) a USDC. Tieto nové partnerstvá umožnia vývojárom hier integrovať do ich decentralizovaných aplikácii na Flow podporu pre digitálne aktíva, ktoré sú viazané na americký dolár. ,,Veríme, že decentralizovaná zábava a hry budú hrať vedúcu úlohu pri urýchlení adopcie kryptomien. Naše partnerstvo s Dapper Labs a Flow povedie k tomu, že BUSD sa dostane do rúk miliónov spotrebiteľov,” pochválila si túto spoluprácu burza Binance. Firma Dapper medzitým uzatvára významné partnerstvá v oblasti herného priemyslu a taktiež už v apríli oznámila, že bude zdieľať svoje technologické poznatky s vývojármi kryptomeny Libra od Facebooku. (cointelegraph.com)

„Uniswap efekt“ generuje parádne výnosy pre nové tokeny

Firma Cross Angle informovala, že tokeny, ktoré najskôr získali trakciu na Uniswap a až následne boli zalistované na centralizovaných burzách, boli v priemere schopné dosiahnuť 208% výnosy. Inak povedané UnisSwap má v súčasnosti  efekt podobný obdobiu, kedy bolo zárukou výnosov zalistovanie tokenov na burzách Coinbase či Binance. ,,Priemerná návratnosť najlepších projektov uvedených na Uniswap, ktoré následne úspešne skončili na centralizovaných burzách, je 208% (YFI, YFII, REN, RSR, ZAP, AMPL, OM, BAL, SNX, UMA). Ich celková cena, objem, počet peňaženiek a počet aktívnych peňaženiek zaznamenali dramatický nárast.

Zakáže India kryptomeny?

Možno ste postrehli informácie o tom, že kryptomeny v Indii môžu byť úplne zakázané. Táto možnosť však nie je úplnou novinkou. Návrh zákona, ktorý by kriminalizoval akékoľvek používanie kryptomien v tejto druhej najľudnatejšej krajine, predstavil už minulý rok minister financií Bubhash Chandra Garg. Podľa aktuálnych informácii, ktoré priniesli miestne zdroje a citoval ich Bloomberg, sa nim bude v najbližšej dobe zaoberať federálny kabinet a následne bude poslaný do parlamentu na posúdenie. Kým niektoré kryptomédia z Indie už píšu o katastrofálnom scenári, iné zdroje hovoria, že ide skôr o clickbaitove nadpisy s cieľom zvýšiť sčítanosť, než samotnú realitu, ktorá údajne k tomuto scenáru zatiaľ tak blízko zďaleka nie je. Téma zákazu kryptomien v Indii je stále otvorená a údajne nie je ani jedna zo strán bližšie k svojmu cieľu – a teda k ich kriminalizácii alebo definitívnej legalizácii. Isté však je, že v Indii bude táto téma v najbližších mesiacoch horúcou a významná je aj pre zvyšok kryptosveta, nakoľko v Indii žije vyše miliarda ľudí.  (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne