Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Kapitalizácia Tetheru prekonala 15 miliárd USD. Väčšina USDT je na Ethereum

Článok

tether
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Rast popularity DeFi sektoru výrazným spôsobom prispel aj k rastu kapitalizácie najväčšieho stablecoinu Tether (USDT). Ten v roku 2020 už stihol prekonať magickú hranicu 15 miliárd dolárov a len za posledný mesiac posilnil o ďalšie tri miliardy. Kapitalizácia Tetheru bola pritom v úvode tohto roka len niečo vyše 4 miliardy dolárov.

Firma Tether pri príležitosti dosiahnutia tohto míľnika upozornila na Twitteri na vyššie uvedené fakty a taktiež doplnila, že v súčasnosti je USDT najstabilnejšou a najlikvidnejšou kryptomenou na trhu.

https://twitter.com/Tether_to/status/1306504344695705603?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1306504344695705603%7Ctwgr%5Eshare_0&ref_url=https%3A%2F%2Fcointelegraph.com%2Fnews%2Ftether-market-cap-increases-almost-4x-in-2020-to-15-billion

Infografika, ktorú vypracoval portál Flipsidecrypto.com, ukazuje tok transakcii Tetheru (USDT) medzi užívateľmi a zmenárňami. Je z nej zrejme, že prevody USDT medzi obchodníkmi a burzami zohrávajú najväčší podiel všetkých transakcií, pričom burzy Binance a Bitfinex dokopy držia aktuálne viac než 2 miliardy USDT.

Podľa Tether Transparency Report množstvo USDT tokenov, ktoré sú postavené na Ethereum, presiahlo už hodnotu 10 miliárd dolárov, čo predstavuje takmer dve tretiny všetkých USDT v obehu. Ďalších 4,2 miliardy USDT beží n Trone a 1,3 miliardy na Omni protokole.

Skutočnosť, že väčšina USDT beží na Ethereum, ktoré má problémy so škálovateľnosťou a preťaženosťou siete, vedie k tomu, že posledný mesiac boli USDT sprístupnené aj skrz riešenia druhých vrstiev ako OMG Network či vysokorýchlostný blockchain Solana.

Pochybnosti v súvislosti s Tetherom však naďalej existujú a to najmä ohľadom toho, či všetky USDT v obehu sú naozaj kryté americkým dolárom, nakoľko firma Tether dodnes neumožnila realizáciu nezávislého auditu.

Pravda by mohol odhaliť  súdny proces s firmami Tether a Bitfinex v New Yorku, kde generálny prokurátor požiadal súd o zverejnenie finančných dokumentov týchto spoločnosti. Spor sa týka obvinení, že spoločnosť Bitfinex zatajil v súvahe stratu jednej miliardy dolárov a snažil zdrojmi sesterskej firmy Tether.

Zdroj: cointelegraph.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne