Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (18.7.): Bitcoin, Libra, novinky Coinbase či Grin

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Coinbase predstavila tri nové obchodné signály

Americká zmenáreň Coinbase oznámila vo svojom blogovom príspevku, že rozšírila svoje funkcie o tri nové obchodné signály založené na informáciách z trhu. Ide o informácie o najdržanejších kryptomenách, typickom čase ich držania (typical hold time), popularity a cenovej korelácie. Viac info sa dočítate tu.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Coinbase predstavila tri nové obchodné signály

Marcus sľubuje, že Facebook vyrieši obavy regulátorov z Libry

David Marcus, šéf kryptomenového projektu Libra a peňaženky Calibra, ktoré vznikli na popud Facebooku, uviedol, že Libra nepríde na trh skôr, než uspokojí všetky obavy amerických regulátorov. Marcus to povedal počas vypočutia pred Výborom finančných služieb Snemovne reprezentantov USA počas verejného vypočutia 17. júna. Viac podrobnosti sme zhrnuli tu.

Marcus sľubuje, že Facebook vyrieši obavy regulátorov z Libry

Samson Mow: Libra je zmätok, mali radšej použiť Bitcoin

Hlavný stratég blockchain spoločnosti Blockstream Samon Mow  uviedol v sérii “tweetov“, že Facebook mal radšej použiť Bitcoin namiesto toho, aby vyvíjal vlastný stablecoin. ,,Libra nemôže byť pre každého,” skonštatoval na Twitteri po tom, ako sledoval poslednú debatu medzi zástupcami kongresu a predstaviteľmi Facebooku ohľadom pripravovanej kryptomeny. Ak vás zaujíma viac, otvorte si tento článok.

Samson Mow: Libra je zmätok, mali radšej použiť Bitcoin

Japonsko chce „krypto verziu“ SWIFTu pod záštitou G7

Japonská vláda usiluje o vytvorenie globálnej platobnej siete za pomoci využitia kryptomien, ktorá by bola podobná sieti SWIFT, cez ktorú sa v súčasnosti realizuje väčšina medzinárodných platieb, no sú drahé a pomalé. Reuters k tejto informácii uvádza, že Tokio by rado vyvinulo túto sieť už v priebehu pár nasledujúcich rokov a dohľad nad ňou by mali krajiny G7, vďaka čomu by prostredníctvom nej boli dodržané všetky právne a regulačné opatrenia vrátane zásad AML či KYC. Je pravdepodobné, že o tejto iniciatíve sa bude hovoriť aj počas stretnutia G7 vo Francúzku, ktoré je na programe v priebehu tohto týždňa. (cointelegraph.com)

Grin má za sebou úspešný hardfork

Kryptomena Grin zameraná na anonymitu realizovala prvý úspešný hardfork svojej siete. Udial sa 17. júna na bloku 262 080. Podľa oficiálnej informácie od Grin developera Quentina Le Scellaru bol hardfork navrhnutý tak, aby odrádzal od ťažby Grinu pomocou ASIC minerov a tiež obsahoval novú iteráciu pre ochranu Grin peňaženky. Developeri Grin nasadili dodatočnú ochranu pred ťažbou ASICmi napriek tomu, že v priebehu 133 dní, odkedy sa Grin ťaží, zatiaľ neboli zaznamenané žiadne náznaky ťažby pomocou tohto špecializovaného zariadenia, avšak vedia o niekoľkých produktoch, ktoré by mohli byť uvedené do prevádzky počas leta. cointelegraph.com)

Koľko stojí používanie Bitcoinu? (VIDEO)

Crypto Kingdom vo svojom novom technologickom videu vysvetľujú, aké nákladné je používanie Bitcoinu. Hneď na úvod treba poznamenať, že Bitcoin je navrhnutý tak, aby vedenie „účtu“, teda vašej kryptomenovej peňaženky, bolo zadarmo. To čo platíte, sú len poplatky za transakcie – tie však nie sú pevne dané, ale ovplyvňuje ich niekoľko faktorov. Pomocou technológie Lightning Network sa zas blížime do fázy, kedy budú  mimoriadne lacné a expresne rýchle. Ak vás táto téma zaujala, dozviete sa viac z videa.

VIDEO: Koľko stojí používanie Bitcoinu?

Rýchle správy

COINBASE: Americká zmenáreň Coinbase zmenila vo Veľkej Británii limit minimálneho vkladu do zmenárne na 1000 britských libier, čo je okolo 1240 dolárov. Okrem toho obmedzila vklady len na formu SWIFT prevodu.

LIBRA & JP MORGAN: Jamie Dimon, šéf JP Morgan Chase, uviedol, že kryptomena Libra v súčasnosti a ani v najbližších rokoch nebude predstavovať hrozbu pre tradičný bankový systém. Myslí si, že Librou sa bude potrebné podrobnejšie zaoberať až o tri roky.

BLOCKCHAIN: Investície do blockchainu by mohli v tomto roku výrazne klesnúť. Kým v roku 2018 bolo do blockchainu investovaných 4,1 miliardy dolárov, tomto roku je to zatiaľ len 784 miliónov dolárov, čo by znamenalo, že do konca roka to bude odhadom okolo 1,6 miliardy dolárov. V rámci výsledkov tohto výskumu, ktorý publikoval Bloomberg, sa konštatuje aj to, že mnoho investorov presedlalo z investícií do blockchainu priamo na investície do Bitcoinu.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.