Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (18.2.): Centralizácia Bitcoinu? Ripple novým Amazonom či problémy IOTA

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Šéf Ripple vyčíta Bitcoinu a Ethereum ich centralizovanú ťažbu

Bitcoin je najhodnotnejšou a najrešpektovanejšou kryptomenou, no aj on má svoje problémy. Jedným z najvýraznejších je geografická centralizácia jeho ťažby, ktorá sa sústredí prevažne v Číne. Kryptomene, ktorá má mať decentralizovaný charakter, to pochopiteľne nehrá do karát. Kritikou centralizácie ťažby Bitcoinu sa najnovšie zaoberal aj generálny riaditeľ spoločnosti Ripple (ktorá stojí za kryptomenou XRP) Brad Garlinghouse. V rozhovore s Juilou Chatterleyovou z CNN povedal, že Bitcoin a Ethereum v tomto bode zlyhávajú. Viac sa dočítate v tomto článku.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Binance prináša službu na založenie vlastnej burzy do 5 dní

Spustenie služby Binance Cloud bolo oznámene generálnym riaditeľom burzy Binance Changpengom Zhaom už 8. februára, no predstavená bola až o 9 dní neskôr 17. februára. Podľa Zhaa je určená pre používateľov, ktorí sú ochotní spustiť vlastnú kryptozmenáreň. Ak vás téma zaujala, viac sa dočítate tu.

Koordinátor IOTA je stále vypnutý. Centralizácia cenu zjavne neovplyvňuje

Nadácia IOTA informovala, že aktualizovala svoju desktopovú verziu Trinity Wallet. Táto aktualizácia súvisí s odstránením jej nedávno odhalenej zraniteľnosti. IOTA Foundation zároveň uviedla, že reštartuje sieťového Koordinátora až potom, ako užívatelia premigrujú svoje tokeny po hacku na bezpečné seedy. Zaujímavé je, že vážne problémy tejto kryptomeny výraznejšie neovplyvnili jej cenu. Podrobnosti sa dozviete v tomto článku.

Čínska burza Fcoin krachuje, ľudom dlhuje až 125 miliónov dolárov

Zhang Jian, ktorý je zakladateľom čínskej kryptomenovej burzy Fcoin pripustil, že po svojom vypnutí nemusí byť schopná zaplatiť 7 000 až 13 000 BTC, ktoré dlhuje svojim zákazníkom. V prepočte na doláre ide o sumu medzi 67 až 125 miliónmi dolárov. Zároveň nedokázal konkrétne vysvetliť, prečo sa firma dostala do tejto situácie: ,,Je to problém, ktorý je príliš komplikovaný na to, aby ho bolo možné vysvetliť v jednej vete,” Zhang napriek tomu poprel, že by bola hacknutá a taktiež vylúčil možnosť realizácie podvodu zo strany zamestnancov. Dôkazy však údajne smerujú práve k tejto druhej možnosti. (cointelegraph.com)

Rýchle správy

XRP: CEO spoločnosti Ripple Brad Garlinghouse počas rozhovoru pre CNN povedal, že Ripple bude do 5 rokov ako Amazon a taktiež skonštatoval, že technológiu Ripple môžu v budúcnosti používať aj centrálne banky.

PETER SCHIFF & BITCOIN: Známy propagátor investícii do zlata Peter Schiff korigoval svoje predchádzajúce negatívne tvrdenia o bitcoine a uviedol, že nikdy netvrdil, že jeho cena už nebude rásť.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.