Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (17.5.): Bitcoin ETF, manipulácia či John McAfee

Avatar

Článok

zo dňa

Bitcoin trading

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní.

Chervinsky je prekvapený, že SEC neodložila žiadosť VanEck o Bitcoin ETF

Twitter Jakea Chervinského patrí v kryptokomunite medzi čoraz populárnejšie. Nie je to prekvapujúce. Ide o fundovaného právnika špecializujúceho sa na problematiku kryptomien a blockchainu. Nás zaujalo v poslednom období hneď niekoľko názorov, o ktoré sa podelil so svojimi followermi. Najnovšie sa vyjadril k téme Bitcoin ETF. Prekvapilo ho totiž to, že Americká komisia pre cenné papiere a burzy (SEC) zatiaľ neodložila verdikt k žiadosť VanEck, SolidX + CBOE. Viac sa dočítate v tomto našom článku.

Jake Chervinsky je prekvapený, že SEC zatiaľ neodložila žiadosť VanEck o Bitcoin ETF

Má takýto trh šancu na schválenie Bitcoin ETF?

To, čoho sme boli svedkami dnes skoro ráno, môže mať negatívny vplyv na posudzovanie žiadosti o Bitcoin ETF. Trh s kryptomenami potrebuje platformy ako Bakkt. Inak podozrenia o manipulácii nezmiznú. Čo sa stalo a prečo je to negatívne pre regulovaný trh? Prečítajte si celý článok tu.

Má takýto trh šancu na schválenie Bitcoin ETF?

1/3 všetkých Ethereum vlastní 376 ľudí

33% všetkých Etherov v obehu vlastní len 376 ľudí. Tvrdí to spoločnosť Chainalysis na základe záverov svojej štúdie. Napriek tomu, že ide o významné množstvo veľrýb, podľa štúdie Chainalysis majú na svedomí len 7% všetkých transakcií v sieti. Podrobnosti sme zhrnuli tu.

Tretinu všetkých Ethereum tokenov vlastní len 376 ľudí

McAfeeho tweet o Ethereum

John McAfee, ktorý je známou a zároveň kontroverznou postavou kryptokomunity, sa sebe svojským spôsobom vyjadril na adresu Ethereum: ,,Mnohí sa ma pýtate na Ethereum. Nuž úprimne povedané, dávam prednosť jednoslabičným názvom a nemám rád hláskovanie Ethereum. Okrem toho mnohí z mojich priateľov, ktorí držia Ethereum, sa obliekajú zvláštne. A samozrejme Buterin nevyzerá veľmi dôverčivo. Ale neberte to ako investičné poradenstvo,” napísal na Twitteri.

Veterán Mark Mobius zmenil názor na Bitcoin

Zakladateľ a manažér fondu Mobius Capital Partners, dnes už 82-ročný veteran Mark Mobius, priznal, že zmenil svoj názor na Bitcoin. Keď bol Bitcoin v roku 2017 na svojom cenovom maxime, tak ho Mobius ešte kritizoval. Viac sa dočítate tu.

Veterán Mark Mobius zmenil názor na Bitcoin

Rýchle správy

POLONIEX: Burza Poloniex prestane zákazníkom v USA ponúkať na obchodovanie kryptomeny Ardor (ARDR), Bytecoin (BCN), Decred (DCR), GameCredits (GAME), Gas (GAS), Lisk (LSK), Nxt (NXT), Omni Layer (OMNI) a Augur (REP). Dôvodom je neisté regulačné prostredie a obavy, že americkí regulátori by mohli tieto kryptomeny považovať za cenné papiere.

JOHN MCAFEE: Fámy o tom, že John McAfee bol zadržaný americkou políciou, sú pravdepodobne nepravdivé. McAfee na Twitteri zverejnil príspevok, v ktorom tvrdí, že je v poriadku a na slobode.

BITMEX: Zákazníci burzy Bitmex podľa Arthura Hayesa zväčša nevyužívajú maximálnu možnú páku 100x, ktorú platforma ponúka. Priemerná výška páky, ktorú používali trejderi v apríli 2019 na long predstavovala hodnotu 22 a short 30.

RUSKO: Ruský premier Dmitri Medvedev povedal v rozhovore pre plátok Fontanka, že po páde cien kryptomien v minulom roku nepredstavuje ich regulácia aktuálne prioritu ruskej vlády.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Kryptomeny

Krypto správy dňa (22.5.): Páka na Binance, Bitcoin Pizza Day či záujem o BTC deriváty

Avatar

Článok

zo dňa

od

Bitcoin

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní.

Dnes je Bitcoin Pizza Day. Poznáte jeho príbeh?

Viete o tom, že dnes krytokomunita oslavuje Bitcoin Pizza Day? Presne pred 9 rokmi, 22. mája 2010 zaplatil programátor Laszlo Hanyecz za dve veľké pizze z reťazca Papa John’s 10 000 BTC. Vtedy mali hodnotu približne 30 dolárov. Dnes ide o viac než 79 miliónov USD. Poznáte tento príbeh? Ak nie, viac sa o ňom dočítate v tomto našom článku.

Dnes je Bitcoin Pizza Day. Poznáte príbeh o dvoch pizzách za 10 000 bitcoinov?

Obchodovanie na páku na Binance: Dobrá alebo zlá správa?

Stačil jeden “tweet” a cena kryptomeny Binance Coin (BNB) vyletela v priebehu hodiny z 28,50 USD na 32.34 USD. Binance Coin tak opäť vytvoril svoje nové historické cenové maximum. Tweet pritom veľa nepovedal, no mnoho naznačil. Išlo totiž o obrázok s číslom “2.0”. Hoci zatiaľ nie je nič oficiálne, komunita predpokladá, že tento obrázok je predzvesťou príchodu novej generácie obchodnej platformy Binance, ktorej súčasťou bude povolenie obchodovania na páku. Bude to pre trh dobrá alebo zlá správa? Názory sa rôznia. Viac sa tejto téme venujeme v tomto článku.

Obchodovanie na páku na Binance: Dobrá alebo zlá správa?

Tether investoval do Bitcoinu. Sudca štátu New York to nechápe

Spoločnosť Tether, ktorá emituje stablecoin USDT, prezradila, že investovala časť svojich rezerv do Bitcoinu. David Miller, ktorý je advokátom Tetheru a Bitfinexu, priznal, že Tether investoval malé množstvo rezerv firmy do Bitcoinu, pričom uviedol, že sa to udialo pred 24. aprílom. Zároveň priznal, že Bitcoin nie je jediným aktívom, do ktorej spoločnosť investovala. Podrobnosti sme zhrnuli tu.

Tether investoval do Bitcoinu. Sudca štátu New York to nechápe

Obchodovanie s BTC derivátmi dosahuje rekordné čísla

Inštitucionálne obchodovanie s derivátmi Bitcoinu podľa záverov  štúdie Diar zaznamenáva rekordné objemy. Chicagská burza CME Group reportovala k 13. máju, že trh s Bitcoin Futures dosiahol nové rekordy v podobe 33 7000 kontraktov v hodnote 168 000 BTC (1,35 miliardy dolárov). Ide o takmer 50% nárast v porovnaní s aprílom, ktorý bol tiež v tom čase rekordný. Rovnaké správy prichádzajú aj z burzy BitMEX, či holandskej burzy s Bitcoin futures Deribit, ktorá vykazuje nové rekordy každým ďalším mesiacom. (cointelegraph.com)

Bitfinex a Tether by nemal posudzovať štát New York, argumentujú právnici

Právnici burzy Bitfinex a sesterskej spoločnosti Tether tvrdili pred Najvyšším súdom štátu New York, že jeho jurisdikcia nemá súdnu právomoc v tejto veci, pretože Bitfinex ani Tether nie sú v tomto štáte prevádzkované a rovnako tak nie sú poškodení ani investori tohto štátu. Advokátska kancelária ďalej argumentovala tým, že tieto spoločnosti nemajú absolútne nič spoločné s občanmi New Yorku a ich obchodné platformy v tomto regióne neinzerujú a v žiadnom prípade ani neobchodujú. Taktiež tvrdia, že Martin Act – zákon upravujúci cenné papiere a komodity, ktorý používa newyorský najvyšší súd, sa nemôže vzťahovať na stablecoin Tetheru USDT. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Čítať ďalej

Binance Coin

Obchodovanie na páku na Binance: Dobrá alebo zlá správa?

Avatar

Článok

zo dňa

od

Stačil jeden “tweet” a cena kryptomeny Binance Coin (BNB) vyletela v priebehu hodiny z 28,50 USD na 32.34 USD. Binance Coin tak opäť vytvoril svoje nové historické cenové maximum. Tweet pritom veľa nepovedal, no mnoho naznačil. Išlo totiž o obrázok s číslom “2.0”.

Hoci zatiaľ nie je nič oficiálne, komunita predpokladá, že tento obrázok je predzvesťou príchodu novej generácie obchodnej platformy Binance. Hlavnou zmenou okrem avizovaných grafických úprav a vylepšených funkcií aplikácií bude podľa všetkého povolenie margin tradingu, čiže obchodovania na páku.

Že Binance plánuje zaviesť túto funkciu potvrdil  v rubrike “Ask Me Anything“ na Reddite aj CEO spoločnosti Changpeng Zhao. Rovnako tak to naznačuje povolenie premennej v rámci Binance API s názvom “isMaginTradingAllowed” pre 9 obchodných párov:  BTC/USDT, BNB/BTC, BNB/USDT, ETH/BTC, ETH/USDT, TRX/BTC, TRX/USDT, XRP/BTC, XRP/USDT

Zhao tiež naznačil, že obchodovanie na páku bude v rámci testovania povolené pre vybraný okruh investorov, s ktorými existuje dohoda, že ak nastane nejaká chyba, bude môcť Binance spätne zasiahnuť a opraviť ju. Ak bude všetko v poriadku, Binance povolí margin trading všetkým zákazníkom.

Aký to bude mať vplyv na trh?

Hoci možnosť obchodovania na páku na najväčšej kryptoburze na svete znie a prvý pohľad ako pozitívna správa, názory na túto novinku sa rôznia. Kryptomenový analytik Flib Flib povedal svojim followerom na Telegrame, že ide presne o ten druh správy, ktorý potrebujeme, aby sa naštartoval bullmarket. Podľa jeho názoru to v nasledujúcich rokoch pomôže posilniť Bitcoin a iné digitálne aktíva.

Trejder Willy Woo, ktorý patrí medzi najsledovanejších kryptoanalytikov na Twitteri s vyše 95 tisíc followermi, má však obavy. Domnieva sa, že obchodovanie na páku by mohlo ešte viac “šikanovať” súčasný trh. Podľa Wooa údaje z blockchainu ukazujú, že neexistovalo dostatočné množstvo pohybu kapitálu, ktoré by potvrdzovalo teóriu o tom, že spotové trhy spôsobili vyrazný nárast ceny Bitcoinu v posledných mesiacoch. Namiesto toho si Woo myslí, že nedávné posilnenie Bitcoinu na 8000 dolárov bol riadeným “short squeezom“ na naplnenie profitov, ktoré boli organizované profesionálmi. Jeho názor je teda taký, že pomocou obchodovania na páku na Binance vzniknú nové príležitosti na manipuláciu trhu a likvidáciu shortov či longov v snahe dosiahnuť vysoké zisky.

Zdroj: ethereumworldnews.com  

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Čítať ďalej

Bitcoin

Dnes je Bitcoin Pizza Day. Poznáte príbeh o dvoch pizzách za 10 000 bitcoinov?

Avatar

Článok

zo dňa

od

Bitcoin pizza

Viete o tom, že dnes krytokomunita oslavuje Bitcoin Pizza Day? Presne pred 9 rokmi, 22. mája 2010 zaplatil programátor Laszlo Hanyecz za dve veľké pizze z reťazca Papa John’s 10 000 BTC. Vtedy mali hodnotu približne 30 dolárov. Dnes ide o viac než 79 miliónov USD.

Táto platba je všeobecne považovaná za prvý reálny nákup nejakého produktu prostredníctvom Bitcoinu. V tom čase neexistoval ešte ani dva roky. Rozhodnutie Hanyecza použiť v reálnom svete bitcoiny, ktoré vyťažil na svojom počítači, je dodnes považované za jeden z kľúčových okamihov v histórii Bitcoinu.

Platba pochopiteľne neprebiehala spôsobom, že zavolal do pizzerie a bitcoiny len tak poslal na jej BTC peňaženku. Musel ísť na to sofistikovanejšie. Realizáciu svojho nápadu zaplatiť za pizzu pomocou Bitcoinu odštartoval príspevkom na fóre Bitcointalk:

,,Zaplatím 10 000 bitcoinov za pár pízz. Napríklad dve veľké, takže mi niečo zostane aj na zajtra. Rád si nechávam niečo aj na neskôr. Môžete urobiť pizzu sami a priniesť ju do môjho domu, alebo si ju objednať z miesta doručenia, ale to, na čo sa zameriavam, je dostať pizzu dodanú výmenou za bitcoiny,” napísal na fóre.

Iný užívateľ fóra s prezývkou “jercos” sa tejto ponuky chytil a následne preňho objednal pizze. Transakcia bola podľa Bitcoin Wiki realizovaná cez internetový chat.

Hanyecz vraj neľutuje, že urobil transakciu v dnes závratnej hodnote. Verí, že tým prispel k propagácii kryptomien a ktovie, možno by dnes o Bitcoine vedelo omnoho menej ľudí, keby sa tak vtedy nerozhodol.

Minulý rok zaplatil za pizzu Bitcoinom opäť – nová transakcia za dve pizze, ktoré boli doručené jeho priateľovi, však mala už hodnotu len 0,00649 BTC (asi 67 dolárov). Transakcia bola realizovaná cez Lightning Network s cieľom podporiť túto technológiu. ,,Možno vďaka tomu budú nakoniec predajcovia pizze ochotní prevádzkovať vlastné Lightning nody a budem môcť realizovať platby priamo k nim,” dúfa.

Príležitosť urobiť si reklamu vďaka pizza Day využili dnes aj u Binance, kde si objednali dve pizze z Papa John’s za jeden token Binance Coin (BNB) v hodnote 30 dolárov. Ktovie, či to pomôže rastu ceny tejto kryptomeny podobne, ako kedysi Bitcoinu.

Zdroj: qz.com  

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Čítať ďalej

Kryptomeny

Tether investoval do Bitcoinu. Sudca štátu New York to nechápe

Avatar

Článok

zo dňa

od

Tether

Spoločnosť Tether, ktorá emituje stablecoin USDT, prezradila, že investovala časť svojich rezerv do Bitcoinu.

David Miller, ktorý je advokátom Tetheru a Bitfinexu, priznal, že Tether investoval malé množstvo rezerv firmy do Bitcoinu, pričom uviedol, že sa to udialo pred 24. aprílom. Zároveň priznal, že Bitcoin nie je jediným aktívom, do ktorej spoločnosť investovala.

Sudca Najvyššieho súdu štátu New York Joel M. Cohen spochybnil logiku tohto kroku, nakoľko USDT je stablecoin, ktorý má kopírovať cenu dolára a Bitcoin je naopak volatilné aktívum: ,,Tether mi znel ako akýsi pokoj v búrke obchodovania s kryptomenami. A ak je Tether podporovaný Bitcoinom, ako je to konzistentné? Ak sú niektoré z vašich aktív vo volatilnej mene, ktorú má Tether nejakým spôsobom modulovať, zdá sa, že Tether koná inak, než hovorí,” naznačil svoje pochybnosti.

Právnici Bitfinex a Tether medzitým argumentujú pred najvyšším súdom, že štát New York nemá právo vykonávať súdnu moc voči týmto spoločnostiam, pretože v tomto štáte nepodnikajú a nenachádzajú sa v ňom ani jeho klienti. Tether a Bitfinex v New Yorku dokonca ani neinzerujú.

Spor medzi Bitfinexom, Tetherom a newyorskou generálnou prokuratúrou vznikol po tom, ako prokurátorka vzniesla obvinenie, podľa ktorého Bitfinex využil zdroje Tetheru určené na krytie stablecoinu USDT, aby kompenzoval svoje straty vo výške 850 miliónov dolárov.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Čítať ďalej

Analýzy

Technická analýza (22.5.): Bitcoin, kapitalizácia, dominancia, HIGH cap a LOW cap altcoiny

Avatar

Článok

zo dňa

od

kralovansky-bitcoin-22-5-2019

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelne aktuálizácie k Bitcoinu, ktoré občas doplnia aj o zaujímavé altcoiny. Dnes sa na kryptomeny pozrel podrobnejšie Jakub Kraľovanský, autor projektu Trader 2.0.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Ahojte traderi. V tomto článku sa pozrieme v stručnosti na Bitcoin, kapitalizáciu, dominanciu BTC a ukážeme si základnú charakteristiku altcoinov voči doláru a altcoinov voči Bitcoinu.

Bitcoin

Bitcoin sa momentálne nachádza v korekčnej štruktúre a nič na tom nezmenil ani nedeľný rast. Dôvod je taký, že sme stále neprekonali posledné HIGH! Pre celý trh je veľmi sympatické, že sa Bitcoin drží stále hore a neprišlo rázne zamietnutie. Momentálne má dve možnosti. Môže konsolidovať vo forme trianglu, alebo klasickou ABC korekciou. Na svojom grafe mám zatiaľ nakreslené obidve možnosti, aj keď ja sa viac prikláňam forme trianglu a to práve kvôli nedeľnému rastu. Momentálne niet pochýb o tom, že sa nachádzame vo 4-tej vlne. Tá je typická svojim sideways pohybom a práve patternom trianglu. Ak sa budeme pohybovať v rámci trianglu, tak nám trh nedá šancu na nákup na nižšej hodnote. Ak sa potvrdí ABC korekcia, tak budeme mať možnosť nakúpiť BTC nižšie pred ďalším rastom. Kým bude Bitcoin stabilizovaný, tak môžeme hľadať príležitosti na ďalších minciach, ale o tom už ďalej.

Kapitalizácia

Vyzerá dosť podobne ako Bitcoinu. Taktiež uvažujeme nad 2 scenármi, buď korekciou vo forme trianglu, alebo klasickou ABC korekciou. Po fáze konsolidácie a stabilizácie očakávam ďalší výstrel kapitalizácie smerom nahor, kde by nás mohlo zastaviť až okrúhle číslo 300 miliárd dolárov. Taktiež platí rovnaké, čo pri BTC. Ak budeme konsolidovať v rámci trianglu, tak kapitalizácia nebude výraznejšie klesať, čo by mohlo dopomôcť altcoinom.

Dominancia

Rovnako aj dominancia Bitcoinu je momentálne v korekčnej štruktúre. Po veľmi silnom really aprílovom rally (52% -> 63%) sme včera vypadli z trianglu a dominancia by mala znova klesať.

Altcoiny voči doláru – HIGH cap

Altcoiny s vysokou kapitalizáciou sú momentálne taktiež v korekcii. Ono sa niet ani čo čudovať, svoje štruktúry majú dokončené. Každý altcoin sa správa trochu inak, ale vo svojej podstate majú všetky veľmi podobnú štruktúru. Po aprílovom raste Bitcoinu a časoch, kedy si Bitcoin doslova kradol dominanciu a totálne ich vysával, sa minulý týždeň dočkali aj high cap altcoiny svojho rastu. Takže svoj mini hajp už zažili. Momentálne idú skôr do strany. Niektoré v trianglovej formácií, iné klasickou ABC korekciou. Avšak táto skupinka altcoinov má ešte stále čas na ďalší rast. Navyše táto skupinka altov je veľmi úzko previazaná s Bitcoinom, takže na ďalší výraznejší rast musí zaveliť najprv Bitcoin.

Altcoiny voči Bitcoinu – LOW cap

Inak povedané aj shitcoiny. V každej časti tohto článku som si prihrieval polievku práve na túto časť. Keď sa pozriete spätne, tak Bitcoin by mal ísť do strany, kapitalizácia by mala byť stabilná (jedine, že by prišla ABC korekcia), dominancia Bitcoinu by mala klesať a veľké alty voči USD by mali taktiež jemne klesať. Keď si to všetko spojím dokopy, tak zistím, že niekde predsa len ten kapitál tiecť musí. BINGO! Sú to práve tieto altcoiny! Prečo? Počas apríla, kedy Bitcoin rástol a kradol si dominanciu, táto skupinka altcoinov klesla v priemere o 50-60%. Extrémne poklesy a výpredaje boli typickou črtou posledných týždňov. Teraz došlo aj na nich. Po veľkých výpredajoch majú altcoiny perfektne vyzerajúce grafy a je to práve táto skupinka mincí, ktorá momentálne rastie. Svoju pozornosť by som v týchto dňoch venoval práve sem, pretože je úplne normálne, že po tak extrémnych výplachoch smerom nadol príde nejaká korekcia opačným smerom a teda smerom UP. Kedy inokedy by tieto malé altcoiny mali rásť, ak nie v čase, kedy je Bitcoin stabilizovaný a dominancia má klesať?

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

Trader 2.0

Ing. Jakub Kraľovanský
Moje meno je Jakub Kraľovansky, trading bol najskôr môj koníček, potom sa to zmenilo na vášeň a dnes je z toho môj denný chlieb. Som majiteľom unikátneho projektu Trader 2.0, ktorého cieľom je vychovať nových traderov a spoločne budovať traderskú komunitu na Slovensku. Ak si chceš privyrábať tradingom, alebo sa ním dokonca živiť, tak na mojej stránke nájdeš ďalšie informácie.

Čítať ďalej

Kryptomeny

Prehľad trhu (22.5.): Šialený rast Bitcoin SV, Bitcoin stagnuje

Avatar

Článok

zo dňa

od

prehlad-thu-bitcoin-22-5-2019

22.5.2019 – Posledný deň bol najmä v znamení obrovskej pumpy na Bitcoin SV. Cena najhodnotnejšej kryptomeny Bitcoinu sa výraznejšie nezmenila.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. 

Bitcoin

Cena Bitcoinu sa v priebehu posledných 24 hodín pohybovala v rozmedzí 7850 dolárov až 8050 USD a aktuálne sa obchoduje za približne $7900. je to zhruba rovnaká hodnota ako včera o takomto čase a zároveň o percento menej, než pred týždňom.

7-dňový graf Bitcoin / CoinMarketCap

Ethereum

Hodnota Ethereum posilnila oproti včerajšku o 2,5% na 257 dolárov. Za posledných 7 dní je v pluse 14%.

7-dňový graf Ethereum / CoinMarketCap

XRP (Ripple)

Cena Ripple stúpla o 1,5% na 0,39 USD. Je to zároveň o takmer 7 percent menej, než pred týždňom.

7-dňový graf XRP / CoinMarketCap

Top skokani a prepadáky

Nepochybne najväčším skokanom dňa je Bitcoin SV, ktorý za posledný deň pridal na svojej hodnote k času písania tohto článku 76% a aktuálne stojí 111 dolárov. Spôsobila to informácia o tom, že Craig Wright, ktorý je hlavným predstaviteľom tejto kryptomeny, získal patent na Bitcoin whitepaper. Po medializovaní tejto správy vyletela hodnota Bitcoin SV až k vyše 130 dolárom.

Okrem Bitcoin SV zaznamenala pekný rast aj kryptomena Binance Coin (+10%), čo možno zas pripísať špekulácii o tom, že burza Binance čoskoro povolí obchodovanie na páku. Výrazný rast evidujeme aj u Bitcoin Gold (+20%), Chanlink (+11%), Bitcoin Diamond (+10%), Zilliqa (+15%) a DigiByte (+18%).

Výraznejšie straty dnes neevidujeme u žiadnej poprednej kryptomeny.

Kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia celého kryptotrhu stúpla o 3,5 miliardy na 249 miliárd dolárov. Dominancia Bitcoinu je 56,3%, čo je o 0,6% menej, než včera. Vidno to na raste vyššie spomínaných altcoinov a miernom oslabovaní ceny BTC.

Volume trhu je podľa CoinMarketCapu 80 miliárd dolárov, z toho tvorí obchodovanie s Bitcoinom 25 miliárd. Onchainfx vo svojom indexe uvádza, že reálne objemy obchodovania s BTC sú len 870 miliónov dolárov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Čítať ďalej

Binance Coin

HORÚCA SPRÁVA: Bitcoin SV vyletel o vyše 100%, Wright dostal copyright na Bitcoin whitepaper

Avatar

Článok

zo dňa

od

bitcoinsv

Craig Wright, ktorý o sebe tvrdí, že je tajomný zakladateľ Bitcoinu Satoshi Nakamoto, získal od Úradu pre autorské práva Spojených štátov amerických copyright na Bitcoin whitepaper, čiže zakladajúci dokument najslávnejšej kryptomeny.

Podľa skeptikov, ktorí neveria, že by tento austrálsky podnikateľ a vedec mohol byť naozaj Satoshi Nakamoto, to však neznamená, že Úrad pre autorské práva potvrdil tuto skutočnosť.

,,Registrácia autorského práva je len podanie formulára. Úrad pre autorské práva neskúma platnosť reklamácie. Jednoducho ho zaregistrujú. Nanešťastie neexistuje oficiálny spôsob, ako napadnúť registráciu. Ak existujú konkurenčné nároky, úrad ich len zaregistruje,” vysvetlil v tweete Jerry Brito, výkonný riaditeľ neziskovej organizácie Coin Center.

Wright medzitým podniká kroky, aby sa etabloval ako tvorca Bitcoinu. Sám tvrdí, že sa rozhodol prezradiť svoju totožnosť z dôvodu, že sa mu nepáči, kam smeruje existencia Bitcoinu vedie.

Cena kryptomeny Bitcoin SV, ktorej je hlavným predstaviteľom, zareagovala na tuto správu prudkým rastom zo 62 dolárov na 139 dolárov, čiže o vyše 100 percent. V čase písania tohto článku je Bitcoin SV v pluse 62% oproti cene spred 24 hodín.

bsv

Čítať ďalej

Kryptomeny

Krypto správy dňa (21.5.): Dôvody bullrunu, Bitcoin ETF či banky a Ripple

Avatar

Článok

zo dňa

od

Bitcoin bullrun

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní.

Tom Lee uviedol dôvody, pre ktoré skončil medvedí trh

Wall-Street stratég a známy bitcoinový “býk” Tom Lee uviedol niekoľko dôvodov, pre ktoré podľa neho skončil medvedí trh. Poukázal napríklad na to, že trh sa už vysporiadal s kontroverzným minuloročným hardforkom Bitcoin Cash, ktorý viedol k prepadu ceny BTC na 3200 dolárov. Následne uviedol, že 23. januára sa Bitcoinu podarilo prvýkrát za 12 mesiacov dosiahnuť medziročný nárast on-chain transakcií. V marci sa zas Bitcoin ocitol prvýkrát na úrovni 67% Bitcoin Misery Indexu (BMI), čo sa mu podarilo naposledy v októbri 2015, kedy štartoval predchádzajúci bullrun. Ďalším faktom, ktorý prispieva tejto teórii, je podľa Leeho skutočnosť, že BTC nereagoval pádom na problémy Tetheru a burzy Bitfinex, ktoré sú vyšetrované newyorskou prokuratúrou. Spomenul taktiež prekríženie golden cross, či prekročenie Bitcoinu na 50 a 200 dňovom kĺzavom priemere. To všetko sú podľa neho jasné signály býčieho trhu. (cointelegraph.com)

Bitcoin tesne nad obrovským downtrend kanálom?

Veľmi zaujímavú myšlienku pre Bitcoin prezentoval na webe TradingView populárny trejder MagicPoopCannon. Tvrdí, že Bitcoin sa nachádza tesne nad veľkým downtrend kanálom. Ak sa mu podarí túto hranicu udržať, bude bullish. Prepad môže znamenať pokračovanie downtrendu. Prečítať si ju môžete tu.

Analýza od MagicPoopCannon (21.5.): Bitcoin je tesne nad obrovským downtrend kanálom

SEC odložila verdikt o Bitcoin ETF od VanEck na august

Americká komisia pre cenné papiere a burzu podľa očakávaní odložila svoje rozhodnutie v prípade spoločnej žiadosti VanEck, SolidX a burzy CBOE o schválenie prvého Bitcoin ETF. SEC k posúdeniu žiadosti pridala ďalšiu 35-dňovu lehotu určenú na zhromažďovanie ďalších informácií a názorov týkajúcich sa tohto návrhu. Viac sme sa tejto téme venovali v tomto článku.

OFICIÁLNE: SEC odložila verdikt o Bitcoin ETF od VanEck na august

Šéf Ripple (XRP): Banky majú silný dôvod prijať inováciu kryptomien

Šéf spoločnosti Ripple, ktorá stojí za kryptomenou XRP, Brad Garlinghouse, sa nechal počuť, že banky majú silný dôvod na to, aby prijali inováciu, ktorú so sebou prinášajú kryptomeny a to napriek tomu, že predstavujú pre ich súčasný oligopol hrozbu. Garlinghouse počas rozhovoru pre podcast Recode Decode s Karou Swisher skonštatoval, že firma Ripple chce spolupracovať s finančnými inštitúciami a regulačnými organmi a nie je v jej záujme ísť proti systému. Viac sme sa tejto téme venoval v tomto článku.

Šéf Ripple (XRP): Banky majú silný dôvod prijať inováciu kryptomien

FCA: Kryptoinvestori prišli kvôli podvodom o 34 miliónov dolárov

Finančný regulátor Spojeného kráľovstva Úrad pre finančné správanie (Financial Counduct Authority – FCA), tvrdí, že investori do kryptomien utrpeli v dôsledku kryptomenových a forexových podvodov medzi rokmi 2018 a 2019 (12 mesiacov) stratu vo výške 34 miliónov dolárov. Podrobnosti sme zhrnuli tu.

FCA: Kryptoinvestori prišli kvôli podvodom o 34 miliónov dolárov

Bieli hackeri si rozdali za posledné 2 mesiace 32 tisíc dolárov

White hackers, respektíve bieli hackeri, si za posledné dva mesiace privyrobili 32 tisíc dolárov za to, že upozornili na chyby v kryptomenových a blockchainových projektoch. Viac o tejto téme sme napísali tu.

Bieli hackeri si rozdali za posledné 2 mesiace 32 tisíc dolárov

Ruský politik tvrdí, že kryptomeny môžu zničiť vlády

Nikolai Arefiev, ktorý je dlhoročným predstaviteľom ruského parlamentu, uviedol, že kryptomeny majú potenciál zničiť svetové vlády. Aerefiev je členom komunistickej strany a podpredseda Výboru štátnej dumy pre hospodársku politiku. Ako príklad spomenul rok 1994. Ak by vtedy existoval Bitcoin, Rusko by bolo podľa neho kompletné zničene a stratilo by všetok svoj kapitál. Arefiev je zástancom kompletného zákazu kryptomien, pretože to považuje za najjednoduchší spôsob ochrany štátneho kapitálu. (cointelegraph.com)

 Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Čítať ďalej

Kryptomeny

FCA: Kryptoinvestori prišli kvôli podvodom o 34 miliónov dolárov

Avatar

Článok

zo dňa

od

Podvod scam

Finančný regulátor Spojeného kráľovstva Úrad pre finančné správanie (Financial Counduct Authority – FCA), tvrdí, že investori do kryptomien utrpeli v dôsledku kryptomenových a forexových podvodov medzi rokmi 2018 a 2019 (12 mesiacov) stratu vo výške 34 miliónov dolárov.

Tieto údaje zozbierala FCA z národného centra pre oznamovanie podvodov a počítačovej kriminality vo Veľkej Británii. Individuálne straty investorov sa znížili v porovnaní s predchádzajúcim obdobím z 76 tisíc dolárov na 18 800 dolárov, no počet nahlásení sa viac než strojnásobil, pričom viac než 81% nahlásení súviselo s kryptomenami.

FCA na základe týchto zistení uvažuje nad tým, že zakáže vysokorizikové derivátové produkty, ktoré sú viazané na kryptomeny. ,,Podvodníci môžu byť veľmi presvedčiví, takže vždy si robte vlastný výskum o akejkoľvek firmy, do ktorej plánujete investovať,” upozorňuje FCA.

Regulátor zároveň poznamenal, že podvodníci najčastejšie využívajú sociálne média, kde hľadajú potenciálnych investorov. Častokrát zneužívajú fotky celebrít s falošnými dôkazmi o tom, že stoja za daným projektom. Je bežné, že ako referenciu úspešnosti produktu prezentujú svoje drahé autá či hodinky.

Poradenská spoločnosť pre zber informácií o ICOs (počiatočné ponuky mincí), Statis Group, zverejnila minulý rok výsledky štúdie, podľa ktorej bolo až 80% všetky ICO v roku 2017 podvodných. Straty súvisiace s týmito investíciami predstavovali 1,34 miliardy dolárov.

Zdroj: cointelegraph.com

 Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Čítať ďalej

Kryptomeny

Bieli hackeri si rozdali za posledné 2 mesiace 32 tisíc dolárov

Avatar

Článok

zo dňa

od

hacker

White hackers, respektíve bieli hackeri, si za posledné dva mesiace privyrobili 32 tisíc dolárov za to, že upozornili na chyby v kryptomenových a blockchainových projektoch.

Spomínaných 32 tisíc dolárov bolo medzi 18. marcom a 16. májom rozdelených medzi 15 firiem v rámci odmien za 30 nahlásených chýb.

Odmeny za zistenú chybu sa líšia od toho, o aký vážny nedostatok ide. Portál Hard Fork, ktorý zverejnil túto informáciu, uvádza, že väčšia odmien, ktorú vyplácal projekt OmiseGo bola v hodnotách okolo 100 dolárov. Spoločnosť Block.one, ktorá stojí za kryptomenou EOS a blockchain startup Aeternity zas vyplatili individuálne jednorazové odmeny vo výške 10 tisíc dolárov.

Projekt Tron (kryptomena TRX) zas údajne vyplatil bielemu hackerovi 3500 dolárov za nájdenie chyby, ktorá mohla zničiť celý blockchain tejto poprednej kryptomeny. Útočník mohol vyplniť dostupnú pamäť v počítači a následne urobiť DDoS útok pomocou škodlivého kódu v smart kontraktoch. Vzhľadom na vážnosť tejto chyby je však odmena na jej odhalenie prinajmenšom úsmevná. Či TRON odmenil bieleho hackera ešte inou formou, nie je známe.

Napríklad burza Binance v rámci tohto programu ponúka odmeny, ktoré sa môžu podľa závažnosti chyby vyšplhať až k 100 000 dolárom. Vyplatila by ich však v podobe tokenov Binance Coin (BNB). Najväčšia americká kryptozmenáreň Coinbase údajne minula minulý rok na odmeny pre „white hackers” 290 tisíc dolárov, zatiaľ čo Tron 76 tisíc USD.

Zdroj: cointelegraph.com

 Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Čítať ďalej

Populárne

Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

-

Upozornenie

CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.

-

Kryptonovinky.sk © 2019

-