Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (16.7.): Šokujúci návrh o Ethereum a obavy americkej vlády

Článok

bitcoin-spravy
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Zhao a Lee sa vyjadrili k cene Bitcoinu. Podľa Leeho je korekcia v poriadku

Zakladateľ analytickej spoločnosti Fundstrat Advisors Tom Lee vo svojom tweete zo 14. júla skonštatoval, že súčasná korekcia ceny rastu Bitcoinu je v poriadku. Lee argumentoval aj výsledkami vyhľadávania Bitcoinu na Google. CEO burzy Binance Changpeng Zhao zas povedal v interview pre Bloomberg, že rast Bitcoinu v tomto roku je poháňaný stále zväčša retailovými, teda malými investormi. Viac sa dočítate v tomto článku.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Zhao a Lee sa vyjadrili k cene Bitcoinu. Podľa Leeho je korekcia v poriadku

Buterin navrhuje použiť Bitcoin Cash na riešenie problémov Ethereum

Spoluzakladateľ a hlavná tvár kryptomeny Ethereum Vitalik Buterin šokujúco navrhol použitie blockchainu Bitcoin Cash ako dočasné riešenie škálovateľnosti Ethereum. Kryptomena Ethereum podobne ako Bitcoin trpí problémami so škálovateľnosťou. Jej natívny blockchain je v súčasnosti schopný spracovať len 15 transakcií za sekundu (TPS), zatiaľ čo napríklad kryptomena XRP, ktorá je podľa trhovej kapitalizácie hneď za ňou na treťom mieste, dokáže v rovnaký čas realizovať až 1500 transakcií. Viac o návrhu Buterina sa dočítate v tomto článku.

Vitalik Buterin navrhuje použiť Bitcoin Cash na riešenie problémov Ethereum

Kandidát na prezidenta USA: Mám rád kryptomeny, dolár nebude existovať navždy

Bývalý republikánsky kongresman a v aktuálne kandidát na prezidenta USA Ron Paul, ktorý bude v primárkach 2020 jedným z konkurentov súčasného prezidenta Donalda Trumpa, skonštatoval, že má rád kryptomeny a technológiu blockchain. Podľa Paula sú kryptomeny skvelým nápadom a úlohou vlád je regulovať ich len v rámci toho, aby nemohli byť zneužité na podvody. Viac sme sa tejto téme venovali tu.

Kandidát na prezidenta USA: Mám rád kryptomeny, dolár nebude existovať navždy

Minister financií USA zdieľa názor Donalda Trumpa

Minister financií USA Steven Mnuchin zdieľa obavy Donalda Trumpa z kryptomien v súvislosti s financovaním nezákonnej činnosti a popri tom zdôrazňuje úlohu presadzovania nariadení FinCEN vo vzťahu k spoločnostiam, ktoré sa zaoberajú kryptomenami. V súvislosti s Bitcoinom a ostatnými digitálnymi menami dokonca spomenul formuláciu “otázka národnej bezpečnosti” keď hovoril o ich údajnom používaní na nelegálne činnosti. ,,Kryptomeny ako sú napríklad Bitcoin boli používané na podporu nezákonných činnosti, počítačovej kriminality, daňových únikov, vydieranie, ransomware, obchodovanie s ľuďmi, drogovú činnosti. Ide teda o otázku národnej bezpečnosti,” upozornil. ( cointelegraph.com)

Čo sú to smart kontrakty?

Smart kontrakty – s týmto pojmom ste sa určite stretli najmä ak ste čítali o Etheruem. Pravdou však je, že touto technológiou, ktorá je neodmysliteľnou súčasťou mnohých blockchainov, sa zaoberá čoraz viac projektov. Smart kontrakt dodáva zmluvám potrebnú transparentnosť, bezpečnosť a istotu založenú na kryptografii bez potreby tretích strán, ktoré by na dodržanie dohody dohliadali. Ak vás zaujíma viac, pozrite si tento článok s videom s českým dabingom.

VIDEO: Čo sú to smart kontrakty?

Rýchle správy

SIEMENS: Spoločnosť Siemens by chcela využiť technológiu blockchain v dopravnom priemysle. Podľa vedúceho divízie kybernetickej bezpečnosti Siemens Corporate Technology, sa spoločnosť snaží začleniť túto technológiu do testovania carsharingu – čiže na prenajímanie áut na krátku dobu.

BINANCE CHAIN: Blockchain kryptoburzy Biannce – Binance Chain – dokončil upgrade svojho mainnetu. Najnovšia verzia nesie názov Galileo s označeným v.0.6.0.

BRAZÍLIA: Luiz Philippe de Orleans-Braganza, potomok bývalej brazílskej kráľovskej rodiny, upozornil na to, že navrhnuté regulácie kryptomien v Brazílií nie sú správne, pretože nejde o niečo, čo by pochádzalo zo strany ľudí. ,,Dobrá regulácia je taká, ktorá vychádza z požiadaviek spotrebiteľov v prípade niečoho, u čoho sa cítia zraniteľní a žiadajú ochranu štátu. Pýtam sa, či spotrebitelia naozaj žiadajú reguláciu na Bitcoin,” opýtal sa.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.