Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (16.5.): Bitcoin, začiatok bullrunu, volatilita či FB Coin

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní.

Bullrun začal na 99%, chýba jediné potvrdenie

Najväčšia kryptomena súčasnosti Bitcoin sa dostal do parabolickej fázy a v tomto týždni vytvoril svoje ročné cenové maximum, keď sa pozrel už nad cenu 8300 dolárov. Populárny krypto-analytik Willy Woo na margo toho vyhlásil, že na 99% sa už začal bullmarket. Zaujímavý článok, v ktorom sa dozviete aj to, čo by malo definitívne potvrdiť začiatok bullrunu, si môžete prečítať tu.  

Populárny trejder Willy Woo: Bitcoin bullrun začal na 99%, chýba jediné potvrdenie

Indexica: Bitcoin dospieva ako aktívum

Bitcoin v tomto roku už viac než zdvojnásobil svoju hodnotu. Spoločnosť Indexica, ktorý sa zaoberá spracovaním údajov, vysvetľuje 28-percentný nárast hodnoty Bitcoinu v priebehu apríla najmä trom faktorom. Jej závery sme zhrnuli v tomto článku.

Indexica: Bitcoin dospieva ako aktívum

Volatilita a bubliny sú nevyhnutné, aby kryptomeny rástli

Generálny riaditeľ kryptoburzy ShapeShift Erik Voorhees povedal v rozhovore pre Bloomberg, že vysoká volatilita a bubliny sú nevyhnutné k tomu, aby mohol tento trh ďalej rásť. Viac o jeho názore sme napisali tu.

Záujem o ICO výrazne klesá

Prieskum burzy BitMEX týkajúci sa aktivity na trhu s ICO dospel k záveru, že záujem o ICO v porovnaní s májom minulého roku klesol až o 97%. Kým počas marca 2019 sa podarilo v rámci ICO vyzbierať okolo 104 miliónov dolárov, v máji ide zatiaľ len o niečo vyše 30 miliónov. Naopak rastie záujem o IEO, čo je akýsi hybrid ICO, ktorý realizuje centralizovaná platforma – burza. Úspech v rámci IEO zožali najmä projekty ponúkané na burze Binance v rámci Binance Launchpad. Binance však zďaleka nie je jediná burza, ktorá sa na IEO špecializuje. Platformy ako Exmarkets, BW, Coinreal či Probit ponúkajú omnoho viac IEO, no nedosahujú také výsledky ako Binance či OKEx, ktoré tvrdia, že projekty zaradené do týchto predpredajov dôkladne preverujú. (cryptovest.com)

Blockchain Facebooku by mal byť verejný, tvrdí CEO Polychain

Generálny riaditeľ Polychain Capital Olaf Carlson-Wee si myslí, že kryptomena Facebooku by mohla a mala byť postavená na verejnom blockchaine. Uviedol to počas Consensusu 2019 v rámci panelu “To the Moon and Back”. Viac o tejto zaujímavej téme sme napísali v tomto článku.

Blockchain Facebooku by mal byť verejný, tvrdí CEO Polychain

Rýchle správy

COINBASE: Počas Consensus 2019 vyhlásil šéf zmenárne Coinbase Brian Armstrong, že jeho platforma aktuálne spravuje v rámci svojho custody riešenia zameraného na inštitucionálnych investorov viac než 1 miliardu dolárov. Stihla to za 12 mesiacov od vzniku tohto produktu. Coinbase Custody neponúka len Bitcoin, ale aj 30 ďalších altcoinov, o ktoré podľa Armstronga stúpa medzi inštitúciami záujem.

EBAY: Možno ste sa dopočuli o špekuláciách, že Ebay plánuje prijímať kryptomeny ako formu platby na najväčšom internetovom trhovisku na svete (aspoň tak sa označuje Ebay). Samotná spoločnosť však tuto fámu napokon dementovala: ,,Kryptomeny nie sú akceptované ako spôsob platby na nasej platforme a nie sú ani súčasťou nasej platobnej stratégie.”

BANK OF AMERICA: Catherine Bessantová, technologická riaditeľka banky Bank of America pripustila, že jej inštitúcia zatiaľ nenašla žiadne prípady použitia blockchainu v sektore finančných služieb. ,,S blockchainom silne experimentujeme, máme viac patentov, ako ktorákoľvek iná finančná inštitúcia na svete, ale ešte sme nenašli nič, čo by pre našich klientov alebo zákazníkov znamenalo rozdiel,” uviedla.

CRYPTOPIA: Novozélandská burza Cryptopia, ktorá sa v úvode roka stala obeťou hackerského útoku, sa rozhodla ísť do likvidácie. Dôvodom je to, že nedokázala vrátiť podnik do ziskovosti bez ohľadu na snahy manažmentu o zníženie jej nákladov. Rozhodnutie je údajne urobené v najlepšom záujme zákazníkov, zamestnancov a ďalších zainteresovaných strán. Likvidácia spoločnosti bude trvať pravdepodobne niekoľko mesiacov. Odhadovaná strata po hacku burzy je 16 miliónov dolárov.

HUOBI: Popredná kryptoburza Houbi otvorila produkt pre inštitucionálnych investorov na obchodovanie mimo burzu (over the counter). Huobi OTC desk je plne regulovaný gibraltárskou komisiou pre finančné služby a umožňuje obchodovanie s veľkými obchodnými pármi fiat-to-crypto a crypto-to-crypto.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.