Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (16.11.): Cardano vs. EOS, ustupuje Facebook od Libry?

Článok

Cardano & EOS
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Agentúra Weiss Ratings radí Cardano pred EOS

Americká ratingová agentúra Weiss Ratings, ktorá v roku 2018 ako prvá začala udeľovať ratingy aj kryptomenám, považuje aktuálne Cardano (ADA) za lepší projekt, než je konkurenčný EOS. ,,Cardano je jednoznačne lepšie ako EOS. EOS bol prvá na trhu, ale je stále čoraz jasnejšie, že z týchto dvoch je Cardano omnoho lepšie,” uviedla agentúra vo svojom tweete. Weiss Ratings sa stavia na stranu Cardana už dlhšiu dobu. Vyzdvihuje jeho akademické pozadie a fakt, že stakingu po spustení fázy Shelley sa bude môcť zúčastniť každý držiteľ tokenov ADA. U EOSu je to v tomto smere komplikovanejšie a vyčítané mu je aj to, že je silne centralizovaný, kým Cardano by malo byť v tomto smere na tom taktiež omnoho lepšie. Čínska agentúra CCID naopak radí EOS dlhodobo na prvé miesto svojho ratingu, kým Cardano je až na chvoste prvej tridsiatky. (cryptoslate.com)

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Šéf Binance: Rozhodnutie Číny povedie k hromadnému prijatiu kryptomien

Zakladateľ, CEO a najčastejšie citovaný predstaviteľ najväčšej kryptoburzy na svete Binance, Changpeng Zhao, vyhlásil, že iniciatíva Číny aplikovať technológiu blockchain vo svojom hospodárstve zákonite povedie k hromadnej adopcii kryptomien. Viac sa dozviete v tomto našom článku.

Šéf Binance: Rozhodnutie Číny povedie k hromadnému prijatiu kryptomien

FinCEN zvyšuje tlak na burzy: Čo bude s anonymnými kryptomenami?

Riaditeľ amerického FinCEN-u, teda orgánu, ktorý sa zameriava na vymáhanie finančných trestných činov v USA, upozornil, že zákony týkajúce sa  priania špinavých peňazí (AML) sú platné aj pre kryptomeny a FinCEN ich plánuje intenzívnejšie presadzovať u búrz s digitálnymi aktívami. Môže to mať negatívny dopad nielen na súkromie užívateľov búrz ale aj na anonymné kryptomeny. Podrobnosti sme zhrnuli tu.

FinCEN zvyšuje tlak na burzy: Čo bude s anonymnými kryptomenami?

Burzy majú plán, ktorý by mohol uspokojiť aj FATF

Počas konferencie Blockshow Asia 2019 skupina zástupcov kryptopriemyslu predostrela návrh protokolu s označením OpenVASP, ktorý by umožnil chránenie podnikových údajov a zároveň by dodržiaval prísne nariadenia FATF (Financial Task Force), ktorú vyžadujú, aby burzy zhromažďovali a zdieľali osobné údaje o zákazníkoch a ich transakciách. Navrhovaný protokol by mal umožniť firmám zdieľať si informácie medzi sebou bez toho, aby sa nevyhnutne poznali a bez potreby registrácie na ústrednom orgáne. Ak by protokol získal povolenie, stále je otázne, aký by mal vplyv na súkromie samotných zákazníkov. (cointelegraph.com)

Náhrada Libry? Facebook spúšťa Facebook Pay

Regulačné nejasnosti týkajúce sa Libry budú podľa mnohých odborníkov viesť k tomu, že Facebook napokon ustúpi od plánu spustiť vlastnú kryptomenu. Náznakom toho, že by to mohla byť pravda, je nová služba s názvom Facebook Pay, ktorá umožňuje nakupovať a predávať veci cez Facebook, Messenger, Instagram a WhatsApp. Deborah Liou z marketingového oddelenia Facebooku vysvetlila, že Facebook Pay je postavený na existujúcej finančnej infraštruktúre a partnerstvách a teda nevyžaduje zvýšenú pozornosť regulátorov, ako to je v prípade Libry. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.